بستن
مقاله

رتبه‌بندی کشورها در طراحی اعلام شد World Design Rankings

world-ranking

world-design-rankings-map
وب‌سایت WorldDesignRankings.com به تازگی رتبه‌بندی کشورها را براساس تعداد طراحانی که موفق به دریافت جایزۀ کلاس A طراحی A’ Design Award and Competition شده‌اند را منتشر کرده‌است.
در این رتبه‌بندی کشور آمریکا جایگاه اول را در طراحی در بین ۶۹ کشور با کسب ۱۱۲ جایزه و مجموع ۴۱۴ امتیاز از آن خود کرده است.
در این رتبه‌بندی کشورهای ترکیه، هنگ کنگ، ایتالیا، بریتانیا و ژاپن به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

نگاهی بیاندازیم به لیست ۳۰کشور اول این رتبه‌بندی:
2013-12-31-WorldDesignRankings
برای مشاهدۀ لیست کامل کشورها به وب‌سایت WDR مراجعه کنید.

همانطور که در لیست هم مشاهده می‌کنید کشور ایران بالاتر از کشورهایی همچون هلند، فرانسه، استرالیا و سوئیس در جایگاه نوزدهم جهان از لحاظ طراحی قرار گرفته است.

در این رتبه‌بندی اطلاعات مربوط به برترین طراحان هر کشور نیز منتشر شده است و در ایران هم سید محمد مرتضوی، احمد عابدینی، مصطفی آروند، علی علوی و… در جایگاه برترین‌ها قرار دارند.
WorldDesignRankings-iran
برای مشاهده لیست کامل به صفحۀ برترین طراحان ایران مراجعه کنید.

این رتبه‌بندی بر اساس موضوعات طراحی ، معماری و هنر بدست آمده است و جالب اینکه برای هر کشور نیز آمار مربوط به دسته‌بندی موضوعاتی که موجب کسب امتیاز برای آنها شده‌است نیز منتشر شده‌است.
در ایران مقام اول مربوط به طراحی جواهرات، عینک و ساعت بوده و پس از آن معماری و طراحی لوازم خانگی جایگاه‌های بعدی را از آن خود کرده‌اند.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
هفتۀ سوم دیماه ۱۳۹۲ با برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی زیر خاتمه پیدا کرد: - سیزدهمین نمایشگاه
مدیریت بحران برند و مقابله با تخریب برند در باطن تفاوت‌هایی با هم دارند ولی
موسسه اینتربرند در سال ۲۰۱۸، اپل، گوگل و آمازون را سه برند برتر دنیا معرفی
برچسب : World Design Rankingswww.worlddesignrankings.comبرترین طراحان ایرانبرترین کشورهای طراحیجایگاه طراحی ایران در جهانجوایز طراحیرتبه‌بندی کشورها در طراحیسید محمد مرتضویطراحی صنعتیکشورهای برتر از لحاظ طراحیمعماری
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
پفک نمکی ، آدامس خروس ، آدامس شیک ، بیسکویت…