رونمایی از لوگوی جدید بیمه دات کام

لوگو بیمه دات کام

لوگوی جدید بیمه دات کام در طی مراسمی در روز بیمه، 13 آذر 1400، همراه با حضور مهمانانی از شرکت‌­های مختلف و با سخنرانی مدیرعامل و اعضا هیئت مدیره رونمایی شد. لوگوی جدید معرفی شده، تفاوت‌­هایی از لحاظ طرح و رنگ با مدل قبلی داشته است. در ساختاری که برای طراحی این لوگو استفاده شده، از به روزترین سبک در گرافیک به کار گرفته شده است.

مسیر تغییرات لوگو بیمه دات کام

اولین لوگوی بیمه دات کام مربوط به سال 95 است که شکل بسیار ساده ای داشت و ماهیت کاری آن زمان بیمه دات کام یعنی فروش آنلاین بیمه را به خوبی نشان می­داد. در سمت چپ لوگو از یک حرف B داخل یک مربع و با رنگ سبز استفاده شده بود.در قسمت بالای لوگو سایت، آدرس سایت با فونت مشکی و در بخش پایین نام کامل فارسی بیمه دات کام نوشته شده است.

با اینکه این لوگو از ظاهر بسیار ساده­ای بهره می­برد؛ اما می­توانست ماهیت اولیه شرکت را به خوبی نشان دهد؛ اما این لوگو با محدودیت­‌هایی مواجه بود. اول از همه اینکه شرکت در حال پیشرفت بود و لوگوی آن باید با ماهیت جدید همخوانی می­داشت. دوم اینکه امکان استفاده از این طیف رنگی در فعالیت­‌های چاپی وجود نداشت.

بیشتر بخوانید: بررسی کمپین محیطی بیمه دات کام

لوگو جدید بیمه دات کام

معرفی طرح جدید در سال 97

لوگوی قبلی بیمه دات کام تا چند سال مورد استفاده قرار می­گرفت. این لوگو دارای چندین تغییر اساسی بود. رنگ، اولین موردی بود که تغییر پیدا کرد. در این لوگو از رنگ آبی استفاده شده بود که تداعی کننده آرامش است. از آنجا هم که بیمه هم رابطه مستقیمی با آرامش دارد، از این رو، رنگ آبی بهترین و مناسب­ترین گزینه برای انتخاب بود.

رونمایی از لوگوی جدید بیمه دات کام

در کنار رنگ، المان مهم دیگر به کار رفته در طرح لوگوی معرفی شده مثلث بود. مثلث رو به بالا که دارای چندین معنای و مفهوم متفاوت است؛ تحقق آرزو و تعالی و پشتیبانی و حمایت. از آنجا که هدف بیمه پشتیبانی و حمایت از بیمه شدگان در برابر اتفاقات مختلف است، با انتخاب شکل هندسی مثلث و نوشتن حرف اول و اصلی برند بیمه دات کام در وسط مثلث، سعی شده تا حس امنیت بیشتری القا شود. تغییر دیگر مربوط به حروف است. دو حرف B و i همراه با هم با و شکل خاص به صورت تودرتو ترکیب شده­اند. حرف B، حرف اول کلمه Bimeh و i هم حرف کلمه internet است. از آنجا که در بیمه دات کام، محصولات بیمه به صورت آنلاین به فروش می­روند، پس نیاز بود لوگو هم این خدمات را به خوبی نشان دهد. برای همین از ترکیب این دو حرف استفاده شد. در پایین لوگو، نام برند با فونت درشت و رنگ آبی نوشته شد تا توجه را بیشتر به سمت خود جلب کند.

این لوگو هم مانند قبلی دارای محدودیت‌­هایی بود. بیمه دات کام در حال پیشرفت و گسترش خود بود و طرح لوگو هم باید پیشرفت شرکت را بهتر نشان می­داد. همچنین به دلیل محدودیت­‌های چاپی، امکان استفاده از این طیف رنگی وجود نداشت. مسئله دیگر، تکراری بودن رنگ آبی بود که همه شرکت‌­های بیمه استفاده می­کردند. پس نیاز بود تا از یک طرح و رنگ جدیدتر و به روزتری استفاده می­شد.

مطالعه بیشتر: از لوگوی شبکه تهران رونمایی شد

طرح و هویت بصری جدید بیمه دات کام

همانطور که در ابتدای مطالب اشاره شد، در مراسمی  در 13 آذر 1400 از طرح هویت جدید بصری بیمه دات کام با حضور مهمانان ویژه رونمایی شد. طرح جدید به دلیل داشتن المان­‌های به روز توانسته مفهوم و هویت برند بهتر نشان دهد. در ترکیب لوگوی جدید از یک لوگوتایپ همراه با علامت تاچ (لمس) به شکل b انگلیسی در سمت راست استفاده شده است.

bimeh.com

در لوگوتایپ جدید از دو رنگ بنفش و سبز استفاده شده است. رنگ بنفش تداعی کننده اعتبار، ارزش و اصالت است. افراد یا سازمان‌­های برتری که قصد داشتند اصالت و اعتبار خود را نشان دهند، از این رنگ در ساختار داخلی خود استفاده می­کردند. همچنین اینکه بنفش را یک رنگ باشکوه و با صلابت به حساب می آید. رنگ سبز تداعی کننده امنیت، دوستی، دانش و سرزندگی است و ترکیب آن با رنگ بنفش  باعث شده تا فضای متعادل ­تر و بهتری در لوگو شاهد باشیم.

بیمه دات کام

تغییر دوم لوگو مربوط به فونت زاویه دار بود که توانست توجه بیشتری را به سمت خود جلب کند. علاوه بر این، استفاده از  نشانی با الگویی از فرم دست در حالت تاچ کردن (لمس)، در سمت راست لوگوتایپ، سهولت استفاده در خرید اینترنتی را تداعی می­کند. همچنین حرف b به کار رفته در داخل آن، اولین حرف عبارت bimeh.com نیز است.

هدف از طراحی هویت بصری جدید، یکپارچگی، هویت و تمایز به طور کامل بوده است. مسیری که بیمه دات کام طی کرده تا به اهداف متمایز و مهم خود یعنی کسب رضایت بیمه شدگان و ارائه بهترین خدمات برسد.

بیشتر بخوانید: بهترین سایت خرید بیمه | خرید بیمه آنلاین