ایده خلاقانه برای معرفی سیستم اضطراری تویوتا لندکروزر

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

وقتی شما صاحب محصولی هستید که بیشترین درخواست را در یک بازار داشته باشد، چه کار می‌کنید؟
مردم کشور استرالیا با پنج میلیون کیلومتر بیابان، بیشترین متقاضی تویوتا لندکروزر Toyota Land Cruiser هستند و با توجه به اینکه این شاسی بلند SUV با چقرمگی افسانه‌ای خود می‌تواند به‌راحتی از مناطق صعب‌العبور استرالیا بگذرد و سرنشینانش سفری زیبا را تجربه کنند.

ولی از آنجایی که موضوع به برند تویوتا مربوط می‌شود، تنها یک بازار پرتقاضا موجب نمی‌شود که فروشندگان لندکروزر با خیالی آسوده به فروش محصولات بی‌رقیب خود ادامه دهند. در آخرین بررسی‌های انجام شده توسط تیم بازاریابی جهانی تویوتا مشخص شده است که 65درصد از استرالیا فاقد دسترسی و آنتن‌دهی تلفن همراه است و همین موضوع باعث شد تا تویوتا با همکاری یک شرکت تحقیقاتی موفق به تجهیز خودروهای تویوتا لندکروزر به سیستم اضطراری کند.

سیستم اضطراری تویوتا لندکروزر دستگاهی مقاوم بابهره گیری از تکنوبوژی WIFI, UHF and Delay Tolerant Networking (DTN) است که در هر منطقه تا شعاع 25 کیلومتر توانایی ارسال پیام اضطراری دارد. بدین ترتیب هر یک از خودروهای مجهز به این تکنولوژی می‌توانند همچون یک ایستگاه ارسال موج تا 25 کیلومتر تبدیل شود و پوشش‌دهی این شبکه را چندین برابر کنند.

ویدئوی مربوط به سیستم اضطراری تویوتا لندکروزر :

بنابراین تکنولوژی سیستم اضطراری تویوتا لندکروزر این امکان را به خریداران این محصول می‌دهد تا با خیالی آسوده به سفرها و ماجراجویی‌های خود در دل بیابان‌های بی‌پایان استرالیا بپردازند.

به گفته مدیر بازاریابی تویوتا تجهیز محصولات این شرکت تنها از دید یک کالای لوکس دیده نمی‌شود و تنها با این ایده انجام می‌شود که هریک از این امکانات شکافی بین مرگ و زندگی را پرمی‌کنند.

بیشتر بخوانید:  کمپین تبلیغاتی آئودی : هنر سکوت !

سیستم اضطراری تویوتا لندکروز 2

سیستم اضطراری تویوتا لندکروز 3

سیستم اضطراری تویوتا لندکروز 4

سیستم اضطراری تویوتا لندکروز5

نگاهی اجمالی به این نوع موضوعنشان می‌دهد که بازاریابی و تولید محصول تنها به رفع نیاز خریدار ختم نمی‌شود کمااینکه این محصول نیازهای زیادی از مشتریان خود را برطرف می‌کرد. ولی یک امکان‌سنجی ساده و اصولی توانسته امکانی را برای مشتری ایجاد کند که در قدم های بعدی یکی از نیازهای اساسی در صنعت خودروسازی شود.

سیستم اضطراری تویوتا لندکروز تنها یک مثال در صنعت خودروسازی محسوب می‌شود ولی درس حاصل از آن یک چراغی برای تمام بازاریابان است که فراتر از نیاز مشتری به خلق محصولات و سرویس های ویژه می‌زنند و نمونه بارز آن را نیز در محصولات اپل شاهد بوده‌ایم.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0