استفاده از روانشناسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی- قسمت اول

روانشناسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بهره‌گیری از اصول پایه‌ای روانشناسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌تواند به شما در زمینه جذب مخاطبین، تعامل و شکل دادن به رابطه عاطفی با آن‌ها کمک کند.

برای برونسپاری تولید محتوای شبکه های اجتماعی و مدیریت شبکه های اجتماعی می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره رایگان نیز می‌توانید با شماره 02189337 داخلی 706 تماس بگیرید.

در این مقاله و دو مقاله دیگر، سه راهکار برای استفاده از روانشناسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی را معرفی خواهیم کرد.

روانشناسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی – راهکار اول) برای تشویق به تعامل هدیه بدهید

اگر به مردم چیزی بدهید که به نظرشان ارزشمند بیاید، آن‌ها خود را مدیون به شما حس خواهند کرد. برای بهره بردن از این تاکتیک نورومارکتینگ در بازاریابی شبکه های اجتماعی خود، می‌توانید یک هدیه کوچک مانند یک تخفیف، امکان استفاده مجانی از خدمات و یا نرم‌افزار به مدت محدود به فالوئرهای خود بدهید. برای هر هدیه‌ای که تصمیم به ارائه‌اش داشته باشید، به این سؤال پاسخ دهید: «این موضوع چه نفعی برای من دارد؟»

باشگاه اسپانیایی فوتبال رئال مادرید اخیراً در صفحه facebook خود اعلام کرد در صورت خرید پیراهن بچه‌گانه از فروشگاه رسمی، می‌توانند از شورت‌های مجانی بهره‌مند شوند. این پست تنها در یک ساعت 16000 واکنش و 63 به اشتراک‌گذاری داشت.

نمونه ای از روانشناسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی

گرچه کثرت تعداد دنبال کنندگان facebook رئال مادرید در موفقیت این پیشنهاد مؤثر بوده است، اما این تاکتیک می‌تواند نیروی محرکه خوبی برای انگیزش مشارکت و تعامل مخاطبین در کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای باشد. اگر قدرت خرج کردن پول برای هدیه را ندارید، می توانید کاربران را با استفاده از هدیه‌های مجانی تشویق به تعامل کنید.

بیشتر بخوانید:  شرکت های تولیدکننده شکلات ایرانی در اینستاگرام – گزارش اول – تیر 98

Anytime Fitness به فالوئرهای facebook خود یک تقویم قابل دانلود برای برنامه‌ریزی فعالیت‌های داخل و خارج باشگاه و دنبال کردن روند پیشرفت به سمت اهداف تناسب اندام پیشنهاد داده است.

برای استفاده از تاکتیک عمل متقابل در کانال‌های اجتماعی، یک نگاه دقیق‌تر به مخاطبان خود بیندازید تا فهم بهتری از علایق و انتظارات آن‌ها بیابید. مشخص کنید که چه چیزی آن‌ها را جذب مشارکت می‌کند و یک پیشنهاد که احتمال به اشتراک‌گذاری از سوی آن‌ها برای دوستانشان بالا باشد، ارائه دهید.

چیزی پیشنهاد دهید که برای مخاطبان شما ارزشمند باشد و درعین‌حال مطمئن باشید که آن‌ها در ازای آن چیزی به شما خواهند داد

برای مثال، ارائه یک تخفیف 5 درصدی و یا امکان استفاده موقت و مجانی از خدماتتان به کسی که پست شما را به اشترک می‌گذارد و یا در آن نظر می‌دهد. یا یک مسابقه بگذارید که در آن فالوئرها با بیشترین تعداد اشتراک‌گذاری و مشارکت در شبکه اجتماعی یک محصول مجانی دریافت کنند.

در توئیت زیر، یک درس مجانی طراحی در ازای تستر بتا بودن و بازخورد دادن برای آن درس به کاربران پیشنهاد شده است. همچنین آن‌ها ممکن است بازخورد خوب خود را با فالوئرهای توئیتر خود به اشتراک بگذارند که این نیز نوعی از تعامل و مشارکت است.

نمونه ای از روانشناسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی 3

ایده‌ای که در پس تاکتیک عمل متقابل وجود دارد وادار کردن مردم به مشارکت با برند شما با القای احساس متعهد بودن به شماست. گرچه شما نمی‌توانید هر روز هدیه بدهید، اما همیشه می‌توانید اطلاعات مفید و ارزشمند برای اشتراک‌گذاری و مرتبط با کسب‌وکار خود پست کنید. برای مثال، اگر شما در صنعت تناسب اندام هستید، مقالات و نکاتی در مورد ورزش و تغذیه سالم را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0