سریال بازی مرکب یا اسکوئید گیم Squid Game را حتما دانلود کنید و ببینید!

سریال بازی مرکب

اگر اهل فیلم و سریال‌های خارجی هستید، به احتمال زیاد نام سریال بازی مرکب یا اسکوئید گیم Squid Game را شنیده یا آن را دیده‌اید!

در مورد این سریال همه از تریلر فوق خشونت آمیزی صحبت می‌کنند که حدود دو هفته پیش (اواخر شهریور 1400) در نتفلیکس Netflix پخش شد و سرو صدای بسیاری راه انداخت.

در واقع سریال کره‌ای بازی مرکب Squid Game در نتفلیکس، که متمرکز بر یک بازی وحشیانه برای بقا است، در مسیر شکست دادن سریال Bridgerton (که داستانی از دوره نیابت سلطنت در انگلیس است) و همچنین تبدیل شدن به بزرگترین سریال اصلی پلتفرم نتفلیکس در تاریخ گام برداشته است.

داستان سریال اسکوئید گیم حول محور افرادی از طبقات مختلف جامعه می‌گردد که به دلیل بدهی‌های زیاد، بسیار ناامید هستند و نقشه‌ای برای زندگی خود ندارند؛ در این میان، گروهی این افراد را به یک بازی دعوت می‌کنند! داستان تازه از اینجا شروع می‌شود که این افراد برای بقا و برنده شدن در بازی باید دست به هر کاری بزنند.

با اینکه ژانر این سریال چندان هم جدید نیست، اما استفاده از تصاویر چشمگیر و جذاب، شخصیت‌های قابل نقد و نمایش طبیعت و ذات انسان، توانسته مخاطبانی در سراسر جهان جذب کند.

دانلود سریال بازی مرکب

قاتلین زمین بازی Squid Game Playground Murders

در سریال بازی مرکب Squid Game، گروهی متشکل از 456 نفر، بدهکار و مستأصل، به یک بازی خونین برای بقا کشانده می‌شوند که در صورت پیروزی در یک سری شش مرحله‌ای از بازی اسکویید گیم ، این شانس را دارند که با جایزه 45.6 میلیارد وون کره (39 میلیون دلار) بازی را ترک کنند!

اما اگر در بازی اسکوئید گیم ببازید…

بازی‌ها به اندازه کافی ساده هستند؛ بازی‌های دوران کودکی که کره‌ای‌ها با آن‌ها بزرگ شده‌اند. این تقابل شگفت‌انگیز بین بازی کودکانه با مرگ‌های خشونت‌آمیز باعث شده تماشاگران در هنگام دیدن سریال بازی مرکب میخکوب شوند.

هوانگ دانگ هیوک، کارگردان سریال Squid Game در مصاحبه‌ای گفت: «مردم برای این جذب سریال بازی مرکب می‌شوند که بزرگسالان ناامید جان خود را برای پیروزی در بازی کودکان به خطر می‌اندازند.»

«بازی ها ساده و آسان هستند، بنابراین بینندگان می‌توانند تمرکز بیشتری بر روی هر شخصیت داشته باشند تا قوانین پیچیده بازی.»

همچنین، عنصر نوستالژی در این سریال نقش پررنگی ایفا می‌کند. به عنوان مثال، چالش لانه زنبوری Dalgona که در قسمت سوم نشان داده شده است، چالشی است که اغلب کره‌ای ها در کودکی بازی آن را به خاطر دارند. در این چالش ، بازیکنان باید با استفاده از یک سوزن یک شکل از ورق نازک کاغذی نازک را با دقت برش دهند.

اگر شکل بسیار پیچیده‌ای به دست آورید و آب نبات ترک بخورد، می‌بازید!

سریال اسکوید گیم باری مرکب

یکی از کاربران کره‌ای در توئیتر خود نوشت: «سریال Squid Game باعث می شود دوباره آب‌نبات دلگونا بخورم. 20 سال از آن زمان می‌گذرد آیا آنها هنوز هم در بازار موجودند؟ فکر نمی کنم بتوانم یکی پیدا کنم.»

سریال بازی مرکب ؛ با کاراکترهایی مثل من و تو

همچنین کارشناسان موفقیت این نمایش را به شخصیت‌های آن نسبت می‌دهند که بسیاری از آن‌ها افراد حاشیه نشین جامعه هستند. اگرچه همه آنها با مشکلات عظیمی دست و پنجه نرم می‌کنند، اما به قشر خاصی از جامعه تعلق ندارند.

به عنوان مثال، کاراکتر اصلی سریال، یک مرد بیکار با مشکل قمار است که برای جلب احترام از طرف خانواده تلاش می‌کند؛ در طول بازی، او با یک دختر جوان فراری کره شمالی با سابقه قماربازی و یک کارگر پاکستانی ملاقات می‌کند که توسط کارفرمایانش مورد بدرفتاری قرار گرفته است.

کیم پیونگ گانگ، استاد محتوای فرهنگی جهانی در دانشگاه سانگمیونگ، به بی بی سی گفت: «به نظر می‌رسد مردم به ویژه نسل جوان، که مرتباً از بیگانگی و کینه در زندگی واقعی رنج می برند، با شخصیت ها همدردی می‌کنند.»

مانند همسایگان آسیای شرقی ، طبیعت بسیار رقابتی جامعه در کره جنوبی، افراد بسیاری را سرخورده کرده است. با وجود سخت کوشی، امکان دستیابی به رتبه‌های برتر دانشگاهی یا مشاغل خوب به سادگی برای همه وجود ندارد.

بازی‌های سریال اسکویید گیم، هر چند خشونت‌بار و خونین هستند، دنیایی جایگزین را ارائه می‌دهند که ظاهراً بر اساس یک بازی جوانمردانه طراحی شده است!

همانطور که یکی از مقامات بازی در این سریال می‌گوید: «همه شرکت کنندگان در بازی برابر هستند. ما به افرادی که در جهان خارج از رفتار و تبعیض نابرابر رنج برده‌اند، آخرین شانس را برای برنده شدن در یک مسابقه عادلانه می‌دهیم.»

سریال squid game

حواشی سریال اسکویید گیم Squid Game

شباهت فیلم‌نامه Squid Game با فیلم‌های Parasite و The Gods Wil

رسانه‌های غربی مقایسه‌هایی بین سریال بازی مرکب Squid Game و Parasite، فیلم کره‌ای برنده اسکار 2019 انجام داده‌اند که در آن نیز به نابرابری ثروت و بی عدالتی جامعه پرداخته شده است.

اما در شرق آسیا، بینندگان اشاره کردند که چه شباهت‌هایی بین Squid Game با فیلم ژاپنی به نام The Gods Will (2014) وجود دارد. این فیلم بر دانش آموزان دبیرستانی متمرکز است اما از داستان مشابهی پیروی می‌کند و برخی حتی Squid Game را به سرقت ادبی از این فیلم متهم کرده‌اند.

به عنوان مثال، As The Gods Will بازی سنتی کودکان «چراغ قرمز ، چراغ سبز» را نیز شامل می‌شود.

در یکی از مشهورترین صحنه‌های سریال اسکوئید گیم Squid Game، یک ربات دختر غول‌پیکر از چشم‌های لیزری خود برای تشخیص بازیکنانی که بازی را باخته اند، استفاده می‌کند؛ سپس این بازیکنان کشته می‌شوند.

با این حال، کارگردان هوانگ این اتهامات را رد کرده و گفته است که «هیچ ارتباطی» بین این دو سریال وجود ندارد و تنها به دلیل ژانر این نمایش، شباهت‌هایی احساس شده است.

دانلود سریال اسکوید گیم

وی افزود: «من برنامه‌ریزی Squid Game را در سال 2008 شروع و نوشتن فیلمنامه را در سال 2009 آغاز کردم. شباهت‌هایی که به آنها اشاره شده کاملاً تصادفی است و هیچ‌گونه کپی برداری از سوی طرفین وجود ندارد.»

در هر صورت، همه هیاهوها پیرامون سریال اسکوئید گیم منجر به فراخوانی برای فصل دوم شده است. اما طرفداران ممکن است مجبور باشند مدت زیادی منتظر آن بمانند.

همچنین این کارگردان اظهار داشت: «من برنامه خوبی برای سریال Squid Game 2 ندارم. فقط فکر کردن به آن بسیار خسته کننده است.»

ممنوعیت پوشش نگهبانان اسکویید گیم برای هالووین در نیویورک

برای مشاهده ویدئو خبر باید VPN خود را روشن کنید

3 مدرسه دبستان در Syracuse در شهر نیویورک لباس‌های افراد در اسکویید گیم را با توجه به پیام خشونت آمیز این سریال برای مراسم هالووین ممنوع کرده‌اند.

در مصاحبه CBS NewYork با برخی از اولیا دانش آموزان این مدارس در منطقه Bronx اولیا بر این اعتقادند که این مدارس زیادی این موضوع را جدی گرفته‌اند.

در پاسخ برخی از این اولیا گفته‌اند:

“It’s a costume. Just don’t let your kids watch the show,”

“For a school to actually impose that, that’s being very overbearing,”

دیگر مدارس چنین تصمیمی را نگرفته‌اند و در پاسخ به این ممنوعیت می‌گویند که:

دزدان دریایی نیز گروهی خلافکار در تاریخ بودند، اما این نوع پوشش برای هالووین ممنوع نیست، پس چرا پوشش افرد در اسکوئید گیم باید ممنوع باشد؟

ارزش سریال Squid Game تقریبا 900 میلیون دلار است

ارزش Impact Value سریال Squid Game به گقته بلومبرگ حدود 900 میلیون دلار است.

سریال بازی مرکب پربیننده‌ترین سریال Netflix پس از آغاز فعالیتش بوده. با 111 میلیون بیننده Squid Game از پربیننده‌ترین سریال قبلی نتفلیس، Bridgerton، با 82 میلیون بیننده پیشی گرفت. البته تولید اسکویید گیم برای نتفلیکس 21.4 میلیون دلار هزینه داشته است.

البته ارزش Impact Value به معنای درآمد سریال نیست، بلکه آماری است که فاکتورهای مختلفی مانند تعداد بینندگان، این که چه کسانی آن را تماشا کرده‌اند و چه مدت آن را تماشا کرده‌اند بر آن تأثیر دارد.

سرمایه‌گزاری انجام شده برای شاخت این سریال 21 میلیون دلار بوده است و با داشتن درآمد تقریباً یک میلیارد دلاری اسکویید گیم به یکی از پردرآمدترین سریال‌ها برای نتفلیش تبدیل شد.

البته با توجه به درآمد بسیار زیاد اسین سریال، تهیه کنندگان آن از درآمد بسیار ناچیزی که به نسبت درآمد سریال داشته‌اند ناراضی اند. نتفلیکس نیز اعلام کرده است که در صورت ساخته شدن فصل دوم از این سریال، تهیه کنندگان آن درآمد بسیار بیشتری را خواهند داشت.

به گفته بلومبرگ 132 میلیون نفر حداقل 2 دقیقه از این سریال را در طول 23 روزی که تمام قسمت‌های آن عرضه شد تماشا کرده‌اند. همچنین 89 درصد از افرادی که شروع به دیدن این سریال کردند حداقل یک قسمت را به طور کامل دیده‌اند.

Netflix در چند سال اخیر با سرمایه گذاری بر سریال‌های غیر انگلیسی زبان مانند Money Heist رشد بین‌المللی زیادی کرده است. و اخیراً نیز اعلام کرده بود که می‌خواهد تا برای تولید محتوا در کره جنوبی حدود 500 میلیون دلار هزینه کند، جایی که تعداد کسانی که از خدمات پولی نتفلیکس استفاده می‌کنند در پایان سال 2020 تنها 3.8 میلیون نفر بود.

بیشتر بخوانید: سریال Hellbound

شرکت‌های مشابه مانند Disney هم تصمیم به گسترش فعالیت‌های خود برای تولید فیلم‌ها و سریال‌ها در مناطق آسیایی به دلیل کمتر بودن هزینه تولید کمتر نسبت به آمریکا گرفته‌اند.

شکایت شرکت پهنای باند S.Korea پس از افزایش ترافیک از “Squid Game” از Netflix:

سخنگوی ارائه دهنده خدمات اینترنتی کره جنوبی SK Broadband از Netflix (NFLX.O) شکایت کرد تا هزینه‌ها و خسارات ناشی از افزایش ترافیک شبکه و تعمیر و نگهداری آن را به دلیل افزایش بینندگان سریال اسکوئید گیم در این پلتفرم آمریکایی پرداخت کند.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که دادگاهی در سئول اعلام کرد Netflix باید در ازای استفاده از شبکه به ارائه دهنده خدمات اینترنت هزینه بدهد و چندین قانون‌گذار کره جنوبی علیه ارائه دهندگان محتوا که با وجود ایجاد ترافیک انفجاری هزینه استفاده از شبکه را پرداخت نمی‌کنند‌، مخالفت کرده‌اند.

یکی از کاربران TikTok می‌گوید زیرنویس‌های Netflix درست نیست و معنای سریال را تغییر می‌دهد.

سریال بازی مرکب در آستانه رکورد شکنی و تبدیل شدن به پربیننده ترین سریال Netflix

به نقل از مدیرعامل نتفیلیکس، سریال درام کره‌ای Squid Game در حال تبدیل شدن به «بزرگترین نمایش Netflix» تا کنون است.

Ted Sarandos، رئیس شبکه Netflix ، اظهار داشت که مجموعه تلویزیونی هیجان انگیز Squid Game ، شانس بسیار خوبی برای برکناری سریال بریگرتون دارد تا به محبوب ترین برنامه Netflix تبدیل شود.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این سریال هم‌اکنون در صدر جدول پرطرفدارترین برنامه‌های Netflix قرار دارد.

حقایق و فکت های ناگفته سریال Squid Game

سریال بازی مرکب Squid Game درباره یک بازی خطرناک و عجیب است که جذب شرکت‌کنندگان در آن به شیوه خاصی انجام می‌شود. در ابتدا بازی خیلی ساده به نظر می‌رسد اما بعدا پیچیده‌تر می‌شود.

یک:
هوانگ نویسنده سریال بازی مرکب، در ابتدا برای نوشتن فیلم‌نامه شک داشته و در سال 2008 این کار را آغاز کرده است. اما نکته اینجاست که در ۱۲ سال پیش جذب سرمایه گذاران و بازیگران برای او بسیار سخت بوده است. هوانگ در نقش یکی از شرکت کنندگان که دکتر نیز بوده بازی کرده است.

دو:
انتخاب رنگ سبز برای یونیفورم‌های یک شکل شرکت‌کنندگان اتفاقی نبوده و تداعی‌کننده لباس دانش آموزان دبیرستانی قدیم در کره است و برای ایجاد تضاد رنگی جذاب، برای برگزار‌کنندگان و مسئولین بازی لباس سرخابی در نظر گرفته شده است.

هدف استفاده از رنگ یکسان و یونیفورم‌‌های یک شکل در سریال بازی مرکب ، این بوده که هویت از تمام افراد گرفته شود و همه آنها هویت یکسانی داشته باشند و حتی به جای اسامی از اعداد استفاده شده است.

سه:
شکل ماسک‌های مسئولین بازی الهام گرفته از کولونی مورچه‌ها بوده و همچنین از لباس اسکواش هم ایده‌برداری کرده است. چرا که در کولونی مورچه‌ها نظم حاکم است و هر مورچه وظیفه خود را دارد.

چهار:
طرح پله‌ها در سریال بازی مرکب الهام گرفته از نسبیت موریس اشر است. نسبیت اشر یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین آثار موریس اشر، نقاش قرن بیستمی هلندی است.

ویژگی کارهای او استفاده از اشکال ریاضی و تقارن است. یکی از مفاهیم این نقاشی، دگردیسی و تبدیل و تناسخ موجودی به موجود دیگر در زنجیره‌ای بی‌انتها است.

نسبیت موریس اشر

پنج:
در سریال از جلوه‌های ویژه کمی استفاده شده است و بیشتر لوکیشن‌های بازی واقعی بوده و حتی بازیگران نیز از برخی لوکیشن‌ها تعجب کرده‌اند.

هدف کارگردان از این کار، این بوده که همه چیز طبیعی جلوه کند و بازیگران در محیط قرار بگیرند تا تعامل آن‌ها با مخاطب بیشتر شود.

در بازی اول واقعا ۴۵۶ نفر در صحنه وجود داشتند و از هیچ جلوه ویژه‌ای برای افزایش تعداد افراد در صحنه استفاده نشده است.

افزایش 7800 درصدی فروش کفش‌های سفید VANS

شخصیت‌های سریال Squid Game همگی لباس‌های یک مدل و یک شکلی دارند و تنها تفاوت آن‌ها در داشتن اعداد مختلف است. بخشی از البسه افراد در سریال اسکوئید گیم کفش‌های سفید رنگ برند VANS است.

کفش ونس اسکوئید گیم

این کفش‌ها که با مدل Junior White VANS شناخته می‌شوند با ظاهر شدن در این سریال افزایش فروش 7800 درصدی پیدا کردند.

همچنین میزان سرچ افراد برای پیدا کردن مدل این کفش‌ها و تهیه آن‌ها 97 درصد افزایش پیدا کرده است. کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز به این موضوع واکنش نشان داده‌اند و نوشته‌اند:

فیلم و سریال خوب می‌تواند باعث رشد و رونق اقتصادی شود.

کاربران شبکه‌های اجتماعی

رتبه سریال اسکوئید گیم

سریال بازی مرکب تا کنون از سایت Rotten Tomatoes با 100 درصد امتیاز، هیچ نقد منفی دریافت نکرده و در IMDb امتیاز 8.3 را از آن خود کرده است.

همچنین در Common Sense Media امتیاز 3 از 5 گرفته و در رتبه بندی گوگل 97 درصد امتیاز از مخاطبان کسب کرده است. 

سریال اسکوئید گیم

دانلود سریال بازی مرکب

از لینک‌های زیر می‌توانید قسمت‌های سریال بازی مرکب را با کیفیت Full-HD 1080p با دوبله فارسی دانلود کنید.

دانلود سریال بازی مرکب دوبله فارسی

 1. دانلود قسمت اول بازی مرکب
 2. دانلود قسمت دوم بازی مرکب
 3. دانلود قسمت سوم بازی مرکب
 4. دانلود قسمت چهارم بازی مرکب
 5. دانلود قسمت پنجم بازی مرکب
 6. دانلود قسمت ششم بازی مرکب
 7. دانلود قسمت هفتم بازی مرکب
 8. دانلود قسمت هشتم بازی مرکب
 9. دانلود قسمت نهم بازی مرکب

از لینک‌های زیر می‌توانید قسمت‌های سریال بازی مرکب را با کیفیت Full-HD 1080p با زیرنویس فارسی چسبیده دانلود کنید.

دانلود سریال بازی مرکب زیرنویس فارسی

 1. دانلود قسمت اول اسکویید گیم
 2. دانلود قسمت دوم اسکویید گیم
 3. دانلود قسمت سوم اسکویید گیم
 4. دانلود قسمت چهارم اسکویید گیم
 5. دانلود قسمت پنجم اسکویید گیم
 6. دانلود قسمت ششم اسکویید گیم
 7. دانلود قسمت هفتم اسکویید گیم
 8. دانلود قسمت هشتم اسکویید گیم
 9. دانلود قسمت نهم اسکویید گیم

فصل دوم اسکویید گیم

به گفته نویسنده و کارگردان این سریال، هوآنگ دونگ هیوک، در مصاصبه با Associated Press تأیید کرده‌است که فصل دوم سریال Squid Game در آینده ارائه خواهد شد.

به گفته او در ابتدا ساخته شدن یا نشدن فصل دوم سریال اسکویید گیم قطعی نبود؛ اما با توجه به موفقیت فوق‌العاده و تبدیل شدن آن به پربیننده ترین سریال نتفلیکس باعث قطعی شدن نظر مدیرعامل نتفلیکس برای ساخت فصل دوم این سریال شد.

بازیگران فصل دوم اسکویید گیم

همانطور که مشاهده کردیم از 456 شرکت کننده در مسابقه، تمامی آنها جز یک نفر مردند؛ پس قاعدتا در فصل دوم حضور ندارند اما احتمال اینکه از طریق فلش بک در فصل دوم حضور پیدا کنند وجود دارد. البته به احتمال زیاد گی هون (لی جونگ جه) که در فصل اول نقش اصلی را بر عهده داشت؛ در این فصل نیز به عنوان یکی از نقش‌های اصلی ایفای نقش کند. همچنین احتمال حضور هویون جونگ، دختری که از کره شمالی به کره جنوبی پناه برد؛ به دلیل محبوبیت زیاد در فصل اول نیز وجود دارد.

داستان سریال اسکوئید گیم

هوانگ دانگ هیوک کارگردان سریال بازی مرکب درباره اینکه فصل دوم این سریال ساخته می‌شود یا خیر؟ گفت: قطعا فصل دوم این سریال ساخته می‌شود؛ داستان این سریال همین الان در ذهنم است. او درباره داستان سریال اسکویید گیم نیز بیان کرد: داستان فصل دوم این سریال روی پیشرو (شخص ماسک‌دار) تمرکز خواهد داشت؛ همچنین گی هون نیز در این فصل حضور دارد و کار بزرگی را انجام می‌دهد.

تیزر فصل دوم سریال اسکویید گیم

سوالات متداول درباره سریال اسکوئید گیم (Squid Game)

داستان اسکوئید گیم چیست؟

به صورت خلاصه اسکوئید گیم داستان افراد فقیری است که با شرکت در مسابقاتی که بر اساس بازی‌های کودکانه قصد برنده شدن مبلغ زیادی پول را دارند.

آیا فصل دوم Squid Game ساخته خواهد شد؟

به گفته نویسنده و کارگردان این سریال، Hwang Dong-hyuk، تصمیم Netflix برای ساختن فصل دوم این سریال قطعی شده‌است و در آینده فصل دوم Squid Game ساخته و منتشر خواهد شد.

آیا بازی‌های اسکوئید گیم واقعی هستند؟

بله، بازی‌های سریال اسکوئید گیم بر اساس بازی‌های کودکانه واقعی کره‌ای هستند. سازنده سریال، هوانگ دنگ-هیوک، در مصاحبه خود با Variety اعلام کرد که این بازی‌ها، بازی‌های زمان کودکی خودش هستند و او با ساده نگهداشتن قوانین بازی نسبت به زمان کودکی خود بر ساختار شخصیت‌های سریال تمرکز کرده است.

نام بازی‌های اسکوئید گیم چیست؟

در سریال اسکوئید گیم افراد با انجام 6 بازی کودکانه با یکدیگر رقابت می‌کنند:
· The Glass Stepping Stones
· Dalgona Candy
· The Midnight Fight
· Tug of War
· Squid Game
· Red Light, Green Light

سریال Squid Game به چه زبانی است؟

سریال اسکوئید گیم به زبان کره‌ای منتشر شده‌است.

مبلغ جایزه Squid Game چقدر است؟

مبلغ جایزه اسکوئید گیم 45.6 میلیارد وون کره معادل 38.2 میلیون دلار آمریکاست.

آیا شما سریال بازی مرکب Squid game را دیده‌اید؟ اگر این بازی در واقعیت وجود داشت، در آن شرکت می‌کردید؟

نظر خود را درباره این سریال برای ما بنویسید.