صلیب سرخ آمریکا: کابوس شبانه پر از خون و خونریزی

صلیب سرخ

اهداء خون جان میلیون‌ها انسان را در طول سال نجات می‌دهد اما تابستان‌ها معمولا موسساتی همچون صلیب سرخ در این زمینه با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شویم. آژانس تبلیغاتی BBDO نیویورک که به خاطر نقش بزرگ خود در یکی از موفق ترین فرانچیز‌های فیلم‌های ترسناک تاریخ سینما نزد همگان به شهرت فراوان دست یافته با بازیگر معروف فیلم‌های ترسناک یعنی «نو کمبل» همکاری کرد.

به کمک او تیم تبلیغاتی آژانس دست به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی خنده دار در قالب PSA زد که ظاهرا تم ترس و وحشت دارد. آژانس تبلیغاتی «BBDO» نیویورک این PSA را یک «کابوس خونین» نامید، نه به خاطر صحنه‌های ترسناک فیلم بلکه به این دلیل که کمبود منابع خونی در سطح کشور وجود داشته و مردم در تابستان به اندازه کافی خون اهدا نمی‌کنند.

مطالعه بیشتر: از کفش های نایک خون می چکد!

طبق آمار صلیب سرخ، دانشجویان دبیرستان‌ها و کالج‌ها سهمی تقریبا 25 درصدی در تعداد خونگیری‌ها دارند. آن‌ها در تابستان تعطیل بوده و افراد به اندازه کافی خون اهدا نمی‌کنند. بسیاری از اهدا کنندگان مستمر در طول تابستان مشغول سفر هستند. این امر منجر به کمبود شدید خون در ماه‍‌های ژوئیه و آگوست شده است. شیوع گسترده کرونا فقط اوضاع را بدتر کرده است. برای کمک به از بین رفتن این روال همیشگی و جذب اهدا کنندگان خون برای اولین بار در طول تاریخ، دست اندکاران امر به این نتیجه رسیدند که باید کاری متفاوت را انجام داد. یکی از هیجان انگیز ترین فعالیت‌ها و تفریحات در فصل تابستان، اکران فیلم‌های جدید در سینما‌هاست.

همه مردم با شنیدن خبر اکران فیلم‌ها به هیجان می‌آیند به خصوص وقتی که فیلمی ترسناک اکران شود. بازیگران فیلم‌ها ترسناک معمولا تصمیم‌های اشتباه زیادی می‌گیرند که خون زیادی به دنبالش هدر خواهد رفت. این جریان فرصت خوبی به دست اندرکاران کمپین تبلیغاتی داد تا پیام مهمی را به مخاطبان منتقل کنند. 50 درصد از آمریکایی‌ها تماشای صحنه خون ریخته شده در فیلم‌های سینمایی را دوست دارند اما تنها سه درصد از آن‌ها خون اهداء می‌کنند.

خون فقط برای جذاب کردن فیلم‌های سینمایی نیست بلکه جان انسان‌ها را نیز نجات می‌دهد. جهت کمک به انتقال این پیام در رسانه‌های اجتماعی، آژانس تبلیغاتی BBDO نیویورک با ایجاد یک سری پست و فیلتر اینستاگرامی از شما می‌خواهد تا خون خود را با مردن در یک فیلم ترسناک با داستانی قابل پیش بینی تلف نکرده و در عوض حون خود را اهداء کنید.

منبع: www.bestadsontv.com