سینما ماشین و تجربه رفتن به دنیایی متفاوت

سینما ماشین
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

سینما ماشین در چند ماه گذشته رونق گرفته و به یکی از تفریحات سالم و مفید (!) تبدیل شده است. اما چون اطلاع‌رسانی درباره سینما ماشین کم بوده، بسیاری از افراد نمی‌دانند چگونه می‌توانند از آن استفاده کنند. در این مقاله به شما قدم قدم توضیح می‌دهیم که چگونه خودمان را برای سینما ماشین آماده کنیم.

راهنمای قدم به قدم در استفاده از سینما ماشین

 1. سایت و پیج سینما تیکت یا ایرانتیک را دنبال کند که ببینید چه فیلمی قرار است اکران شود. یادتان باشد که دیگر سینما تیکیت مجری انحصاری بلیت فروشی سینماها نیست و بلیت برخی فیلم‌های خوب در سایت‌های دیگر به فروش می‌رسد.
 2. قیمت هر بلیت به ازای هر ماشین محاسبه می‌شود و فرقی ندارد یک نفر در ماشین باشد یا چهار نفر.
 3. اما تعداد استاندارد برای هر ماشین 2 نفر است و نفرات پشتی ممکن است صفحه نمایش را خوب نبینند.
 4. دقیقا عین سینما، جای ماشین‌تان را مشخص می‌کنید. بسته به جای ماشین، قیمت بلیت از 30 تا 80 هزار تومان است.
 5. ماشین‌های شاسی بلند باید جایگاه‌های عقب را بگیرند و اجازه ورود وانت، کامیون و… داده نمی‌شود.
 6. ردیف وسط بهترین جا از لحاظ دید است و طبعا، گران‌ترین.
 7. در زمان اکران، صدای فیلم از موج اف‌ام رادیو با یهترین کیفیت می‌آید. بنابراین حتما یا باید خودروی‌تان رادیو داشته باشد یا همراه‌تان رادیو ببرید. در غیر این صورت به هیچ عنوان نمی‌توانید صدای فیلم را بشنوید.
 8. کانکس سرویس بهداشتی هم موجود است. نگران نباشید!
 9. بوفه هم در آنجا موجود است که زنگ می‌زنید و برایتان دم در ماشین می‌آورند.
 10. فعلا اکران سینما ماشین در یکی از پارکینگ‌های برج میلاد صورت می‌گیرید که مقداری دور است و برای رسیدن به آن، پس از ورود به مجموعه برج میلاد باید حدود 10 دقیقه‌ای زمان بگذارید. بنابراین حتما در زمان‌بندی‌تان این موضوع را لحاظ کنید. همچنین باید از ورودی شیخ فضل‌الله جنوب و پل برج میلاد وارد شوید و مسیرهای دیگر بسته است.
 11. در زمان ورود به فضای باز، شیشه‌های ماشین شسته و ضد عفونی می‌شود.
 12. جای ماشین‌تان را با توجه به شماره‌ها و خط‌کشی‌های روی زمین به راحتی پیدا می‌کنید.
 13. قبل از شروع فیلم، نکات مورد نظر گفته می‌شود. یکی از موارد این است که در زمان نمایش فیلم نمی‌توانید برای مشاهده فیلم، از ماشین خارج شوید و به صورت ایستاده فیلم را بیینید. اما برای خرید یا دستشویی مشکلی وجود ندارد که بیرون بروید.
 14. در زمان نمایش فیلم اگر از آن خوشتان نیامد، می‌توانید ماشین را خارج کرده و از مسیر مشخص شده خارج شوید.
 15. در مجموع تجربه خوبی است. پیشنهاد می‌کنیم حتما یک بار امتحان کنید!

سینما ماشین

سینما ماشین در ایران از کجا شروع شد؟

 • ایران در سال ۱۳۳۹، برای نخستین بار «drive-in cinema» را تجربه کرد. اولین سینما-ماشین ایران نیز در تپه‌های تهران‌پارس افتتاح شد. هر خودرو یک گوشی یا بلندگوی مخصوص می‌گرفت که توسط تماشاگران قابل تنظیم بود.
 • سینمای بعدی که این شکل و شمایل را داشت در ونک افتتاح شد. این پدیده که بعدها به دلیل ظهور و استقبال از ویدئو و تلویزیون و پلتفرم‌های متنوع پخش فیلم، رو به افول نهاد، بیشتر به دلیل شکل فانتزی، مورد توجه قرار می‌گرفت.
 • نبودن فضای بسیار بزرگ برای آن همه خودرو و دردسرهای ماشین‌های بزرگ و کوچک و همچنین بالا رفتن کیفیت سالن‌های پخش فیلم، کم‌کم سینما ماشین را از خاطره‌ها محو کرد.
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0