راه اندازی کمپین تبلیغاتی موفق با این 4 ایده در شبکه های اجتماعی

راه اندازی کمپین تبلیغاتی

آیا برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی موفق در رسانه‌های اجتماعی در سال 2022 آماده اید؟ در این جا چند ایده وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا از تلاش‌های خود در 12 ماه آینده بیشترین بهره را ببرید.
با شروع سال 2022، افکار ما به 12 ماه آینده معطوف می‌شود. دنیای رسانه‌های اجتماعی به سرعت در حال تغییر است و یک نسخه واحد را نمی‌توان برای همیشه پیچید. نگاهی به ایده‌های زیر بیندازید و سال خود را با یک نوع محتوای عالی در رسانه‌های اجتماعی شروع کنید که موفقیت تلاش‌های شما در زمینه بازاریابی و اجرای کمپین تبلیغاتی خلاقانه را تا حدی تضمین نماید.

راه اندازی کمپین تبلیغاتی با ویدیو

راه اندازی کمپین تبلیغاتی با ویدیو

در میان بسیاری از گزینه‌های ویدئویی موجود در رسانه‌های اجتماعی، ویدئو‌های زنده، ویدئو‌هایی با فرمت کوتاه و ویدئو‌های از پیش ضبط شده می‌توانند در سال 2022 به کمک شما آیند.
ویدئو‌های زنده به شما این امکان را می‌دهند تا مانند گذشته با مخاطبان خود همکاری داشته باشید. از جمله ویدئو‌هایی با فرمت کوتاه می‌توان به مواردی اشاره کرد که در قالب Snapchat به تبلیغ یک نوع کالا یا خدمات خاص می‌پردازند. در خصوص ویدئو‌های از پیش ضبط شده می‌توان به عنوان مثال از Reels در اینستاگرام نام برد.
ویدئو‌های ارسالی در رسانه‌های اجتماعی به خصوص در چند ثانیه اول بهتر است با عنوانی داغ و جذاب یا تصویری قوی و جالب شروع شوند. مردم ترجیح می‌دهند محتوایی را دریافت کنند که به اندازه یک لقمه کوچک بوده و هضم آن آسان باشد. برای نمونه کمپین تبلیغاتی سریال ویچر نتفلیکس که مخاطبان زیادی را جذب کرد.
از قبل اطمینان پیدا کنید که یک استراتژی ویدئویی عالی و منحصر به فرد برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی در رسانه‌های اجتماعی سال 2022 تدوین و اجرا خواهید کرد.

UGC (محتوای تولید شده توسط کاربر)

UGC (محتوای تولید شده توسط کاربر)

در حالی که UGC دیگر چندان چیز جدیدی نیست، با این وجود هنوز نسبتا توسعه نیافته است. محتوای UGC را به روش‌های مختلفی می‌توان از کاربران درخواست کرد و به شکل‌های مختلفی آن را با دیگران به اشتراک گذاشت: به اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط مشتری (مانند عکس‌ها و ویدئو‌ها)، درخواست دریافت نظرات و روایت‌ها از سوی مشتری (به طور خاص در فیسبوک و اینستاگرام) و برگزاری مسابقاتی که به کاربران فرصت ارسال محتوای مخصوص به خود یا محتوای تولید شده بر اساس ماهیت فعالیت‌های شرکت شما را می‌دهد.
اگرچه باید کاربران به دستورالعمل‌های صادر شده توسط شما توجه کنند و برای مثال بدانند که چه نوع محتوایی باید تولید شود، در چه جایی پست شده و چگونه این کار را انجام دهند (برای مثال شرکت را تگ کرده یا از یک هشتگ خاص استفاده کنند)، اما باید بگذارید که آن‌ها حرف خودشان را بزنند.
به عنوان نمونه، اپل با در نظر گرفتن این موضوع و راه اندازی کمپین #ShotOniphone اقدامی جذاب و خیره کننده انجام داد و به این ترتیب کاربران می‌توانستند تصویر ایجاد شده توسط گوشی اپل خود را ارسال کنند. دریافت ایده از این کمپین‌ها منجر به موفقیت در راه اندازی کمپین تبلیغاتی خواهد شد.

دعوت به مشارکت

دعوت به مشارکت کاربران

بسیاری از برند‌ها در خصوص دعوت به مشارکت کمی خجالتی رفتار می‌کنند. حقیقت این است که شما باید فعالانه درخواست تعامل با فالوئر‌های خود را مطرح نمایید. این همان چیزی است که برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی باید در سال 2022 بر روی آن تمرکز کنید. در سال 2022 فضای آنلاین به شدت شلوغ و پر سر و صدا خواهد بود.
بهترین راه برای افزایش تعامل در رسانه‌های اجتماعی ارسال محتوایی است که جرقه مکالمات را بزند، افکار را تحریک کند و باعث شود مردم احساس کنند که می‌توانند اندیشه‌ها و ایده‌های خلاقانه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. برای مثال پرسیدن یک سوال می‌تواند منجر به شکل گیری یک بحث با گفتگو شود.

تعامل با دیگر کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز مهم است، به خصوص اگر آن‌ها در حوزه کاری شما اینفلوئنسر به شمار روند. مکالمه با آن‌ها ممکن است منجر به همکاری‌هایی در آینده یا دیگر انواع بازاریابی برند به برند در رسانه‌های اجتماعی شود. نقطه نظرات و پاسخ‌هایتان همگی بخشی از محتوای رسانه اجتماعی شما را تشکیل می‌دهند بنابراین در زمان راه اندازی کمپین تبلیغاتی ضروری است که آن‌ها را با دقت تولید کرده و با صدای برند خود هماهنگ باشید.

تاثیر رفتار در راه اندازی کمپین تبلیغاتی

تاثیر رفتار در راه اندازی کمپین تبلیغاتی

برند‌ها دیگر امروزه یاد گرفته اند که دستیابی به سبد متنوعی از مخاطبان می‌تواند مفید بوده و منافع زیادی را نصیب آن‌ها کند. اگرچه قبلا نیز این اتفاق می‌توانست آثار و تبعات خوب و قابل توجهی به دنبال داشته باشد اما در شرایط فعلی فوریت آن بیش از پیش احساس می‌شود. برند‌های در حال رشد و موفق در این زمینه به زودی در می‌یابند که دستیابی به چنین طیف متنوعی از مخاطبان می‌تواند به بهبود روابط با آن‌ها بینجامد.
در مسیر راه اندازی کمپین تبلیغاتی ابتدا باید از خود بپرسید که جامعه هدف شما را چه کسانی تشکیل می‌دهند. بی تردید افرادی که با محتوای شما در تعامل هستند، همه یکسان نبوده و به دنبال کشف برند‌هایی هستند که تنوع و برابری را در اولیت قرار می‌دهند. کنترل امور را در دست بگیرید و دست به برگزاری کمپین‌هایی بزنید که سال 2022 را به سالی فراگیر تر و منحصر به فرد تر تبدیل کند.

منبع: www.business2community.com