ردیت Reddit دنیای جدید برای دیجیتال مارکتینگ ! خریداران در کدام شبکه اجتماعی درباره محصولات تحقیق ‌می‌کنند(بخش پنجم)

ردیت reddit و تبلیغات در آن

ردیت Reddit دنیای جدیدی در تبلیغات دیجیتال مارکتینگ است که در ایران مغفول مانده. سایت ردیت جامعه بزرگی از کاربران است که در آن درباره هر چیزی که فکرش را کنید، صحبت می‌کنند. از آخرین خبرها تا داغ‌ترین شایعه‌های روز! بنابراین سایت ردیت بهترین منبع بکر برای تبلیغات دیجیتال است.
در یک تحقیقی که به تازگی منتشر شده، 40٪ کاربران، از شبکه‌‌‌های اجتماعی برای تحقیق در مورد محصول مورد نظر خود استفاده کرده‌اند.
در چهار قسمت قبلی مقاله، به بررسی نقش اینستاگرم و تاثیر اکسپلور اینستاگرام در تبلیغات، تبلیغات در فیس‌ بوک، نقش آپارات و یوتیوب در تبلیغات و تبلیغ در توئیتر پرداختیم. در این مقاله به بررسی نقش سایت ردیت در تبلیغات دیجیتال می‌پردازیم.

ردیت چگونه کاربران را ترغیب می‌کند؟

ردیت کاربران را ترغیب ‌می‌کند تا سلسله مباحثی را در جمع‌های مضمون دار آنلاین، به نام ساب ردیت ایجاد کنند.
همزمان با تکامل این پلت فرم، بسیاری از کاربران هم سلسله ها و هم ساب ردیت‌های مختص به صحبت کردن در مورد محصولات، مانند رستوران‌های فست فود یا بازی‌های ویدئویی را ایجاد ‌کرده‌اند.
در زیر مثالی از یک ساب ردیت یا جمع آنلاین، که کاربران ردیت ایجاد ‌کرده‌اند تا در مورد همه موارد مربوط به ایکس باکس وان صحبت کنند، آمده است.
ردیت و تبلیغات در آنبا این حال، از آنجا که نظرات با زبان تبلیغاتی، اغلب توسط موضوعات جذاب‌تر ردیتی در فیدها مورد مخالفت قرارگرفته یا محو ‌می‌شوند، اگر ‌می‌‌خواهید با مخاطبین در این پلت فرم ارتباط برقرار کنید، باید خلاق باشید.
در حالی که ممکن است بخواهید ردیت را مورد توجه قرار دهید یا با آن آزمایش کنید، همه زمان و منابع خود را- حداقل در حال حاضر- صرف آن نکنید.
این پلتفرم با تکامل خود، ممکن است به پلت فرم راحت‌تری برای مارکتینگ برند شما تبدیل شود. اما در حال حاضر، استراتژی‌های مارکتینگ ردیت هنوز نیاز به همفکری و زمان بیشتری نسبت به تاکتیک‌های سایر پلت فرم‌های اجتماعی دارد.
اگرچه این پلت فرم از نظر رمزگشایی یکی از “سخت ترین‌ها برای مارکترها خوانده شده است، اما برخی از برند‌های بزرگتر متوجه ‌شده‌اند که چگونه ‌می‌توانند کاربران مباحثه گر را در این پلت فرم بیابند.
به عنوان مثال، برخی از برندها ساب ردیت مربوط به محصول خود ایجاد ‌می‌کنند، در حالی که برخی دیگر با اظهار نظر در مورد موضوعات مربوط به صنعت خود، در تعامل خواهند بود.

ردیت به زبان ساده

آموزش استفاده از ردیتاگر توضیحات فوق برایتان گیج‌کننده بود؛ ادامه مقاله را بخوانید تا با زبانی ساده به شما توضیح دهیم که این شبکه اجتماعی چیست و چگونه باید با آن کار کرد.
شبکه اجتماعی ردیت یک فضا برای جمع آوری خبرهای اجتماعی است، کاربران در آن به صورت کاملا رایگان ثبت نام می‌کنند و اخبار را در قالب متن / لینک منتشر می کنند.
وظیفه دیگر کاربران این است که به این پست‌ها، رای بدهند و هر پستی که رای بیشتری را از آن خود کند، جایگاه بهتری در صفحات ردیت و صفحه اصلی پیدا می کند.
به این ترتیب می‌توانید داغ ترین اخبار را در صفحه اول شبکه اجتماعی ردیت ببینید!

در اولین ورود به ردیت نترسید!

ممکن است برای اولین بار که وارد سایت ردیت شوید؛ گیج شوید و از ترس، صفحه را ببندید. ردیت ممکن است در نگاه اول ترسناک باشد اما با کمی معاشرت با آن؛ متوجه خواهید شد که با چه سایت دوست‌داشتنی طرف هستید!
برای شروع به کارٰ  پس از ثبت‌ نام، وارد بحث در جاهای مختلف شوید و در پست‌های مختلف دیدگاه ارسال کنید.
سیاست‌ اصلی این سایت به همین رأی‌های مثبت و منفی بر‌ می‌گردد. با دادن رأی مثبت، آن پست در رتبه‌بندی ردیت بالا می‌آید و با دادن رأی منفی، آن پست پایین می‌رود و شانس دیده شدن آن توسط بقیه، کمتر می‌شود.
برای استفاده بهتر از ردیت باید در چندین ساب‌ردیت subreddit (زیرمجموعه‌های انجمن ردیت) عضو شوید.
subredditها در واقع گروه‌هایی هستند که بر روی موضوع خاصی تمرکز دارند و در آن‌ها انواع مختلف پست‌ها دیده می‌شود.

آشنایی با اصلاحات

این سایت دارای اصطلاحات خاصی است که کاربران باید آن‌ها را یاد بگیرند تا استفاده بهتری از ردیت داشته باشند.
• منظور از اصطلاح OP در واقع پوستر اصلی هر پست است.
• TIL مخفف Today I Learned (به معنی امروز آموختم) است. این اصلاح را زیاد استفاده خواهید کرد!
• سرویس من هستم، محبوب‌ترین قابلیت سایت ردیت است. دو اصطلاح  به یکی از پرکاربردترین اصطلاحات ردیت اشاره دارد، یعنی Ask Me Anything (به معنای هرچیزی را که می‌خواهی از من بپرس) اشاره دارند.
مثلا بیل گیتس؛ ردیت را به عنوان شبکه اجتماعی مورد علاقه خود معرفی کرد و در مراسم هرچه می خواهید از من بپرسید آن حضور پیدا کرد و به سوالات کاربران پاسخ داد.
در Ask Me Anything یک فرد شناخته‌شده همچون باراک اوباما یا نیک آفرمن یا حتی فردی که در طول زندگی‌اش تجربه‌های منحصر به‌فردی داشته، داستان خودش را به اشتراک می‌گذارد.
lAmA و AMA در ردیت چیست

karma reddit چیست؟

پس از این‌ که مدتی به ارسال پست و کامنت پرداختید، در صفحه پروفایل خود، یک عدد مشاهده خواهید کرد. این  عدد، نشان می‌دهند که شما چقدر «کارما karma reddit» دارید.
وقتی دنبال‌ کننده‌های شما از مطلبتان خوششان بیاید، به آن‌ها رأی مثبت می‌دهند و این آرای مثبت، تبدیل به واحدی به نام «کارما» می‌شوند.
هر چقدر پست‌هایتان رأی مثبت بگیرد، میزان کارمای شما افزایش می‌یابد و برعکس، هر قدر رأی منفی بگیرند، میزان کارمای شما کم می‌شود.
کارما ردیت

چگونه با ردیت افزایش بازدید بگیریم؟

• یکی از بهترین امکاناتی که ردیت را از دیگر شبکه های اجتماعی دیگر متمایز کرده، گزینه رای دادن به پست ها است. به وسیله این کار می شود مهم ترین اخبار که بیشترین رای را دارد زیر نظر گرفت.
• اگر در مورد موضوعی خاص مطلبی نوشته‌اید، به وسیله لینک دادن در ردیت به سریع ترین شکل ممکن می توانید ترافیک سایتتان را بالا ببرید.
• در واقع پست‌های ردیت به شکل متن و لینک است. بنابراین با استفاده از این قابلیت به شکل زیر پوستی می‌توانید برای بهبود سئو سایت خود استفاده کنید. صفحه موردنظر خود در سایتتان لینک بدهید و در متنی که برای آن می نویسید، از کلمات مرتبط با کلمه کلیدی بهره ببرید.
• هر لینکی که رای بیشتری توسط کاربران جذب کند، نشان دهنده این است که بیشتر مورد پسند بوده و کاربران علافه بیشتری برای دنبال کردن آن خبر دارند. از این قابلیت به شکل زیرکانه‌ای می‌توانید استفاده کنید!
• یکی از بهترین کارها، منتشر کردن مقالات و ویدئوهای سایتتان، در ردیت است. هر چقدر رای برای مطلب شما بیشتر شود، برای موتورهای جست‌وجو ارزش بیشتری دارد. این موضوع امتیاز مثبتی برای شما است که در بهبود رتبه شما در موتورهای جست‌وجو تاثیر بسیار دارد.
ردیت و افزایش سئو