استفاده از روانشناسی در شبکه های اجتماعی- قسمت دوم

روانشناسی در شبکه های اجتماعی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

در این مقاله، با راهکار دوم برای استفاده از روانشناسی در شبکه های اجتماعی آشنا خواهید شد. برای مشاهده مقاله اول اینجا کلیک کنید.

روانشناسی در شبکه های اجتماعی – راهکار دوم) از محرک‌های احساسی برای برقراری ارتباط عاطفی با مخاطبان استفاده کنید

ارتباط با مخاطبان یکی از اساسی‌ترین روش‌های تعامل در شبکه های اجتماعی است. این تاکتیک از واکنش احساسی افراد زمانی که احساس در ارتباط بودن با شما را دارند، استفاده می‌کند. وقتی افراد حس نزدیکی و ارتباط با شما داشته باشند، احتمال تعامل آن‌ها بالا می‌رود.

برای ایجاد یک ارتباط احساسی، بایستی با دنبال کنندگان با روش معنی‌داری وارد تعامل شوید. خنده یکی از مؤثرترین ابزارها برای ایجاد یک تعلق احساسی در افراد است. مثل کاری که Chipotle انجام می‌دهد، شما هم می‌توانید با استفاده از شوخی با دنبال کنندگان توئیتر خود ارتباط برقرار کنید. این شرکت فهم عمیقی از مخاطبان هدف خود و نوع شوخی که آن‌ها به احتمال زیاد تحسین خواهند کرد، دارد. این امر، آن‌ها را کمک می‌کند که از شوخی‌هایی که ممکن است فالوئرها آن‌ها را تهاجمی و یا بی‌مزه بدانند، پرهیز کنند.

چیپوتل

Chipotle فالوئرهای خود را با توئیت های بامزه به تعامل دعوت می‌کند.

 

روش استفاده از این تکنیک روانشناسی برای برقراری ارتباط با مخاطبین

مخاطبانتان را به‌منظور پی بردن به نوع شوخی که آن‌ها دوست دارند، بررسی کنید. به یاد داشته باشید که می‌خواهید با فالوئرهایتان در شبکه های اجتماعی بدون توهین به آن‌ها شوخی کنید. چندین بار پست خود را مرور کنید تا مطمئن شوید که تهاجمی به نظر نمی‌رسد. اگر می‌توانید، ابتدا آن را با تیم خود در میان بگذارید تا نظر آن‌ها را در مورد پاسختان بدانید.

حتی زمانی که یک موضوع اساسی در مورد شرکت خود را به اشتراک می‌گذارید، سعی کنید آن را به‌صورت بامزه و شوخی بیان کنید. در توئیت پایین Taco Bell منوی یک دلاری صبحانه خودش را با یک سؤال جالب، در کانون توجه قرار می‌دهد.

تاکوبل

موضوعات شرکت خود را با زبان شوخی بیان و توجه مخاطبین را به خود جلب کنید.

موضوعاتی که هوادارانتان ممکن است با آن‌ها ارتباط برقرار کنند را پست کنید. پست‌های گذشته خود را تحلیل کنید و آن‌هایی را که بیشترین تعامل از سمت دنبال کنندگانتان را جذب کرده‌اند را شناسایی کنید. اگر موضوع و یا علتی وجود دارد که هوادارانتان در مورد آن صحبت می‌کنند، پست‌های بیشتری در ارتباط با آن موضوع به اشتراک بگذارید.

برای مثال Strand Book Store نوعاً مشارکت بسیار زیادی در پست‌های اینستاگرام خود که عشق هوادارانش به دنبال کتاب گشتن در قفسه کتابخانه‌ها را هدف قرار می‌دهد، دریافت می‌کند.

استفاده از روانشناسی در بازاریابی شبکه های اجتماعی

شما همچنین می‌توانید کارهای خیرخواهانه شرکتتان را با مخاطبین به اشتراک بگذارید. هر کاری که انجام می‌دهید روی ساختن یک شخصیت برای کسب‌وکار خود تمرکز کنید.