بستن
مقاله

رتبه‌بندی کشورها در طراحی اعلام شد World Design Rankings

world-ranking

world-design-rankings-map
وب‌سایت WorldDesignRankings.com به تازگی رتبه‌بندی کشورها را براساس تعداد طراحانی که موفق به دریافت جایزۀ کلاس A طراحی A’ Design Award and Competition شده‌اند را منتشر کرده‌است.
در این رتبه‌بندی کشور آمریکا جایگاه اول را در طراحی در بین ۶۹ کشور با کسب ۱۱۲ جایزه و مجموع ۴۱۴ امتیاز از آن خود کرده است.
در این رتبه‌بندی کشورهای ترکیه، هنگ کنگ، ایتالیا، بریتانیا و ژاپن به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

نگاهی بیاندازیم به لیست ۳۰کشور اول این رتبه‌بندی:
2013-12-31-WorldDesignRankings
برای مشاهدۀ لیست کامل کشورها به وب‌سایت WDR مراجعه کنید.

همانطور که در لیست هم مشاهده می‌کنید کشور ایران بالاتر از کشورهایی همچون هلند، فرانسه، استرالیا و سوئیس در جایگاه نوزدهم جهان از لحاظ طراحی قرار گرفته است.

در این رتبه‌بندی اطلاعات مربوط به برترین طراحان هر کشور نیز منتشر شده است و در ایران هم سید محمد مرتضوی، احمد عابدینی، مصطفی آروند، علی علوی و… در جایگاه برترین‌ها قرار دارند.
WorldDesignRankings-iran
برای مشاهده لیست کامل به صفحۀ برترین طراحان ایران مراجعه کنید.

این رتبه‌بندی بر اساس موضوعات طراحی ، معماری و هنر بدست آمده است و جالب اینکه برای هر کشور نیز آمار مربوط به دسته‌بندی موضوعاتی که موجب کسب امتیاز برای آنها شده‌است نیز منتشر شده‌است.
در ایران مقام اول مربوط به طراحی جواهرات، عینک و ساعت بوده و پس از آن معماری و طراحی لوازم خانگی جایگاه‌های بعدی را از آن خود کرده‌اند.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
هفتۀ سوم دیماه ۱۳۹۲ با برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی زیر خاتمه پیدا کرد: - سیزدهمین نمایشگاه
ماجرای تخم‌مرغ مشهور اینستاگرام به کجا ختم شد؟ شکافی درخور تأمل در اینترنت یا صرفاً
ششمین دوره از گزارش ۲۰ وب سایت برتر ایران مطابق با رتبه بندی انجام شده توسط
برچسب : World Design Rankingswww.worlddesignrankings.comبرترین طراحان ایرانبرترین کشورهای طراحیجایگاه طراحی ایران در جهانجوایز طراحیرتبه‌بندی کشورها در طراحیسید محمد مرتضویطراحی صنعتیکشورهای برتر از لحاظ طراحیمعماری
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
پفک نمکی ، آدامس خروس ، آدامس شیک ، بیسکویت…