رشد بازار هدفون در دوران قرنطینه و پس از آن

به این مطلب رای دهید:
کل: 0 میانگین: 0

به گزارش شرکت تحقیقاتی «Counterpoint»، بازار هدفون وایرلس در سال 2020 رشدی 78 درصدی را تجربه کرده است. در ادامه این رشد تا حد زیادی تحت تأثیر عملکرد بسیار خوب ابزار‌های پوشیدنی با قیمت متوسط و زیر 100 دلار بوده است.

مدیر تحقیقاتی تیم ابزار‌های پوشیدنی «IDC»، رامون تی لیاماس، سال 2020 را سالی می‌داند که در آن دستگاه‌های شنیدنی به جزئی ضروری از زندگی روزمره تبدیل شدند. ایرپاد پرو اپل به قیمت 250 دلار از بالاترین قیمت در میان هدفون‌های موجود در بازار برخوردار است.

بازار هدفون

افزایش استقبال از ابزار‌های شنیدنی تا حد زیادی به دلیل تغییر در عادات زندگی به دنبال شیوع کرونا و اعلام قرنطینه رخ داد. در این راستا مصرف‌کنندگان با هدف بهبود روند دورکاری و ارتقاء سطح مطالعه در این دوران به هدفون، مخصوصاً انواع مقرون‌به‌صرفه آن، روی آوردند. بخش زیادی از فروش هدفون از طریق کانال‌های آنلاین اتفاق افتاد.

انتظار می‌رود که بازار ابزار‌های صوتی بی‌سیم و بازار هدفون در سال جاری میلادی همچنان رشد داشته باشد. برآورد‌های Counterpoint حاکی از آن است که بازار محصولات شنیدنی تا پایان 2021، تا 33 درصد رشد کند.

این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش‌یافته اما از رشدی سالم برخوردار است. این پیش‌بینی‌ها تا حد زیادی با پیش‌بینی‌های eMarketer مطابقت دارند که حدس می‌زند تعداد کاربران ابزار‌های شنیدنی از 124 میلیون و 600 هزار نفر در سال 2021 به 159 میلیون و 100 هزار نفر در سال 2024 در بازار آمریکا برسد.

برآورد می‌شود که ابزار‌‌های شنیدنی رده‌بالاتر کم‌کم شروع به بازپس‌گیری سهم خود از بازار کنند اما حداقل تا سه‌ماهه سوم سال 2021 این اتفاق رخ نخواهد داد. به این ترتیب برای گوگل و رقبایش فرصتی به دست خواهد آمد تا بتوانند برای بازار درحال‌رشد دستگاه‌هایی با قیمت ارزان یا متوسط، تدارک ببینند.

منبع: www.emarketer.com