شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک منبع خبری استفاده می‌شوند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

شکی در این نیست که حضور شبکه‌های اجتماعی تغییراتی زیادی در فضای مجازی ایجاد کرده‌اند. از برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان بگیرید تا کسب اطلاعات در مورد برندها و محصولات آنها.

اما این روزها شبکه اجتماعی به عنوان یک منبع خبری مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند به خودی خود شبکه اجتماعی را نمی‌توان به عنوان یک خبرگزاری و منبع خبری دانست اما طبق آخرین تحقیقات و داده‌های منتشر شده توسط Pew Research Center بسیاری از کاربران آخرین اطلاعات خبری خود را از وب‌سایت‌هایی همچون فیسبوک، یوتیوب و توئیتر کسب می‌کنند.

فیسبوک با فاصله زیادی حکمران قلمرو شبکه‌های اجتماعی است و بیش از 67 درصد بزرگسالان آمریکایی به آن دسترسی دارند. دو سوم کاربران فیسبوک اخبار خود را از طریق این شبکه اجتماعی به دست می‌آورند که در اصل نزدیک به 44 درصد از کل جمعیت فیسبوک است.

یوتیوب با در اختیار داشتن نزدیک به 48 درصد مخاطبین بزرگسال آمریکا دومین مرجع خبری در شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید. نزدیک به یک پنجم کاربران این شبکه اجتماعی که نزدیک به 10 درصد جمعیت آن می‌شود، از یوتیوب به عنوان مرجع خبری خود استفاده می‌کنند.

پس از این دو شبکه اجتماعی، توئیتر 16 درصد از مخاطبین بزرگسال آمریکایی را در خود جای داده که 9 درصد آنها توئیتر را به عنوان منبع خبری خود استفاده می‌کنند.

هر چند لینکدین و اینستاگرام تعداد مخاطبین بیشتری را در اختیار دارند اما کمتر به عنوان منبع خبری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0
بیشتر بخوانید:  رونمایی از امکانات جدید تگ خرید در اینستاگرام Instagram Shopping Features