بستن
بسته‌بندی

شیرین نوین ، بسته‌بندی خلاقانه یا کپی‌برداری ناشیانه

kitkat-banner

طراحی و بسته‌بندی محصول از اصلی‌ترین خصوصیات و هویت بصری آن محصول و برند مربوطه است.
هرگاه یک شرکت یا کارخانه تولیدی فعالیت خود را آغاز می‌کند جای خوشحالی دارد چرا که شاهد ایجاد شغل و گردش مالی در کشور خواهیم بود، اما این فقط کافی نیست!
سطح کیفی خدمت یا محصولی که به مشتری ارائه داده می‌شود بسیار مهم است. بسته‌بندی از جمله شاخص‌های کیفی یک محصول به‌شمار می‌آید و توجه به طراحی آن یکی از عوامل موفقیت در بازار است.
kitkat-banner
گروه کارخانجات صنعتی شیرین نوین به تولید انواع کیک‌های صبحانه ، عصرانه و ویفر و … می‌پردازد، البته با نام‌های تجاری مختلف همچون تندیس ، باتریا ، کاترین ، بارسیتا ، کیت کیک و …!
جدا از اینکه این نام‌ها با چه فلسفه‌ای انتخاب شده‌است و فارغ از این ادعا که ” شیرین نوین بزرگترین تولیدکننده کیک در خاورمیانه ” هست یا خیر، نگاهی به بسته‌بندی این محصولات جالب است.

اگر از شباهت نام شیرین نوین با شیرین عسل چشم‌پوشی کنیم، شباهت در لوگوی کیت کیک KitCake شیرین نوین و لوگوی کیت‌کت KitKat غیرقابل چشم‌پوشی است:
kitcake logo

شاید من اشتباه می‌کنم و این فقط یک سؤتفاهم است، برای مثال بسته‌بندی کاترین Katrin بسیار شبیه به ویفرهای نوپرز Knoppers است:
katrin-package

و در نهایت هم به صورت اتفاقی شکل ظاهری بسته‌بندی ویفرهای تامیکس Tumix با شکلات‌های کیندر Kinder Bueno شبیه از آب در آمده‌اند:
tumix-package

امیدوارم اگر شاهد بسته‌بندی‌های خلاقانه در بین محصولات نیستیم حداقل دست از کپی‌برداری ناشیانه از محصولات معتبر خارجی دست برداریم.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
مدل‌ها و ستاره‌های استفاده شده در تصاویر تبلیغاتی که به گونه‌ای حال‌و‌هوای تبلیغ و برند
درادامه کمپین « اشتراک گذاری شادی Share Happiness » از کوکاکولا Coca-cola و همچنین قوطی‌های نوشابه‌ای
مک‌دونالد McDonald's معمولاً در عرضه بسته‌بندی‌های مختلف هم در جهت صرفه‌جویی و هم کاربردی در
برچسب : katrinkitcakekitkatبسته‌بندی محصولاتشیرین نوینکپی‌برداری محصولاتکیک صبحانهکیک عصرانهویفر
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

10 دیدگاه

 1. سلام اقاي قدري من محصولات اين شركت رو ديدم شايد دليل اين توليد كننده از اين نوع بسته بندي اين بوده كه عنوان كند تمام اين محصولات با همان تكنولوژي برند خارجي و مواد اوليه ساخته شده فقط در ايران وبا اين كپي برداي قصد داشته اين موضوع رو به بازار اعلام كند اين شركت از تاسيس اش حدود هشت سال مي گذره و ماشين الات اش كاملا به روزه
  شايد كارش تقلب محسوب بشه ولي يك شيوه براي بلزار يابي

  1. آخه این بسته بندی رو توی ناصر خسرو هم میشه ساخت بسته بندی که نشد تکنولوژی این یعنی عوام فریبی ایجاد خطای انتخاب برای خریدار خواهر من!

 2. سلام اقاي قدري من محصولات اين شركت رو ديدم شايد دليل اين توليد كننده از اين نوع بسته بندي اين بوده كه عنوان كند تمام اين محصولات با همان تكنولوژي برند خارجي و مواد اوليه ساخته شده فقط در ايران وبا اين كپي برداي قصد داشته اين موضوع رو به بازار اعلام كند اين شركت از تاسيس اش حدود هشت سال مي گذره و ماشين الات اش كاملا به روزه
  شايد كارش تقلب محسوب بشه ولي يك شيوه براي بلزار يابي است

 3. ای کاش من هم مثل اقای شقاقی بودم من یکی از پرسنل قدیمی مدیر تولید کارخونه ایشان هستم که حوداد ۵ سال پیش انجا کار میکردم ولی متاسفانه نه شانس دارم نه بند پ

 4. به نظر من از نظر کیفیت -بسته بندی -خوش طعمی- و کیفیت و نو اوری در بسته بندی شرکت شیرین عسل تو ایران حرف اول رو میزنه

 5. محصولاتش خیلی عالی و با کیفیت است واقعا” صنعت شکلات فقط برای یک دو استان نیست و این کار به عدالت اجتماعی نزدیک تر است.

 6. سلام
  من ازهمه نوع محصول این شرکت رو مصرف کردم ، کیفیتش خیلی عالیه و ازخیلی ازبرندهای معروف ایرانی بهتره. امادر مورد کپی برداری ناشیانه باید بگم که این کار یک هنر ایرانی محسوب میشه و نمیتوان بهش ایرادی وارد کرد چون بیشترتولیدات داخلی ما با کپی برداری از مدل خاریه.پس عنوان بسته بندی خلاقانه برای این شرکت بیشتر صدق میکنه

 7. سلام
  بنده شاهد زحمت های بسیار زیاد و شبانه روزی که برای راه اندازی کارخانجات شیرین نوین کشیده شده بودم. مواد اولیه محصولات شیرین نوین با وسواس خواص و با کیفیت و با نظارت جناب شقاقی انتخاب میشه. محصولات شیرین نوین به لحاظ کیفیت و سلامت در صنعت کیک و شکلات حرف اول را میزنه. قدر صنعتگران بزرگ وطنمان را بدانیم و با استفاده از محصولات داخلی به اقتصاد و اشتغال رونق بدیم. قهرمانی

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
موسسه غیرانتفاعی غذای آهسته Slow Food فعالیت خود را چند…