روز ولنتاین و تبلیغات خلاقانه ایکیا / 4 ایده برای تبلیغات خلاقانه ولنتاین 2020 {به روز رسانی}

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

برند ایکیا IKEA برای روز ولنتاین با تبلیغات خلاقانه سعی کرده است تا برند خود را با این روز پیوند بزند. شعار این کمپین تبلیغاتی «عشق پیچیده است» بود. 14 فوریه روز ولنتاین یا همان روز عشاق است. بسیاری از برندها و فروشگاه‌ها برای این روز تدارکات و تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرند.

شما در حال خواندن ویرایش دوم این مقاله که در بهمن ۱۳۹۸ منتشر شده، هستید/ نسخه اول این مقاله در  اسفند ۱۳۹5 منتشر شد.

ایکیا با انتشار چند تبلیغ خلاقانه سعی کرده است تا برند خود را با روز ولنتاین پیوند بزند. ایکیا همیشه تمرکز خود را روی تولید محصولات به شکلی ساده گذاشته است. حال در کمپین تبلیغاتی ایکیا که با شعار “عشق پیچیده است” منتشر شده، تصاویر شامل دو بخش هستند که در هر کدام از آنها مقایسه‌ای وجود دارد بین روابط عاشقانه که می‌تواند پیچیده باشد در برابر استفاده از محصولات ایکیا که استفاده از آنها ساده است.

تبلیغات خلاقانه ایکیا برای روز ولنتاین را ببینید:
تبلیغات خلاقانه ایکیا

تبلیغات خلاقانه ایکیا

تبلیغات خلاقانه ایکیا

تبلیغات خلاقانه ایکیا

… و حالا ولنتاین 2020 {به روز رسانی}

قلب، شکلات و جواهرات هنوز هم می‌تواند محبوب‌ترین هدایای روز ولنتاین باشد اما هزاران ایده در مورد روز ولنتاین برای نسل جدید شکل گرفته است.

مطالعه بیشتر: ایکیا در اینستاگرام

آمار بازاریابی روز ولنتاین

در اینجا چند آمار و واقعیت بازاریابی در روز ولنتاین آورده شده است تا به شما کمک کنند درک کنید که مشتریان اکنون چگونه ترجیح می دهند این روز ویژه را جشن بگیرند:

  • 86٪ جوانان (23-29 ساله) به احتمال زیاد پول خود را در روز ولنتاین خرج می‌کنند!
  • به طور متوسط مردان 339 دلار برای هدیه روز ولنتاین خرج می‌کنند و زنان 64 دلار!
  • 73٪ از پاسخ‌دهندگان ، روز ولنتاین را فرصتی عالی برای نشان دادن علاقه خود به دوستان و خانواده خود می‌دانند که آنها را دوست دارند و از آنها مراقبت می کنند.
  • به غیر از خرید هدایا برای همسران یا نامزدها (!)، 13٪ قصد خرید هدیه برای دوستان ، 21٪ برای مادرانشان ، 15٪ برای پدران و 38٪ برای فرزندانشان دارند.
  • برای مجردها یا کسانی که قصد ندارند روز ولنتاین را جشن بگیرند، مراقبت از خود و بیرون رفتن با دوستان مهم‌ترین گزینه است.
  • 31٪ از خریدهای ولنتاین از فروشگاه‌های تخفیف و 28٪ از فروشگاه‌های آنلاین است.
بیشتر بخوانید:  کمپین نه به پلاستیک در برگرکینگ و نقش آن در برندینگ و تبلیغات

هرچه  جشن‌های روز ولنتاین پر رنگ‌تر می‌شود، مشاغل باید آماده باشند که تقریباً هر یک از محصولات و خدمات خود را به رنگ قرمز بپوشانند، همه چیز سرگرم کننده و خلاقانه باشد و این روز را به یاد ماندنی کند.

4 ایده برای تبلیغات خلاقانه ولنتاین 2020

1.از محتوای تولید شده توسط کاربر الهام بگیرید:

محتوای تولید شده توسط کاربر روشی عالی برای ایجاد حس عاطفی با مشتریان است. شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام باعث شده است تا کاربران بتوانند لحظه‌های خصوصی و عاطفی خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.
دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات بازاریابی روز ولنتاین به کاربران الهام می‌بخشد تا عاشقانه‌ترین لحظات روز خود را به اشتراک بگذارند و می تواند به آنها در ابراز عشق کمک کند و سمت خلاق خود را نیز نشان دهند.
* مثال: Travelex یک مسابقه آنلاین ایجاد کرده و مشتریان را تشویق می‌کند تا عاشقانه‌ترین عکس‌های سفر خود را با هشتگ #TravelexKiss به اشتراک بگذارند. این کمپین بازاریابی روز ولنتاین، توییتر، فیسبوک و وب سایت Travelex را برای ایجاد تعامل و ایجاد بلیت‌های زوج سفر به شهر عشق، پاریس را به وجود آورد.

تبلیغات ولنتاین2. برای مجردها هم پست بگذارید!

به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتنیگ، تبلیغات روز ولنتاین را باید به مشتریانی که هیچ برنامه ویژه‌ای برای روز این ندارند و یا خوشبختانه هنوز مجرد هستند نیز اختصاص دهید. این روز را به فرصتی تبدیل کنید که افراد بدون در نظر گرفتن وضعیت روابطشان بتوانند از احساس مثبت و عشق به خود و مراقبت از آنها تحت تاثیر قرار بگیرند.
*مثال: Potbelly جشن مجردی (جشن عشق به خود) برگزار کرد و یک کوکی رایگان (و یک نسخه محدود از کوکی مخملی قرمز) را به افرادی ارائه داد که کسی را در زندگی خود ندارند و از این موضوع راضی و خوشحال هستند.

بیشتر بخوانید:  در این بیلبورد خلاقانه می توانید استراحت کنید

روز ولنتاین مجرد

* نکته حرفه ای: برای تبلیغ عشق به خو ، تبلیغات ویژه و پیشنهادات تخفیف را در محصولات خود اجرا کنید. به عنوان مثال، تخفیف در آب گرم یا یک وعده غذایی رایگان یا درخواست برای به اشتراک گذاشتن جالب‌ترین خاطره روز ولنتاین باعث جذب مخاطبان شما خواهد شد. 

3. با احساس کاربران همراهی کنید:

14 فوریه زمانی است که برخی از مردم تنها هستند اما می تواند زمان مناسبی برای شما به عنوان یک برند باشد تا با کمک روشی خلاقانه و به یاد ماندنی، ارتباط عاطفی با این کاربران برقرار کنید.
به عنوان مثال: کمپین بازاریابی روز ولنتاین Hooters’ Shred Your Ex (یک برند تولید کننده غذاهای آماده مانند بال مرغ و…) یک سری سؤال از مشتریان پرسید و توصیه کرد که چگونه می‌توانند تکه‌های مرغ محصولات خود را خرد کرده و احساسات بد را فراموش کنند و استخوان‌های بال‌ را به دست آورند! (در واقع با خاطره بد از رابطه قبلی مبارزه کنند)

کاودو ولنتاین

نکته مهم:  برای درک و مقابله با احساسات مشتری خلاق شوید. از  آنها در مورد بدترین داستان‌های شکست عشقی تا بی‌نظیرترین تاریخ‌های اتفاق‌های زندگی‌شان بپرسید.

4. به آنها بگویید که چگونه به کراش خود ابراز علاقه کنند!

ولنتاین

روز ولنتاین بدون پایان دادن به افسانه ناقص است. شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را به گونه‌ای ترویج کنید که به مشتریان کمک کند عشق خود را نسبت به شخصی خاص ابراز کنند یا کسی را به سمت خود جلب کنند.
مثال : Grammarly در کمپین بازاریابی روز ولنتاین نکاتی را با کاربران در مورد چگونگی نوشتن نامه عشق کامل به اشتراک گذاشت.
Grammarly با پست وبلاگ خود به کاربران راهنمایی كرد كه چرا نامه‌های عاشقانه مهم هستند، چگونه می‌توانند احساسات خود را برای دوست خود ابراز كنند‌، چه مواردی را بگویند و چگونه نتیجه بگیرند! آنها نه تنها موفق شدند به این روز بپردازند، بلکه همچنین نشان دادند که چگونه Grammarly می تواند به نوشتن بهترین نامه عشق کمک کند.

بیشتر بخوانید:  رونمایی از امکانات جدید تگ خرید در اینستاگرام Instagram Shopping Features

منبع: https://www.martechadvisor.com/

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0