شیرین نوین ، بسته‌بندی خلاقانه یا کپی‌برداری ناشیانه

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

طراحی و بسته‌بندی محصول از اصلی‌ترین خصوصیات و هویت بصری آن محصول و برند مربوطه است.
هرگاه یک شرکت یا کارخانه تولیدی فعالیت خود را آغاز می‌کند جای خوشحالی دارد چرا که شاهد ایجاد شغل و گردش مالی در کشور خواهیم بود، اما این فقط کافی نیست!
سطح کیفی خدمت یا محصولی که به مشتری ارائه داده می‌شود بسیار مهم است. بسته‌بندی از جمله شاخص‌های کیفی یک محصول به‌شمار می‌آید و توجه به طراحی آن یکی از عوامل موفقیت در بازار است.
kitkat-banner
گروه کارخانجات صنعتی شیرین نوین به تولید انواع کیک‌های صبحانه ، عصرانه و ویفر و … می‌پردازد، البته با نام‌های تجاری مختلف همچون تندیس ، باتریا ، کاترین ، بارسیتا ، کیت کیک و …!
جدا از اینکه این نام‌ها با چه فلسفه‌ای انتخاب شده‌است و فارغ از این ادعا که ” شیرین نوین بزرگترین تولیدکننده کیک در خاورمیانه ” هست یا خیر، نگاهی به بسته‌بندی این محصولات جالب است.

اگر از شباهت نام شیرین نوین با شیرین عسل چشم‌پوشی کنیم، شباهت در لوگوی کیت کیک KitCake شیرین نوین و لوگوی کیت‌کت KitKat غیرقابل چشم‌پوشی است:
kitcake logo

شاید من اشتباه می‌کنم و این فقط یک سؤتفاهم است، برای مثال بسته‌بندی کاترین Katrin بسیار شبیه به ویفرهای نوپرز Knoppers است:
katrin-package

و در نهایت هم به صورت اتفاقی شکل ظاهری بسته‌بندی ویفرهای تامیکس Tumix با شکلات‌های کیندر Kinder Bueno شبیه از آب در آمده‌اند:
tumix-package

امیدوارم اگر شاهد بسته‌بندی‌های خلاقانه در بین محصولات نیستیم حداقل دست از کپی‌برداری ناشیانه از محصولات معتبر خارجی دست برداریم.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0
بیشتر بخوانید:  بسته بندی مک دونالد توسط کانیه وست تغییر می کند!