روز جهانی ایموجی | محبوب ترین ایموجی‌ها در سرتاسر جهان کدامند؟

روز جهانی ایموجی

محبوب ترین ایموجی ها

احتمالا جوانان و نوجوانان آمریکایی دیگر علاقه چندانی به استیکر خنده ? از خود نشان نمی‌دهند اما نتایج یک مطالعه جدید در روز جهانی ایموجی نشان می‌دهد که اکثر کاربران ایموجی در سرتاسر جهان با این نظر مخالفند.

به گفته محققان شرکت Adobe، ایموجی خنده با صدای بلند ? محبوب ترین ایموجی در همه جای دنیا به شمار می‌رود.

آن‌ها با تحقیق و بررسی میان 7 هزار نفر کاربر در سرتاسر ایالات متحده آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه، ژاپن، استرالیا و کره جنوبی به این نتیجه رسیدند. ایموجی خنده با صدای بلند به طور رسمی به عنوان محبوب ترین ایموجی در همه نقاط جهان شناخته شد.

در این رده بندی ایموجی تایید (شست به بالا) ? رتبه دوم و به دنبال آن به ترتیب ایموجی قلب قرمز❤️، ایموجی چشمک و بوسه ? و ایموجی چهره غمگی و اشکبار ? رتبه‌های سوم تا پنجم را به دست آوردند.
یافته‌های این مطالعه در قالب گزارش «2021 Global Emoji Trend Report» قبل از فرا رسیدن روز جهانی ایموجی در روز شنبه منتشر شد.

بیشتر بخوانید : دیجیتال مارکتینگ چیست

نوجوانان در تیک تیک به بحث درباره این موضوع پرداختند که ایموجی خنده با صدای بلند کلیشه ای بوده و چندان جذاب نیست.

برای مثال «ولید محمد» با 21 سال سن می‌گوید: «من از همه ایموجی‌ها استفاده می کنم اما مدتی است که ایموجی خنده با صدای بلند را کنار گذاشته ام زیرا دیده ام که فقط افراد بزرگ تر از من این ایموجی را در مکالمات روزمره خود به کار می‌گیرند.»

در تازه ترین گزارش به مناسبت روز جهانی ایموجی به سه ایموجی نیز اشاره شد که بیشترین سوء برداشت از آن‌ها می‌شود. مشخص گردید که سمبل «بادمجان»?، «هلو» ? و «دلقک» ? بیش از بقیه افراد را گیج و سردرگم می‌کنند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد که 67 درصد از مردم معتقدند استفاده از ایموجی‌های مختلف افراد را صمیمی تر، با مزه تر و با حال تر از دیگران به تصویر می‌کشد.

منبع: www.nbc-2.com