بستن
شبکه اجتماعی

سرعت پاسخگویی به کاربران در شبکه های اجتماعی و اثرات آن برای برند

یکی از سوالاتی که مورد توجه فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ قرار دارد این است که چقدر سریع باید نسبت به کامنتهای کاربران خود در شبکه های اجتماعی واکنش نشان دهند؟

حقیقت این است که سرعت پاسخگویی به کاربران در عصر دیجیتال و شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین عوامل موفقیت برندها و شرکت های در دیجیتال مارکتینگ است، چیزی که شاید خیلی به آن توجه نمی‌شود اما کاربر انتظار دارد تا نسبت به آن واکنش سریع نشان داده شود.

طبق آخرین تحقیقات انجام شده، اکثر کارشناسان معتقدند که سرعت پاسخگویی به کاربران در بخش کامنت شبکه اجتماعی، حداکثر طی یک روز باید صورت پذیرد.
(منبع: Clutch)

این گزارش بر اساس نتایج یک پژوهش در قالب پرسش از ۵۳۲ فرد ۱۸ سال به بالا در آمریکا که از سوشال مدیا استفاده می‌کنند، به دست آمده است.

بیش از سه‌چهارم از شرکت کنندگان در نظرسنجی انتظار دارند که برندها در کامنت شبکه های اجتماعی به آنها جواب بدهند و حدود ۸۳ درصد پاسخ دهندگان بیان کردند که اگر تلاشی برای برقراری ارتباط با یک برند داشته باشند، انتظار دارند حداکثر طی یک روز پاسخشان را دریافت کنند.

حدود ۳۸ درصد انتظار دریافت پاسخ طی یک ساعت، ۱۵ درصد انتظار دریافت پاسخ طی چند روز و نهایتا ۲ درصد از آنها انتظار دریافت پاسخ طی بیش از چند روز را دارند.

پاسخگویی در شبکه اجتماعی

سرعت پاسخگویی به کاربران براساس شاخص‌های دموگرافی

مخاطبان جوان تر انتظار دریافت پاسخ سریع‌تری نسبت به مخاطبان میانسال دارند. حدود ۹۰ درصد پاسخ دهندگان با رنج سنی ۱۸ تا ۲۹ سال انتظار داشتند که پاسخ کامنت خود را طی یکروز یا کمتر دریافت کنند. (۴۴ درصد طی یکساعت یا کمتر)
پاسخگویی در شبکه اجتماعی

از لحاظ جنسیتی، مردها بیشتر از زنان تمایل دارند تا پاسخ کامنت خود را سریع دریافت کنند. ۸۶ درصد از پاسخ دهندگان مرد انتظار داشتند پاسخ کامنت خود را طی یک روز یا کمتر دریافت کنند، درحالیکه این درصد برای پاسخ دهندگان زن حدود ۸۱ درصد است.

پاسخگویی در شبکه اجتماعی

نزدیک به نیمی از کاربران شبکه اجتماعی (۴۵ درصد) وقتی مشاهده می‌کنند که برندها در شبکه های اجتماعی به کامنت های منفی پاسخ مسئولانه می‌دهند، نسبت به آن برند احساس مثبتی پیدا می‌کنند. همچنین ۷۲ درصد از مردم دوست دارند شرکتی را به دیگران پیشنهاد کنند که در شبکه اجتماعی بازخورد و تجربه مثبتی نسبت به آنها داشته اند.

براساس آمار بدست آمده، ۵۸ درصد از مردم اعتفاد دارند که شبکه‌های اجتماعی ارائه خدمات پس از فروش را به مشتریان آسان‌تر کرده است.

لینک منبع: How Quickly Should Brands Respond to Consumers on Social Media

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
اگر به تازگی می‌خواهید فعالیت خود در اینستاگرام را آغاز کنید و برای نحوه شروع
در سال ۲۰۱۷ تعدادی از فعالان عرصه دیجیتال مارکتینگ معتقد بودند که صنعت اینفلوئنسر مارکتینگ
در حال حاضر، اینستاگرام بدون شک یکی از مهم‌ترین شبکه‌های احتماعی است. چه هدفتان بازاریابی
برچسب : آمار شبکه اجتماعیپاسخگویی به کاربرانپاسخگویی در شبکه اجتماعیسرعت پاسخگویی به کاربرانکاربران شبکه اجتماعیمدیریت شبکه اجتماعیمشتری مداری در شبکه اجتماعی
اعظم نوری

اعظم نوری

اعظم نوری هستم، سی ساله و علاقه‌مند به کلیه مباحث علمی از علوم پایه تا مدیریت و روانشانسی

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
استفاده از بلاگ‌ها در بزرگترین شرکت های جهان طبق لیست…