بستن
شبکه اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک منبع خبری استفاده می‌شوند.

socialnetworkbuddypress

شکی در این نیست که حضور شبکه‌های اجتماعی تغییراتی زیادی در فضای مجازی ایجاد کرده‌اند. از برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان بگیرید تا کسب اطلاعات در مورد برندها و محصولات آنها.

اما این روزها شبکه اجتماعی به عنوان یک منبع خبری مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند به خودی خود شبکه اجتماعی را نمی‌توان به عنوان یک خبرگزاری و منبع خبری دانست اما طبق آخرین تحقیقات و داده‌های منتشر شده توسط Pew Research Center بسیاری از کاربران آخرین اطلاعات خبری خود را از وب‌سایت‌هایی همچون فیسبوک، یوتیوب و توئیتر کسب می‌کنند.

فیسبوک با فاصله زیادی حکمران قلمرو شبکه‌های اجتماعی است و بیش از ۶۷ درصد بزرگسالان آمریکایی به آن دسترسی دارند. دو سوم کاربران فیسبوک اخبار خود را از طریق این شبکه اجتماعی به دست می‌آورند که در اصل نزدیک به ۴۴ درصد از کل جمعیت فیسبوک است.

یوتیوب با در اختیار داشتن نزدیک به ۴۸ درصد مخاطبین بزرگسال آمریکا دومین مرجع خبری در شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید. نزدیک به یک پنجم کاربران این شبکه اجتماعی که نزدیک به ۱۰ درصد جمعیت آن می‌شود، از یوتیوب به عنوان مرجع خبری خود استفاده می‌کنند.

پس از این دو شبکه اجتماعی، توئیتر ۱۶ درصد از مخاطبین بزرگسال آمریکایی را در خود جای داده که ۹ درصد آنها توئیتر را به عنوان منبع خبری خود استفاده می‌کنند.

هر چند لینکدین و اینستاگرام تعداد مخاطبین بیشتری را در اختیار دارند اما کمتر به عنوان منبع خبری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
اگر به تازگی می‌خواهید فعالیت خود در اینستاگرام را آغاز کنید و برای نحوه شروع
در سال ۲۰۱۷ تعدادی از فعالان عرصه دیجیتال مارکتینگ معتقد بودند که صنعت اینفلوئنسر مارکتینگ
در حال حاضر، اینستاگرام بدون شک یکی از مهم‌ترین شبکه‌های احتماعی است. چه هدفتان بازاریابی
برچسب : شبکه اجتماعیمدیریت شبکه اجتماعیمنبع خبری
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
به بهانه اکران بیلبورد تبلیغاتی بانک ملت با طرح وارونه…