درآمد زایی ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری سریال فرندز Friends برای ستاره‌ها و خالقان اثر!

سریال فرندز
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

تجدید دیدار بازیگران سریال فرندز Friends The Reunion برای هر کدام از این شش نفر، 5 میلیون دلار درآمد در پی داشت اما این رقم بخش کوچکی از درآمد حاصل از این سریال محبوب در طول 27 دلار گذشته است.

مت لبلانک، متیو پری، جنیفر آنیستون، کورتنی کاکس و لیزا کودرو در این زمینه با شبکه تلویزیونی HBO Max همکاری کردند.

بر اساس برآورد‌های وب‌سایت خبری تحلیلی فوربس، این سریال کمدی محبوب از زمان پخش در سال 1994 تاکنون، تقریبا 1 میلیارد و 400 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. فوربس تخمین می‌زند که از این مقدار، قبل از کسر مالیات، هر کدام از بازیگران 136 میلیون دلار درآمد به دست آورده باشند.

سریال فرندز

سهم تیم خلاق دست‌اندکاران این سریال، شامل دیوید کرین و مارتا کافمن و همکار تهیه کننده آن‌ها، کوین برایت، از این مبلغ کلی، حداقل 550 میلیون دلار بود.

در زمان پخش این سریال در فاصله بین سال‌های 1994 تا 2004 از شبکه ان بی سی، این سریال یکی از محبوب ترین برنامه‌های تلویزیونی بود و به طور متوسط هر شب به تنهایی 25 میلیون بیننده را به سوی خود جلب می‌کرد.

اما پول بلافاصله سرازیر نشد. استودیو تلویزیونی «برادران وارنر»، مجوز پخش این کمدی 30 دقیقه ای را به ان بی سی داد. طی چهار سال ابتدایی، شرکت فیلمسازی واقعا ضرر کرد اما امیدوار بود که در آینده سندیکا شروع به کار کرده و یکجا دست به بازپرداخت هزینه‌ها بزند.

تا زمانی که سریال فرندز Friends  وارد فصل پنجم خود شد، ان بی سی همچنان قصد داشت که این سریال کمدی موقعیت را در ترکیب پنج شنبه شب خود حفظ کند و موافقت خود را برای تامین هزینه‌های تولید اعلام نمود.

سریال فرندز از گذشته تا آینده!

در طول 10 سال پخش این سریال، هزینه‌های سرشکن شده حاوی 70 میلیون دلار هزینه تولید کننده برای برایت، کافمن و کرین و تقریبا 100 میلیون دلار برای ستاره‌ها بود که حقوقشان از 22 هزار و 500 دلار برای هر قسمت در فصل اول به 1 میلیون دلار در دو سال پایانی افزایش یافت. این اتفاق باعث شد که آنیستون، کاکس و کودرو به پر درآمد ترین بازیگران زن آن زمان تبدیل شوند.

سریال فرندز 3

روند بازپرداخت واقعی با ورود سریال فرندز به سندیکا آغاز شد. با داشتن حدودا 100 قسمت طی چهار سال اول، برادران وارنر به اندازه کافی قسمت برای پخش در دست داشتند تا شروع به فروش مجدد این سریال به ایستگاه‌های محلی، شبکه‌های کابلی، کانال‌های خارج از ایالات متحده و در نهایت به شرکت‌های متخصص در زمینه پخش فیلم و سریال کنند. فوربس تخمین می‌زند که رقم درآمد حاصل از انجام این معامله برای شرکت تولید کننده به 4 میلیارد و 800 میلیون دلار برسد. این رقم جدا از درآمدی است که از فروش دی وی دی‌های این سریال حاصل شده است.

سازندگان و دست اندرکاران سریال هنوز هم از غنایم آن لذت می‌برند. پس از کسر هزینه‌های توزیع، بازاریابی و هزینه‌های مربوط به مدیریت امور، فوربس حدس می‌زند که درآمد صنفی بازیگران از بازی در این سریال 260 میلیون دلار و برای برایت، کافمن و کرین، حد اقل 475 میلیون دلار باشد.

مقامات استودیو تلویزیونی برادران وارنرز، مدیران برنامه ستاره‌های سریال و سازندگان آن از هر نوع اظهار نظر در این مورد خودداری کردند.

شش ستاره سریال فرندز پر طرفدار پس از روز‌های پر درامد خود به کار در تلویزیون و صنعت فیلمسازی ادامه داده اند. آنیستون، بدون شک با حضور در فهرست پر درآمد ترین بازیگران زن جهان از نگاه وبسایت فوربس، در طول سال‌های گذشته بیشترین موفقیت مالی را داشته است. در سال 2017، وبسایت فوربس ارزش خالص دارایی‌های او را 200 میلیون دلار برآورد کرد. این رقم شامل عایدات حاصل از سریال Friends، بازی در دیگر فیلم‌ها و سریال‌ها، فعالیت در حوزه مدلینگ و کمپین‌های تبلیغاتی می‌شود.

به تازگی جنیفر آنیستون به خاطری ایفای نقش به عنوان مجری در شوی صبحگاهی «Alex Levy» در شبکه اینترنتی 2019 Apple TV+ drama به ازای هر اپیزود مبلغ 1 میلیون دلار درآمد به دست آورد. همین اجرا برای او یک نامزدی برای جایزه امی را نیز به دنبال داشت.

منبع: www.forbes.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0