تأثیر شخصیت مدیر در هویت برند و محصولات‌

برای آنکه در برندینگ و کسب‌وکارتان ممتاز باشید باید رفتار و شخصیت شما فرای رقیبان‌تان باشد بطوری که مزیت‌های شخصیتی شما در کسب‌وکارتان رسوخ کند و باعث رشد برند و هویت برند شما در بازار رقابتی امروز گردد و تیمی پرورش دهید که همراستا با شما باشد.
brand-manager
به‌عنوان مثال شرکتی را در نظر بگیرید که مدیر اجرایی آن کاملاً شخصیتی قاطع و یک‌کلام دارد، وقتی که به بدنه فروش شرکت نیز دقت کنید، سیاست‌های فروش با کمترین انعطاف، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شوند. همچنین قراردادها کاملاً یکطرفه بسته شده و در نهایت مشتری‌ست که در همه حال با شرکت کنار می‌آید و به‌وضوح می‌توان شخصیت مدیران ارشد اجرایی را در رفتار برند آن سازمان مشاهده کرد.
برای درک این مسأله بهتر است چند برند از محصولات مشابه را در کنار هم مقایسه کنید، هر حسی از قبیل تنوع، خلاقیت، زیبایی، سادگی، هیجان، لوکس بودن و … که به شما منتقل می‌شود ریشه در تفکر مدیران تولید‌کننده آنها دارد.

در ذیل سه نکته را بررسی می‌کنیم که باعث رشد و تمایز شخصیت شما می‌شوند:

1- به خوب قانع نباشید.
همیشه به بهترین قانع باشید و نه به خوب. زمانی که خط فکری شما برای بهترین شدن پرورش یابد به سهولت می‌توانید بهترین‌ها را تولید و ارائه کنید و این موضوع به یک اصل در سازمان شما بدل می‌شود.
از اشتباهات هراس نداشته باشید.زیرا کاملا اجتناب ناپذیر است و به این نکته توجه داشته باشید که رفع اشتباهات میتواند به علت تجربه به دست آمده از آن، شما را در سبقت از دیگران کمک کند.با این تفاوت که اشتباهات را باید شما و تیم‌تان کشف کنید و نه رقبا و مخاطبین شما.
به یاد داشته باشید که اگر اشتباهی رُخ داد بدین معناست که در زمان و مکانی از مسیرتان خارج شده‎‌اید و بسرعت در بازگشت به مسیر و ترمیم آن بکوشید.
فرصت‌های بزرگ همه‌جا هستند و فقط باید این را از خود بپرسیم : چه شده که به چیزهایی که در حال حاضر باورشان داریم، اعتقاد پیدا کردیم!

2- خود را درگیر چیزهایی فراتر از خودتان کنید.
تلاش کنید بخشی از یک اتفاق بزرگ باشید. این موضوع نه تنها به زندگی شما بُعدی جدید می‌دهد بلکه انگیزه‌ای می‌شود که شما به خاطر آن از خواب بیدار شوید.

3-کاری را انجام دهید که شما را زنده نگاه می‌دارد.
وقتی آن چیزی که بدان عشق می‌ورزید را انجام می‌دهید، مسائل به چشم ناچیز می‌آیند.
چیزی را که دوست ندارید از انجامش خودداری کنید و در نهایتِ اعتماد‌به‌نفس کار جدید را شروع کنید. اگر کارهای جدید را شروع نکنیم هیچگاه متوجه نخواهیم شد که چه چیزهایی را دوست نداریم.
steve-jobs
چه مدیرانی را می‌شناسید که نام آنها همچون نام برندشان مشهور هستند؟!