صفحه رسمی ایرانسل در اینستاگرام در حالت خصوصی Pirvate

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بازهم حضور غیرحرفه‌‌ها به‌عنوان مشاوره در کنار برندها!

عموماً صفحه رسمی برندها در شبکه‌های اجتماعی برای تعامل راحت و بدون مرز مخاطب با برند ایجاد می‌شود.
در ایران به‌علت محدودیت‌های اینترنتی کشور و از طرفی امکاناتی که شبکه‌های اجتماعی در اختیار برندها گذاشته‌اند شاهد فعالیت بسیاری از برندها در شبکه‌های اجتماعی هستیم. یکی از این شبکه‌های محبوب، اینستاگرام Instagram است که به دلیل فیلتر نشدن، محل مناسبی برای برگزاری کمپین‌ها و مسابقات عکاسی برای برندهای مختلف از قبیل بستنی، شوینده، شخصی و غیره است.

اما با توجه به اینکه اکثر آژانس‌های تبلیغاتی در ایران به‌جای ارائه مشاورۀ علمی، به فروش رسانه مشغول هستند و از طرفی تعداد کانون‌هایی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ مشاوره می‌دهند به اندازه انگشتان یک دست هم نیست. از همین‌رو جای تعجب نخواهد داشت که صفحه رسمی ایرانسل در اینستاگرام در فراخوان مسابقه عکاسی بهارانتظاردرشهرمن به حالت « خصوصی ‍Private » برای مخاطبین به نمایش دربیاید. این درحالی است که یکی از شرایط شرکت در همین مسابقه، خصوصی یا Private نبودن صفحه کاربر است!

حال این اتفاق از کجا آب می‌خورد؟
مشاورین غیرحرفه‌ای در اینستاگرام که عموماً تجربه‌ای در بازاریابی و تبلیغات دیجیتال ندارند و تنها به صِرف داشتن صفحات با فالور چند صد هزارتایی به این عنوان دست یافته‌اند، یکی از راه‌های افزایش فالور را برگزاری مسابقه آن هم با روش خصوصی کردن صفحه می‌دانند که شاید این کار در مورد صفحات غیررسمی مانعی نداشته باشد ولی این نسخه را برای صفحه رسمی یک برند نمی‌توان پیچید.

بیشتر بخوانید:  درآمدهای میلیونی در اینستاگرام چرا و چگونه ایجاد می‌شود؟

نکته دوم اینکه در شرایط مسابقه به کاربر اعلام شده که عکس یا فیلم خود را به هشتگ  #بهارانتظاردرشهرمن ارسال کند!‌ صرفاً جهت اطلاع که عکس یا فیلم باید با هشتگ منتشر شود نه به هشتگ!
مسابقه اینستاگرام ایرانسل
حالا که مشاور غیرحرفه‌ای است، آیا در این مورد برای مسئولین ایرانسل نیز سوال پیش نیامده که چرا یک کاربر باید برای شرکت در یک مسابقه حریم خصوصی خود را بصورت عمومی در بیاورد ولی حساب رسمی شرکت خدمات ارتباطی ايرانسل به حالت خصوصی در بیاید.

مطالعه بیشتر: رسانه تبلیغاتی ایرانسل

البته این اولین‌بار نیست که برند معروفی برای افزایش فالور صفحه رسمی خود را خصوصی می‌کند و این واقعاً جای تاسف دارد. اما این موضوع در مورد ایرانسل بدون در نظر گرفتن حق حریم خصوصی شرکت‌کننده، از نکات قابل توجه برای یک اپراتور تلفن همراه است.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0