برند کی اف سی: می‌دانید ما را کجا باید پیدا کرد

رستوران کی اف سی در مایورکا اسپانیا | آیمارکتور

برند کی اف سی در حالی دست به افتتاح شعبه جدید خود در جزیره «مایورکا»، واقع در منطقه تجاری «پولیگونو دی سان مالفریت» در اسپانیا زد که این ناحیه نزد عموم مردم به عنوان مقر فعالیت‌های آیکیا شناخته شده است. در نتیجه شرکت سرهنگ ساندرز یک بیلبورد تبلیغاتی غول پیکر را در این جزیره نصب کرده که در آن حروف اول این رستوران با فونتی مشابه با فونت لوگوی آیکیا نوشته و در ادامه از رنگ‌های سمبلیک این شرکت برای نمایش آدرس شعبه جدید رستوران استفاده شده است.

رستوران کی اف سی در مایورکا اسپانیا | آیمارکتور

جدال کی اف سی و آیکیا بر سر تکه های مرغ !

پروفایل توییتر این شرکت تولید کننده مرغ کنتاکی در روز پنج شنبه، 29 جولای، این تصویر گرافیکی جدید را با دیگران به اشتراک گذاشت. در پاسخ به این حرکت، آیکیا با اشاره کوفته‌های کلاسیک «HUVUDROLL» خود (این بار با استفاده از پروتئین گیاهی)، خطاب به این برند مرغ کنتاکی گفت: «از کی اف سی متشکریم که به مردم گفتند تکه‌های مرغ را کجا می‌شود پیدا کرد.» استفاده از هشتگ #PolloPollo (به معنای تکه‌های مرغ) بخشی از همان استراتژی خاصی است که کی اف سی سال‌هاست آن را در اسپانیا اجرا می‌کند. تعامل میان کی اف سی و آیکیا قبلا منجر به شکل گیری 6 هزار مورد تعامل شده و بیش از یک میلیون بار با دیگران به اشتراک گذاشته شده است.

بیشتر بخوانید : تبلیغ جنجالی بستنی دومینو

رستوران کی اف سی در مایورکا اسپانیا | آیمارکتور

بیلبورد تبلیغاتی فوق، حاصل تلاش آژانس تبلیغاتی «PS21»، در جاده ای نصب گردیده که از پایتخت جزیره به شهر «ماناکور»، زادگاه تنیسور معروف، رافائل نادال، کشیده شده است. این بیلبورد تا ماه سپتامبر برقرار بوده و همگام با آن، اجرای یک استراتژی جهت تبلیغ شعبه تازه تاسیس کی اف سی در جزایر «بالئاریک» در شبکه‌های اجتماعی پروژه را کامل می‌کند. افتتاح رستوران فرصتی برای نزدیک شدن به ساکنان این منطقه را به وجود می‌آورد. به همین دلیل مقامات کی اف سی در صددند تا ضمن اطلاع از نقطه نظرات مردم محلی، در زندگی روزمره آن‌ها جایگاه خاص و ثابتی را پیدا کنند.

آژانس تبلیغاتی «PS21» اسپانیا عهده دار انجام این کار بود.

بیشتر بخوانید : خرید اینترنتی خودرو | خرید خودرو از کدام سایت بهتر است ؟

 

منبع : www.adsoftheworld.com