فیلیس رابینسون از موفق ترین زنان در عرصه تبلیغات

زنان در عرصه تبلیغات

فیلیس رابینسون زن فوق العاده ای در دنیای تبلیغات به شمار می‌رفت اما در سال 1949 میلادی، در صنعت تبلیغات مردان در کانون توجه قرار گرفتند. در حالی که از «بیل برنباخ» اغلب اوقات به عنوان کسی نام برده می‌شود که جرقه ایجاد انقلاب در زمینه تبلیغات خلاق را روشن کرد، تنها عده معدودی می‌دانند که فیلیس رابینسون از تاثیرگذارترین زنان در عرصه تبلیغات، تاثیری شگرف بر روی ایده پردازی و اجرای بسیاری از کار‌های سمبلیک شرکت تبلیغاتی آمریکایی «DDB» برای فولکس واگن و Polaroid گذاشته است.

صحبت های مدیرعامل DDB در مورد فیلیس رابینسون

در قالب کمپین تبلیغاتی «Highlight the Remarkable» محصول یک شرکت تولید کننده ماژیک شبرنگ موسوم به «Stabilo Boss» و با همکاری DDB آلمان، بر روی فیلیس میراث و روحیه پیشرو او به طور خاص تاکید شده و این حس را به مخاطب منتقل می‌کند که افکار و ایده‌هایش در زندگی همه کارمندان فعال در صنعت تبلیغاتی جاری و ساری است.

زنان در عرصه تبلیغات از زبان مدیر DDB

فیلیس از موفق ترین زنان در عرصه تبلیغات نه تنها در مسیر رشد و ترقی زنان، بلکه در مسیر انقلابی که در زمینه خلاقیت و در دنیای تبلیغات اتفاق افتاد و به شعله ور شدن آن کمک کرد، پیشگام بود و چهره صنعت را برای همیشه تغییر داد. او یکی از کارمندان بنیانگذار شرکت تبلیغاتی Doyle Dane Bernbach (DDB) در سال 1949 میلادی بود و اولین مدیر نویسنده فیلمنامه در آژانس های تبلیغاتی و اولین زن صاحب این مقام در ایالات متحده آمریکا نام گرفت.

مدیر استراتژی DDB

شریل مارجورام، مدیر عامل گروه تبلیغاتی «DDB» سیدنی می‌گوید: «در روز جهانی زن ، به زنانی می‌اندیشم که قبل از من به دنیا آمده اند و مثل فیلیس رابینسون بدون ذره ای ترس و واهمه مسیر آینده را برای همه زنان هموار کرده اند. من امیدوارم که دنیا برای نسل بعدی زنان بهتر شود.»

صحبت های مدیر ارتباط DDB برای روز جهانی زن

در ادامه از نقش پر رنگ شوهرانی که مفهوم برابری حقوق زنان و مردان را به درستی درک کرده و در راه رشد همسرانشان از هر نوع فداکاری دریغ نکرده اند، نمی‌توان گذشت. همه ما این جمله را شنیده ایم که پشت هر مرد موفقی یک زن موفق قرار دارد. ما مفتخریم که همکاری مشترک Stabilo Boss با DDB نقش پر رنگ فیلیس از موفق ترین زنان در عرصه تبلیغات نه تنها روی DDB بلکه کل صنعت تبلیغات در دنیای امروز را موکدا برجسته می‌کند.

منبع: www.campaignbrief.com