سریال زلنسکی؛ ریاست جمهوری اوکراین از سریال تا واقعیت

سریال زلنسکی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

شاید تا چند ماه قبل نام سریال خادم ملت را نشنیده بودید ولی جنگ ناگهانی بین اوکراین و روسیه باعث شد تا سریال زلنسکی (خادم ملت) بر سر زبانها بیافتد. اما این که این چرا این مجموعه تلویزیونی در چند وقت اخیر اهمیت پیدا کرده و داستان اصلی آن چیست، موضوعی است که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

دانلود سریال زلنسکی با زیرنویس چسبیده

قبل از پرداختن به داستان این سریال و دلایل شهرت آن بهتر است این سریال را دانلود کرده و پس از خواندن مطالب زیر به تماشای آن بنشینید:

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

قسمت ششم

قسمت هفتم

قسمت هشتم

قسمت نهم

قسمت دهم

چرا سریال زلنسکی معروف شد؟

دلیل اصلی شهرت این سریال را می‌توان بازیگر اصلی آن اعلام کرد. ولودیمیر زلنسکی (Volodymyi Zelenskyy) رئیس جمهور فعلی کشور اوکراین نقش اصلی این سریال را بازی کرده است. با کمی تحقیق در مورد گذشته این ولودیمیر، مشخص شد که وی در یک سریال به نام (خادم ملت) به عنوان رئیس جمهور بازی کرده است و همین مجموعه جرقه‌ای شد برای رسیدن به ریاست جمهوری اوکراین.

حتما در چند روز اخیر با مشاهده اخبار اسم زلنسکی را شنیده‌اید که به عنوان رئیس جمهور کشور اوکراین لباس رزم بر تن کرده و به مقابله با دشمن رفته است. با شروع حمله روسیه به کشور اوکراین و مقاومت مردم و سربازان اوکراین، ولودیمیر با ماندن در کشور خود از طرف افراد بسیاری تحسین شده است. 

پوستر سریال زلنسکی

بیوگرافی رئیس جمهور اوکراین

ولودیمیر الکساندرویچ زلنسکی متولد 25 ژانویه 1978 بازیگر، کمدین و هم اکنون سیاستمدار اوکراینی است. زلنسکی در حال حاضر ششمین رئیس جمهور رسمی این کشور پس از فروپاشی شوروی می‌باشد.

ولودیمیر در منطقه کریفی ریه واقع در مرکز اوکراین بزرگ شده است. زلنسکی قبل از ورود به عرصه هنر و بازیگری مدرک حقوق خود را از دانشگاه ملی اقتصاد کیف دریافت کرد. پس از آن فعالیت خود را به عنوان یک کمدین آعاز کرد و در ادامه شرکت کوارتال 95 را تاسیس کرد که کار تولید فیلم، سریال و انیمیشن‌های مختلف را انجام می‌دادند. 

سریال زلنسکی (خادم مردم) نیز از تولیدات این مجموعه بوده و خودش نقش اصلی را بر عهده داشت. پخش این سریال بین سال‌های 2015 تا 2019 صورت گرفته و زلنسکی در آن نقش یک رئیس جمهور را بازی کرده است. در پی محبوبیت بالای این سریال در جامعه، کارکنان شرکت کوارتال 95 یک حزب سیاسی به نام همین سریال را تاسیس کردند. 

سریال خادم ملت

حواشی ایجاد شده برای سریال زلنسکی در ایران

با این که در دنیا و همچنین ایران سریال زلنسکی بسیار بر سر زبان‌ها افتاد و همچنین میزان تماشای آن نیز افزایش یافت، پلتفرم فیلیمو در اقدامی عجیب این سریال را حذف کرد تا حواشی برای برترین پلتفرم سینمای خانگی به وجود بیاید.

به نوعی می‌توان گفت که در چند وقت اخیر سریال خادم ملت در جهان به مجموعه‌ای محبوب و پربیننده تبدیل شده است ولی در این با ممنوعیت مواجه است.

داستان سریال خادم ملت (Servant of the People)

خادم ملت یک سریال اوکراینی در ژانر طنز سیاسی است که ولودیمیر زلنسکی تهیه کنندگی و ساخت آن را برعهده داشته و نقش اصلی آن را ایفا کرده است. فصل اول این سریال سیاسی از ماه نوامبر ۲۰۱۵ شروع شد، فصل دوم در اکتبر ۲۰۱۷ و فصل سوم آن نیز در ماه مارس ۲۰۱۹ پخش شد. این سریال به یکی از سریال‌های برتر در اوکراین و در کشورهای شوروی سابق تبدیل شد.

زلنسکی که به عنوان قهرمان داستان، نقش رئیس جمهور را در این سریال بازی کرده بود در تاریخ 21 آوریل 2019 با بیش از 70 درصد آرا به عنوان ششمین رئیس جمهور اوکراین انتخاب شد.

رئیس جمهور اوکراین

رئیس جمهور شدن ولودیمیر زلنسکی

زلنسکی در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ همزمان با سخنرانی سال نو میلادی رئیس‌جمهور این کشور (پترو پروشنکو) در کانال تلویزیونی ۱+۱، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۹ اوکراین اعلام کرد. وی قبل از این در سیاست فردی ناشناخته بود؛ اما پیش از انتخابات به یکی از پیشتازان نظرسنجی‌ها تبدیل شد.

او با کسب بیش از 70 درصد آرا در دور دوم انتخابات پترو پروشنکو را شکست داد و رئیس‌جمهور اوکراین شد. او خود را چهره‌ای ضد تشکیلات و ضد فساد معرفی می‌کند. بهتر است بدانید که بخش عمده کمپین انتخاباتی زلنسکی در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفت که توانست رای اکثریت جوانان را از آن خود کند. وی همچنین با پرهیز نکردن از سخن گفتن به زبان روسی حمایت شهروندان روس‌تبار در شرق اوکراین را به دست آورد.

منبع: Wikipedia

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0