تبلیغات دیجیتال در آمریکا، دارای سهم 51 درصدی از کل درآمد تبلیغات

هزینه تبلیغات دیجیتال
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

موسسه Magna اخیرا یک فایل ارزیابی و پیش بینی صعودی در مورد درآمدهای تبلیغاتی آمریکا در سال‌های 2018 و 2019 منتشر کرده است. در این گزارش تمامی کانال‌های بزرگ تبلیغات شامل تبلیغات دیجیتال و رسانه‌های سنتی وجود دارند.

درآمد تبلیغات به شدت صعودی است. بر اساس گزارش Magna، امسال درآمد تبلیغات با رشد 6.9 درصد به 207 میلیارد دلار خواهد رسید که بیشترین مقدار در طول تاریخ تبلیغات است. همچنین برای اولین بار درآمد تبلیغات دیجیتال سهمی بیش از 50 درصد از این مقدار را در آمریکا تصرف خواهد کرد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها درآمد تبلیغات دیجیتال در سال 2018 به 106 میلیارد دلار خواهد رسید که 51.5 درصد از مبلغ کل درآمد تبلیغات است.

جالب است بدانید که تبلیغات دیجیتال در موبایل در حدود دو سوم از کل درآمد تبلیغات دیجیتال را در برمی‌گیرد که در طی یک سال 30 درصد رشد داشته است. بر اساس اطلاعات Magna موبایل هم اکنون از تلویزیون نیز فراتر رفته و درآمد تبلیغات آن دو برابر دسکتاب desktop است. هرچند پیش بینی می‌شود که درآمد تبلیغات موباید به دلیل کاهش استفاده و تکنولوژی مسدود کردن تبلیغات ad Blocking در حدود 4 درصد کاهش پیدا کند.

در میان فرمت‌های مختلف تبلیغات دیجیتال، سرچ با 18 درصد، شبکه‌ های اجتماعی با 38 درصد و تبلیغات آنلاین ویدیویی با 27 درصد بیشترین رشد را داشته‌اند. تلویزیون‌های اینترنتی نیز به عنوان زیرمجموعه‌ای از ویدیوها، رشد درآمدی 40 درصدی داشته و به به مبلغ 2 میلیارد دلار رسیده‌اند.

تبلیغات دیجیتال

بیشتر تبلیغات سنتی مانند تلویزیون، تبلیغات چاپی و رادیو با کاهش درآمد تبلیغات مواجه هستند، اما در این میان تبلیغات محیطی همچنان رشد می‌کنند. تبلیغات سینمایی 12 درصد و سایر تبلیغات محیطی 3 درصد رشد می‌کنند.

رشد درآمد تبلیغات به واسطه بسیاری از صنایع رخ داده است، اما بر اساس گزارش Magna بیشترین هزینه توسط کمپانی‌های مالی، دارویی و تکنولوژی صورت گرفته است. در مقایسه با رشد 6 درصدی درآمد تبلیغات در شش ماهه اول سال، این صنایع بودجه تبلیغات خود را از 15 درصد به 20 درصد افزایش داده‌اند.

Magna پیش بینی می‌کند که درآمد تبلیغات در سال 2019، 4 درصد رشد خواهد داشت.

 

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0