رشد فروش نوشابه در دوران کرونا

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

شیوع کرونا کمک کرد تا آمار فروش نوشابه در سرتاسر جهان افزایش یابد زیرا حالا دیگر مصرف کنندگان وقت بیشتری را به خوردن و آشامیدن در خانه اختصاص می‌دهند.

در شرایطی که رستوران‌ها تعطیل بودند، این گروه از مواد غذایی با نوشیدنی‌هایی جذاب و هیجان انگیز خود راه حلی را پیشنهاد می‌دادند تا به واسطه آن بتوان از شر یکنواختی موجود در عادت غذا خوردن در خانه نجات یافت.

اگرچه این بیماری همه گیر چالش‌هایی را بر سر راه حفظ ایمنی کارمندان، نیرو‌های تدارکات و پرسنل بخش‌های خدمات شهری قرار داد اما برند‌های بزرگ برای ادامه فرایند تحقیق و توسعه تحت فشار قرار گرفتند تا جلوی عقب افتادن از دیگر رقبا را بگیرند. این امر منجر به ارائه نوآوری در زمینه‌ها تهیه مواد اولیه و روند کار شد و برخی برند‌ها را مجبور نمود تا برای اصلاح هزینه‌ها و به حد اکثر رساندن میزان منابع، کالا‌های کم بازده را از سبد محصولات خود خارج کنند. کوکا کولا خود به تنهایی متعهد شد تا 200 برند را از سبد محصولاتش در سرتاسر جهان حذف کند.

قیمت نوشابه

در این میان تولیدکنندگان عمده نوشیدنی همچنان به وعده خود برای انجام مستمر اقدامات نوآورانه طی دوران همه گیری عمل می‌کنند. تلاش‌های آن‌ها ظاهرا نتیجه داده و برای مثال بر اساس گزارش دریافتی از پایگاه داده‌های «BrandZ»، اخیرا نمره نوآوری نوشابه کوکاکولا از 112 به 120 رسیده است (متوسط شاخص BrandZ عدد 100 است.)

کوکاکولا در سال 2020 از راه اندازی چند خط تولید جدید از جمله نوشیدنی‌های انرژی زا و عرضه محصولات به بازار خبر داد. اولین نوشابه کوکا کولا با طعم قهوه یکی از 20 نوشیدنی جدیدی است که این برند قصد دارد آن را به سرویس سفارش اشتراکی خود اضافه کند (این محصول در ماه ژانویه به بازار معرفی شد.) سرویس فوق در دسامبر سال 2019 راه اندازی گردید. این محصول منحصر به فرد در ابتدا در دسترس تعداد محدودی از طرفداران وفادار قرار گرفت.

در همین حین امتیاز پپسی از لحاظ نوآوری با رشدی اندکی به 106 رسید. این غول نوشیدنی و میان وعده سرعت همیشگی و ملایم خود در خصوص عرضه محصولات جدید را حفظ کرد و هر کدام از اقلام جدید را به یک روند مصرفی خاص اختصاص داد. بر این اساس در ماه سپتامبر، یک نوشیدنی برطرف کننده استرس به نام «Driftwell» و در ماه مارس یک نوشیدنی انرژی زا به نام «Mtn Dew» را روانه بازار کرد تا از تقاضای فزاینده برای پیشنهاد‌های کاربردی بهره ببرد.

این گزارش خواندنی در حوزه صنایع غذایی را حتما مطالعه کنید. (آی پی ایران نباشد)

منبع: www.fooddive.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0