سریال خاندان اژدها و همه چیز در مورد آن (House of the dragon)

سریال خاندان اژدها

سریال خاندان اژدها که تا به اینجا نه قسمت از فصل اول آن از HBO منتشر شده است، اسپین آفی از سریال محبوب و پرطرفدار بازی تاج و تخت می‌باشد. داستان این سریال هم همچون Game of thrones بر پایه رمان‌های ترانه یخ و آتش اثر مارتین است. فصل اول این سریال 10 قسمت است و برای فصل دوم نیز تمدید شده است.

خلاصه داستان سریال خاندان اژدها

وقایع این سریال 200 سال پیش از وقایع سریال بازی تاج و تخت رخ می‌دهد. سریال house of dragon جنگ داخلی خاندان تارگرین برای جانشینی که به رقص اژدهایان معروف است را برای ما روایت می‌کند. جیهاریس تارگرین که تنها یک دختر دارد و به دنبال فرزند پسر برای جانشینی خود است؛ پسر و همسر خود را هنگام زایمان از دست می‌دهد. او که دچار جنون برای داشتن جانشین شده بود، همسر خود را برای داشتن فرزند پسر قربانی کرد اما پسر او تنها برای دقایقی زنده ماند.

دانلود سریال House Of The Dragon

کیفیت 1080

کیفیت 720

بازیگران سریال house of dragon

پدی کانسیداین در نقش ویسریس اول تارگرین، اولیویا کوک در نقش آلیسنت هایتاور، امیلی کری در نقش جوان آلیسنت، اما دآرسی در نقش رینیرا تارگرین، میلی آلکاک در نقش جوان رنیرا، مت اسمیت در نقش دیمون تارگرین، استیو توسن در نقش کورلیس ولاریون، ایو بست در نقش رنیس ولاریون، ریس ایفانز در نقش اتو هایتاور، سونویا میزونو در نقش میساریا، فابین فرانکل در نقش کریستون کول، رایان کر در نقش هاروین استرانگ، جفرسون هال در نقش جیسون و تایلند لنیستر، دیوید هورویچ در نقش ملوس، گراهام مک تاویش در نقش هارولد وسترلینگ، متیو نیدهام در نقش لاریز قوی، بیل پترسون در نقش لیمن بیزبری، گوین اسپوک در نقش لیونل استرانگ، ویل جانسون در نقش ویموند ولاریون، جان مک میلان در نقش لنور ولاریون، تئو نیت در نقش لانور جوان

پوستر سریال خاندان اژدها
بازیگر نقش ویسریس تارگرین
بازیگران سریال خاندان اژدها
دیمون تارگرین خاندان اژدها
بازیگران سریال house of the dragon

عوامل سریال خاندان اژدها

  • سازنده: رایان کندال، جرج آر آر مارتین
  • بر اساس: آتش و خون
  • توسعه دهنده: میگل سپاچنیک، رایان کندال
  • سازنده موسیقی: رامین جوادی
  • کشور سازنده: ایالات متحده آمریکا
  • مکان های تولید: اسپانیا، پرتغال، انگلستان و ایالات متحده آمریکا
  • زبان های اصلی: انگلیسی، اسپانیایی و مجاری
  • مدت: 60 دقیقه
  • شبکه اصلی: HBO
  • توزیع کننده: برادران وارنر

هزینه ساخت سریال house of the dragon

طبق گفته‌ها هزینه ساخت هر قسمت از سریال خاندان اژدها، کمتر از 20 میلیون دلار بوده است؛ البته هزینه این سریال به نسبت فصل هشتم game of thrones که برای هر قسمت حدود 15 تا 20 میلیون دلار هزینه شد آنچنان هم بالا نیست.

از آن سو سریال The lord of the rings محصول آمازون، که همزمان با سریال خاندان اژدها منتشر شده است برای فصل اول، 465 میلیون دلار هزینه شده است که در مقابل بودجه 200 میلیون دلاری سریال house of dragon بسیار بیشتر است.

مطالعه بیشتر: تبلیغات جذاب سریال بازی تاج و تخت

نکات پنهان سریال خاندان اژدها

همانطور که  در بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌های هالیوودی مشاهده کرده‎اید، وجود نکات پنهان و مخفی یکی از نقاط قوت و البته جذابیت این نوع از سریال‌ها و فیلم‌ها محسوب می‌شود. سریال House Of Dragon نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نکات مخفی جالبی داشته که به شرح زیر است.

هالیوود والرین ها را سیاه کرد

بازیگران House of Dragon

همانطور که می‌دانیم سریال house of the dragon از روی کتاب نغمه آتش و یخ ساخته شده است؛ اما نکته عجیب در سریال رنگ پوست والرین ها است. برخلاف کتاب که والرین‌ها را با رنگ پوست سفید معرفی می‌کند‌ اما در سریال این خاندان را با رنگ پوست سیاه می‌بینیم.

محل نگهداری اژدهایان

در سکانس اول سریال خاندان اژدها می‌بینیم که تارگرین‌ها اژدهایان خود را در محلی نگه‌داری می‌کنند که در سریال GOT به محلی برای اعدام زندانیان تبدیل شده بود. در سریال بازی تاج و تخت دنریس و سرسی در همین محل با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

تخت پادشاهی خاندان اژدها

در قسمتی از این سریال مشاهده می‌کنیم که دیمون تارگرین‌‌، به سمت تخت پادشاهی آمده و شمشیرش را به سوی تخت آهنین پرتاب می‌کند. در ادامه می‌گوید “این شمشیر هم به تخت پادشاهی اضافه کنید”. که این اتفاق اشاره مستقیم به ساخته شدن تخت آهنین از شمشیر دشمنان ایگان اول که شکستشان داده بود و با آتش اژدها درست شده بود دارد.

تخت پادشاهی سریال خاندان اژدها

ازدواج های خانوادگی تارگرین ها

ازدواج های فامیلی در خاندان تارگرین سال‌های سال بود که رواج داشت. می‌توان گفت دلیل عمر کم فرزندان تارگرین‌ها همین بوده است؛ و حتی اگر عمر طولانی ای نیز داشتند، به افرادی پرخاشگر و دارای جنون تبدیل می‌شدند.

در سریال بازی تاج و تخت هم شاهد پادشاه دیوانه و دنریس تارگرین که پس از فتح وستروس دچار جنون شد و شهر را با خاک یکسان کرد بودیم.

لو رفتن سریال house of dragon

در سریال بازی تاج و تخت شاهد لو رفتن برخی از قسمت‌های مهم این سریال بودیم، حال این اسپین آف آن نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قسمت دهم فصل اول خاندان اژدها آن بسیار زودتر از موعد پخش، لو رفت تا نشان دهد که هکرها و همچنین مردم برای دیدن این قسمت جذاب نمی‌توانند صبر کنند.

نمره IMDB

خاندان اژدها در همین فصل اول توانسته که مخاطبان خود را راضی کند؛ سریال خاندان اژدها توانسته نمره 6/8 را از 163 هزار نفری که در سایت IMDB به این سریال رای داده اند را کسب کند. این در حالیست که سریال ارباب حلقه‌ها، رقیب اصلی این سریال نمره 9/6 را از 208 هزار کسب کند. هر چند IMDB مرجع خوبی برای نمره دهی و مقایسه سریال نیست، زیرا گفته می‌شود طرفداران سریال گیم اف ترونز عمدا به سریال ارباب حلقه ها (حلقه قدرت) نمره پایین داده‌اند!

کلام آخر

به طور کل می‌توان گفت که سریال house of the dragon در همین ابتدای کار بسیار مطلوب و قابل قبول بوده است؛ و ما در این سریال با جلوه های ویژه فوق العاده‌ای طرف هستیم. همچنین نمره بالا این سریال نشان دهنده محبوبیت این سریال نزد مردم می‌یباشد.

نظر شما راجع به سریال خاندان اژدها چیست؟ نظر خود را برای ما بنویسید.