مجسمه هایی پر از گل های وحشی ابزار تبلیغاتی سریال مستربین

سریال مستربین
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

برای تبلیغ سریال مستربین موسوم به «Man vs Bee»، محصول نتفلیکس به کارگردانی «روآن اتکینسون»، موسسه خیریه «زنبور» بریتانیا با این شرکت همکاری کرده تا یک سری مجسمه تحت عنوان «گروین اتکینسون» را در ابعاد واقعی بسازد. این مجسمه‌ها پر از گرده‌ها و گل‌های وحشی غنی از شهد هستند.

تحقیقات انجام شده توسط نتفلیکس و این موسسه خیریه نشان داد که بیش از یک سوم (35 درصد) از بریتانیایی‌ها شاهد کاهش شدید جمعیت زنبور‌های اطراف محل سکونت خود در تابستان امسال بوده اند. کارشناسان معتقدند که هفده گونه زنبور منقرض شده و بسیاری از آن‌ها در مسیر انقراض قرار گرفته اند.

دو سوم (66 درصد) از مردم بریتانیا در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری نگران کاهش جمعیت زنبور‌ها هستند، با این حال تنها هفت نفر از هر ده نفر می‌توانند زنبور با زنبور عسل را فقط زمانی شناسایی کنند که بیش از 250 گونه زنبور در محیط اطراف وجود داشته باشد. در ادامه از هر ده نفر سه نفر نمی‌دانند که چرا زنبورها برای محیط زیست مهم هستند و نیم از جمعیت کشور نمی‌دانند که تنوع زیستی چیست.

سریال جدید مستر بین

موسسه خیریه زنبور‌های بریتانیا همراه با نتفلیکس در کنار سریال مستربین مردم را تشویق می‌کنند تا تابستان امسال با کاشت گل وحشی در 4000 متر مربع زمین زراعی، از طریق اهداء بذر گل‌های وحشی، اقدام مثبتی انجام دهند.

مطالعه بیشتر: پوستر هوشمند گل به شما هدیه می دهد

تروور، طنز پرداز سیاسی اهل آفریقای جنوبی ممکن است به جنگ با یک زنبور مزاحم برود اما روآن اتکینسون (مستربین) خوشحال است که این مجسمه‎‌های عجیب و غریب به افزایش آگاهی درباره وضعیت بد زنبور‌های بومی برتیانیا در این کشور کمک می‌کنند. این مجسمه‌ها مملو از گرده، شهد و گیاهان گلدار در کنار تشویق مردم به لبخند زدن، باعث می‌شوند تا مردم به محیط زیست توجه کرده و در تلاش برای کمک به زنده ماندن زنبور‌ها در تابستان، چیزی شبیه به بوفه زنبور عسل بسازند.

بیشتر بخوانید:  کمپین تبلیغاتی بر علیه نژادپرستی در فیسبوک!

هر مجسمه پر از گرده گل، چند روز در کلیسای جامع سنت پل به نمایش گذاشته شده و سپس به موسسه خیریه زنبور‌های بریتانیا برای یافتن خانه‌هایی جدید که در آن منبع غنی پایدار برای زنبور‌ها در تمام طول سال فراهم می‌شود، اهداء خواهند گردید.

منبع: www.famouscampaigns.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0