فعالان صنعت تبلیغات از رسانه‌داری تا دستفروشی

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

گویا بازار تبلیغات با توجه به رقم‌های سرسام‌آوری که در آن جابه‌جا می‌شود علاوه بر جذب سرمایه‌داران و دلالان، افراد جدیدی را به خود جذب می‌کند!

جدای از بحث همیشگی که جای افراد با صلاحیت در حوزه تبلیغات در بین فعالان اثرگذار این بخش خالیست و مشاوران این بخش به رسانه‌داران بی‌چون‌و‌چرا و یا واسطه‌گران بدون ایده تبدیل شده‌اند. آفت جدید صنعت تبلیغات در ایران افرادی هستند که در ازای طلب خود به‌عنوان پیمانکاران به جمع رسانه‌داران اضافه می‌شوند.

« تابلوهای ما به دلیل اینکه واسطه‌ای در کار نیست را می‌توانید بسیار ارزان‌تر خریداری کنید »،این مکالمه تا چه اندازه برای شما آشناست؟
در آخر که پیگیر می‌شوید متوجه می‌شویم که مطرح‌کننده این پیشنهاد پیمانکاریست که در ازای طلب خود از کارفرما حقوق استفاده از تابلو را در دوره‌ای گرفته است و بدون هیچ آگاهی از بازاریابی اقدام به تماس با برندها و سازمان‌ها می‌کند تا در کوتاهترین زمان بتوان طلب خود را زنده کند!
فعالان حوزه تبلیغات از رسانه داری تا دستفروشی2
نوع فروش این افراد، به گونه‌ای سطح پایین و دور از آگاهی است، که این توهم پیش می‌آید که دستفروشان نیز در این بازار نفوذ کرده‌اند.
این چند جمله را برای دوستانی می‌نویسم که تصور می‌کنند،اگر رسانۀ خود را به کمترین قیمت به برند پیشنهاد دهند، با درخواست قابل قبول روبرو می‌شوند. ولی رسانه‌دار عزیز باید بداند، قبل از هر اقدام تبلیغاتی توسط یک برند، نیاز به یک برنامه‌ریزی است و انتخاب رسانه و خرید رسانه در آخرین مرحله آن برنامه قرار دارد.

بیشتر بخوانید:  کمپین تابستانی چیپس پرینگلز ، از سبک و سیاق خودتان لذت ببرید

امیدوارم با روندی که در پیش داریم فعالان در صنعت تبلیغات کمی تأمل کنند و به این بازار نگاه طولانی مدت‌تر داشته باشند و همچنین از مبادلات بدوی کالا‌به‌کالا دست برداشته و به ماهیت اصلی این صنعت یعنی «ارائه خدمات» نگاه ویژه‌تری داشته باشند.
فعالان حوزه تبلیغات از رسانه داری تا دستفروشی3

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0