روند طراحی وب‌سایت در سال ۲۰۱۵ + اینفوگرافیک

زمان مطالعه 3 دقیقه3.3K۰

اگر چه گرافیک از روی کاغذ آغاز شد و طراحی‌های دستی سال‌ها پرچمدار این حوزه بودند، اما حال طراحی هم به‌صورت آنلاین و هم آفلاین معنی پیدا کرده است.
طراحی وب‌سایت و اپلیکیشن‌های موبایل روی روند تغییرات هنر گرافیک تاثیر می‌گذارد. همچنین طراحان امکان پیدا کرده‌اند تا آثار خود را از طریق اینترنت در معرض دید جهانیان بگذارند.
tarahi-2015
اما بیایید با توجه به تغییراتی که در روند طراحی وب‌سایت در سال‌های اخیر رخ داده است، نگاهی داشته باشیم به روندهایی که احتمالاً در سال ۲۰۱۵ شاهد آن‌ها خواهیم بود:

ادامه روندهای قبلی:
۱- تصاویر بزرگ و زیبا
اتفاق خوبی که در سال ۲۰۱۴ شاهدش بودیم، استفاده از عکس و تصاویر بسیار بزرگ و با کیفیت بود که به لطف وب‌سایت‌های فروش عکس‌ این نوع طراحی عمومی شد.
ذهن انسان پیام تصویر را سریع‌تر دریافت می‌کند بنابراین باید در سال ۲۰۱۵ نیز شاهد استفاده بیشتر از این روند در طراحی برای انتقال سریع‌تر پیام‌ها باشیم.

۲- طراحی تخت
در اواخر سال ۲۰۱۳ بود که موج طراحی تخت وارد گرافیک شد. مایکروسافت و اپل از اولین شرکت‌های بزرگی بودند که از این روند طراحی در محصولات و خدمات خود استفاده کردند. همین امر باعث شد تا اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های فراوانی با این سبک تغییر چهره دهند.
گوگل هم با طراحی متریال خود وارد این سبک طراحی شد و به نظر می‌رسد که طراحی تخت جای خود را هر روز بین علاقه‌مندان به طراحی، گرافیک و البته صنایع باز می‌کند.

۳- محتوای باارزش
هرچند این مورد سال‌هاست که استفاده می‌شود اما از سال ۲۰۱۳ تمرکز روی محتوا در طراحی و استفاده از آن به عنوان یک المان اصلی مخصوصاً در طراحی وب بسیار محبوب شد.
محتوا و داستان‌ها در سال‌های اخیر بیشتر به سمت بصری شدن پیش می‌روند و همین امر محبوبیت محتوا را چندین برابر کرده است.

۴- تایپوگرافی بهتر
تایپوگرافی همیشه می‌تواند یک عامل مهم برای متمایز‌سازی باشد. برای همین است که شرکت‌ها به سمت تولید و انتخاب فونت‌های انحصاری می‌روند.
در سال ۲۰۱۵ خواهیم دید که تمایل طراح‌ها و گرافیست‌ها به استفاده از هنر تایپوگرافی در طراحی‌هایشان بیشتر خواهد شد.

روندهای جدید
۵- واقعیت فانتزی
استفاده از فانتزی و تصورات شگفت‌انگیز در طراحی چیزی است که با توجه به نمونه‌هایی که جدیداً انجام شده است، بسیار محبوب خواهد شد. ترکیبی از فضای واقعی با فانتزی‌های زیبا، منظره‌ای جذابتر برای مخاطب ایجاد می‌کند.

۶- تصویرسازی دستی
این روند با توجه به طراحی‌های اخیری که توسط برخی از بزرگان گرافیک اجرا شده است پیش‌بینی می‌شود هرچند به نظر می رسد که باید برای متفاوت کردن آنها از نوشته، رنگ و خلاقیت بیشتری استفاده شود.

۷- ویدئوهای پس‌زمینه
با توجه به اینکه پهنای باند اینترنت هر روز بیشتر می‌شود، در سال ۲۰۱۵ شاهد نمایش ویدئوهای بزرگ و با کیفیت به‌عنوان یکی از المان‌های اصلی بسیاری از وب‌سایت‌ها خواهیم بود.

۸- سینماگراف
هرچند ویدئو و عکس‌ها جای خود را در طراحی وب‌سایت باز کرده‌اند، اما به احتمال زیاد سینماگراف‌ها که ترکیبی از عکس و ویدئو به شکل موشن هستند، از بخت بیشتری برای موفقیت در طراحی برخوردار خواهند بود.

1422039539-design-trends-2015-coastal-repro

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/Xz5fn

824 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند