شبکه‌های ماهواره‌ای مردم را با سینما آشتی دادند

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5

شبکه‌های ماهواره‌ای مردم را با سینما آشتی دادند!

شروع سال 1395 با یک اتفاق متفاوتی در سینما روبرو بود و آن‌هم کشیدن صف‌های طولانی در گیشه‌های سینماهای تهران و شهرستان‌ها بود.
جدا از بحث ارزش هنری فیلم‌هایی که در دوره نوروزی سال 1395 اکران شده بود، حضور و آشتی مردم با هنر هفتم نویدبخش اتفاق خوبی که سال‌ها دیگر از آن خبری نبود.

درحالی‌که سینماهای کشور در سال‌های گذشته در رکود فرورفته بودند و کم‌کم می‌رفت که به لطف عدم توجه مسئولین مربوطه به فیلم و سینما و همچنین قهر عمدی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با سینما و جلوگیری از پخش‌ تیزر فیلم‌های سینمایی و درنهایت دلگیری برخی از بزرگان سینما از وضعیت بد آن، فرشته نجات از آن‌سوی مرزهای کشور طلوع کرد.

شبکه‌های ماهواره‌ای که همیشه به‌عنوان تخریب‌کنندگان فرهنگ ایرانی و ترویج‌دهنده فرهنگ غرب توسط رسانه‌های داخلی معرفی می‌شوند توانستند مسبب آشتی ملی بین مردم و سینما شوند.

انتشار کامل و بدون سانسور تیزر تبلیغاتی فیلم‌های سینمایی باعث شد تا فیلم‌های بخش خصوصی بدون کمک از صداوسیما و نهادهای دولتی بتوانند رکورد فروش را در تاریخ سینماهای کشور جابجا کنند.

دراین‌بین فیلم “من سالوادور نیستم” ساخته منوچهر هادی توانست با فروش کلی بیش از 13.5 میلیارد تومان در 84 روز نمایش رکورددار سال باشد. پس‌ازآن فیلم “50 کیلو آلبالو” به کارگردانی مانی حقیقی بیش از 11 میلیارد تومان فروش را در 63 روز نمایش کسب کرد.
0_0_mansalvadornistam2
“ابد و یک روز” که توانست در جشنواره فیلم فجر سیمرغ‌های فراوانی را درو کند و لقب پرافتخارترین تاریخ سینما را از آن خود کند با فروش بالاتر از 8 میلیارد تومان در 63 روز برای خود رکوردی به‌جا بگذارد.
Abad-O-Yek-Rooz-
هر سه فیلم چندمیلیاردی آغاز سال 1395 به لطف انتشار تیزرهای تبلیغاتی خود در شبکه‌های ماهواره‌ای توانستند مردم را به سینما بیاورند و به لطف همین شبکه‌های ماهواره‌ای در نوروز 1395 رکوردهای عجیبی در سینمای کشور رقم بخورد.

بیشتر بخوانید:  آگهی تبلیغاتی گردشگری هوشمندانه | در سوئیس هیچ چیز هیجان انگیزی نیست

البته فیلم “بادیگارد” ابراهیم حاتمی کیا که در جشنواره فیلم فجر مورد کم‌لطفی قرار گرفت بدون تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای و با استفاده از بیلبوردهای شهری توانست بیش از 6 میلیارد تومان فروش داشته باشد.
139412191735208687309544
یکی از تجربه‌هایی که ممکن است شما هم در ایام نوروز با آن برخورد کرده باشید، فروش تمام بلیت‌های سانس‌های مختلف سینماها در ساعات عادی و فوق‌العاده است. برای اولین بار سینما‌های تهران سانس‌هایی ویژه‌ای داشتند و کل شبانه‌روز پذیرای علاقه‌مندان به سینما بودند.
در ایام نوروز مجموعه سینماهای کوروش رکوردهای زیادی را شکستند؛ برای مثال اکران فیلم در سانس‌های 3 و 5 صبح بود که البته همۀ آن‌ها هم پرشده بود.

از دیگر اتفاقات خوبی که به لطف تغییرات در فرهنگ سینما رفتن مردم اتفاق افتاد می‌توان به خرید اینترنتی بلیت اشاره کرد. وب‌سایت سینماتیکت توانسته است جای خود را در فضای مجازی به‌خوبی برای مخاطبین سینما باز کرد و علاقه‌مندان توانستند به‌راحتی بلیت سینما را از طریق اینترنت خریداری کنند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 5