با این شبکه اجتماعی در دوران کرونا از حال همسایگانتان باخبر شوید

شبکه اجتماعی NextDoor | اپلیکیشن اندروید و آیفون نکست دور | آیمارکتور
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

شبکه اجتماعی Nextdoor با محوریت همسایه ها یک نوع شبکه اجتماعی محلی است که در حال حاضر در بیش از 275 هزار جامعه و محله در سرتاسر جهان فعال است. مدیران این شبکه به تازگی خبر دادند که بر اساس توافقات انجام شده قرار است Nextdoor با حمایت مالی «Khosla Ventures» به ارزش ضمنی 4.3 میلیارد دلار به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود. Khosla Ventures نوعی شرکت است که با هدف خرید سهام یک شرکت خصوصی به بورس اوراق بهادار وارد شده و بنابراین بدون عبور از مراحل سنتی و اولیه عرضه عمومی، آن را به یک شرکت از نوع سهامی عام تبدیل می کند. به مواردی شبیه به Khosla Ventures، شرکت «چک خالی» نیز اطلاق می‌گردد.

بیشتر بخوانید : تفاوت اینستاگرام و توییتر

اهمیت این اتفاق در آن است که Nextdoor موفق شده از زیر بار تحقیقات و نظارت‌های فراوان موجود در برود. مشابه همان تحقیقات و بررسی‌هایی که بر روی شبکه‌های بزرگ تر نظیر فیسبوک و توییتر انجام می‌گیرد.

شبکه اجتماعی NextDoor | اپلیکیشن اندروید و آیفون نکست دور | آیمارکتور

شبکه اجتماعی نکست دور ( NextDoor )

این شبکه اجتماعی فوق محلی کاری می‌کند تا مردم در دوران قرنطینه با وجود ماندن در خانه از اتفاق‌هایی اطلاع پیدا کنند که در همسایگی آن‌ها رخ می‌دهند. مدیران شبکه در دوران کرونا شاهد رشد بالای استقبال از این شبکه اجتماعی بوده اند.

Nextdoor و Khosla پیش بینی می‌کنند که این روند صعودی همچنان ادامه یابد.

به گفته مدیر عامل شرکت، سارا فریار، حتی به عنوان یک شرکت سهامی عام، باز هم او مصمم است با چشم پوشی از فرصت‌هایی که با ماموریت شبکه همخوانی ندارد، از Nextdoor در برابر دام‌ها و تله‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی محافظت کند.

بیشتر بخوانید:  بهترین کشورها برای سرمایه گذاری که زودتر شما را به اقامت می‌رساند!

او خاطرنشان کرد: «ما می‌دانیم که ارائه بستری حول محور مهربانی برای توسعه کسب و کارمان خوب است، نه به روشی لوس و تصنعی بلکه به شیوه ای بی‌پروا، جسارت آمیز و متقاعد کننده که از کسب و کار‌های محلی حمایت کند.»

فیار در ادامه افزود که اولویت‌های اصلی را در حال حاضر رشد پایگاه کاربران، تولید محصولات و خدمات در راستای ایجاد نوعی حس شخصی تر شدن اخبار در دل افراد و ارائه ابزار‌های بیشتر برای ایجاد محیطی مفید تر و کارآمد تر برای کسب و کار‌های محلی هستند. علاوه بر این، تمرکز بر روی استخدام افراد و توسعه در ابعاد بین‌المللی از دیگر اولویت‌های این شبکه اجتماعی به شمار می‌رود.

به محض انجام معامله پیشنهادی، نماد «KIND» در کنار Nextdoor نقش خواهد بست.

شبکه اجتماعی NextDoor | اپلیکیشن اندروید و آیفون نکست دور | آیمارکتور

سرمایه گذاران برنامه NextDoor

سرمایه گذاران: این معامله شامل 270 میلیون دلار واحد افزایش قیمت (PIPE) از سوی سرمایه گذارانی مانند شرکت مدیریت سرمایه گذاری «T. Rowe Price»، شرکت مدیریت سرمایه «Baron Capital Group»، شرکت سرمایه گذاری «Dragoneer» و یک شرکت ارائه دهنده خدمات مالی موسوم به «Soroban Capital» می‌شود.

Nextdoor در گذشته موفق شده بود بیش از 270 میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذاران ریسک پذیر را به سوی خود جذب کند که به تازگی و در اواخر سال 2019 ارزش آن‌ها 2.2 میلیارد دلار برآورد شده است. از پشتیبانان اصلی در این زمینه می‌توان به نام‌هایی نظیر شرکت بانکداری سرمایه «Benchmark»، شرکت سرمایه گذاری آمریکایی «Greylock» و شرکت سرمایه گذاری «Shasta Ventures» اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : سئو مارکتینگ چیست | تبلیغات دیجیتال چیست

فیار قبلا مدیر ارشد امور مالی یک شرکت ارائه دهنده خدمات مالی موسوم به «Square» بود. در آن زمان Khosla یک سرمایه گذار با سابقه و قابل توجه به حساب می‌آمد.

بیشتر بخوانید:  خرید بیمه آنلاین ازکی؟ 5 سایت برتر خرید آنلاین بیمه در سال 1400

کارشناسان بر این باورند که حتی با وجود همسو بودن سرمایه گذاران با ماموریت این شبکه اجتماعی، یک شرکت سهامی عام برای تحقق اهداف خود در مسیر درآمد زایی و سود آوری با فشار شدیدی همراه است. حالا مشتاقانه در انتظاریم که ببینیم آیا Nextdoor می‌تواند شخصیت «پسر خوب» خود را در فضای رسانه‌های اجتماعی حفظ کند یا خیر؟

 

منبع : www.axios.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0