عوامل رتبه بندی گوگل و افزایش بازدید سایت در سال 2023 چیست

عوامل رتبه بندی گوگل
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 4.5

تا به حال شده از خود بپرسید که چرا بعضی از سایت ها با اینکه به درستی برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشده‌اند، در نتایج رتبه بندی گوگل بالاترین رتبه را دارند؟ حتی با وجود اینکه بسیاری از آنها بک لینک نیز ندارند؟ عوامل موثر در رتبه بندی گوگل و افزایش بازدید سایت کدام است؟

این سوالی است که در چند ماه گذشته ذهن بسیاری از فعالان حوزه سئو را به خود مشغول کرده‌است.

در این مقاله به شما توضیح می دهیم که چه عوامل اصلی در رتبه بندی گوگل و افزایش بازدید سایت در سال 2023 موثر است.

فهرست عناوین رتبه بندی گوگل

عوامل رتبه بندی گوگل در سال 2023

اینکه چرا برخی از وب سایت ها بالاتر از سایرین قرار دارند حتی وقتی بهینه سازی نشده اند به الگوریتم رتبه بندی گوگل بستگی دارد. گوگل هنگام تعیین مکان برای رتبه بندی یک سایت، بیش از 200 عامل مختلف را بررسی می کند. اطلاع از این عوامل و نحوه عملکرد آنها دشوار است. به همین دلیل درک این موضوع که چگونه باید سایت خود را برای رسیدن به بهترین رتبه تنظیم کنید، کار راحتی نیست.

اکنون که بسیاری از فاکتور های مهم رتبه بندی گوگل را می شناسید، اجازه دهید جزئیات بیشتری را بررسی کنیم.

آیا سئو همچنان بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال است؟

نرخ کلیک در رتبه بندی گوگل

بخشی از الگوریتم رتبه بندی گوگل نرخ کلیک را در نظر می گیرد. این نرخ به صورت درصدی محاسبه می شود. به این صورت که: از تعداد کل افرادی که یک عبارت خاص را جستجو می کنند، چند درصد روی لینک شما کلیک می کنند.

هرچه این درصد بیشتر باشد، نشان دهنده این است که فهرست شما در مقایسه با سایر رقبا جذاب تر است.

هنگامی‌که نرخ کلیک شما بیشتر از بقیه باشد، طبق الگوریتم رتبه بندی ، گوگل به آرامی سایت شما را در صفحه نتایج جستجو بالاتر می آورد. زیرا این عامل الگوریتم به آن می گوید که جستجوگران به سایت شما علاقه دارند.

با این حال، توجه به نرخ کلیک به تنهایی کافی نسیت. زیرا افراد می توانند با برچسب های عنوان فریبنده و توضیحات متای غیر واقعی نرخ کلیک خود را افزایش دهند. بنابراین گوگل به نرخ پرش شما نیز نگاه می کند.

عوامل رتبه بندی گوگل نرخ کلیک

نرخ پرش تعداد افرادی است که که صفحه شما را با زدن دکمه بازگشت ترک می کنند. اگر گوگل 1000 نفر را به یکی از صفحات وب شما بفرستد و بیشتر آن 1000 نفر در عرض چند ثانیه دکمه بازگشت را بزنند، گوگل متوجه می شود که صفحه وب شما مرتبط با نتایج جستجو نیست.

خیلی از وب‌ سایت ‌هایی که علی رغم عدم بهینه سازی، در گوگل رتبه بالایی دارند، نرخ کلیک بالا و نرخ پرش پایینی دارند. همین امر به حفظ رتبه آنها کمک می کند.

بهترین فیلم ایرانی در حال اکران سینما و اکران آنلاین 1402 که باید آنها را تماشا کرد

یک نمونه صفحه ای است که برای سرچ عبارت “بهترین زمان برای ارسال در رسانه های اجتماعی” رتبه خوبی دارد. جلو افتادن در این لیست کار دشواری است زیرا نرخ کلیک صفحه اول در لیست در حال حاضر 52٪ است.

نرخ کلیک در رتبه بندی گوگل

اگر می خواهید نرخ کلیک خود را ببینید، وارد Webmaster Tools شوید و روی پروفایل سایت خود کلیک کنید. اگر سایت خود را به Webmaster Tools اضافه نکرده اید، این کار را انجام دهید و برای مشاهده نتایج چند روز صبر کنید.

پس از یافتن سایت خود در وب Webmaster Tools روی لینک «search traffic» کلیک کنید و سپس روی «search queries» کلیک کنید.

سن و قدمت وب‌سایت

یکی از عوامل موثر در رتبه بندی گوگل و افزایش بازدید، سن و قدمت یک وب سایت است. اکثر سایت هایی که رتبه بالایی دارند حداقل چند سال قدمت دارند. این صحیح است زیرا اکثر سایت‌های قدیمی‌تر بک لینک‌ها و محتوای بیشتری دارند که مدت زمان طولانی ‌تری وجود داشته‌اند، اما نه لزوماً همه آنها.

با این وجود اگر یک وب سایت کاملاً جدید داشته باشید و برای آن تعداد زیادی لینک مرتبط ایجاد کنید، محتوای با کیفیت بالا تولید کنید، باز هم نمی توانید به اندازه سایت های قدیمی تر از نتایج جستجو ترافیک دریافت کنید.

 در این مورد کار زیادی جز صبر کردن نمی توان انجام داد. هر چه سایت شما قدیمی تر شود، به تدریج ترافیک جستجوی بیشتری دریافت خواهد کرد.

عوامل رتبه بندی گوگل سن و قدمت سایت

بک لینک ها

وجود تعداد زیاد بک لینک به تنهایی برای الگوریتم رتبه بندی گوگل اهمیت ندارد، بلکه ارتباط و اعتبار این بک لینک ها نیز مهم است.

بسیاری از سایت‌های بهینه نشده با رتبه جستجوی بالا چند بک لینک با کیفیت و معتبر دارند که به صفحات داخلی مرتبط متصل هستند.

به طور مثال، داشتن چند بک لینک از پسوندهای معتبری مانند edu و gov می تواند رتبه بسیار خوبی به سایت شما بدهد.

بک لینک ها در رتبه بندی گوگل

گوگل صفحه وبی که به سایت شما بک لینک می دهد را بررسی می کند. متن اطراف لینک و متن صفحه را تجزیه تحلیل می کند. این به گوگل کمک می کند تا ببیند آیا سایتی که پیوند در آن قرار دارد به سایت شما مرتبط است یا خیر.

این موضوع در رتبه بندی سایت شما موثر است.

بررسی سایت های دارای بک لینک

بسیار اهمیت دارد که بک لینک های خود را نظارت و مدیریت کنید. بک لینک ها 30% از امتیاز کلی صفحه شما را تشکیل می دهند و باعث افزایش بازدید سایت شما می‌شود. یک بک لینک بی کیفیت می تواند اثر مخربی داشته باشد. به همین ترتیب بک لینک با کیفیت باعث رشد سایت شما می شود.

سایت های بی کیفیت، بی ربط یا هرزنامه برای قرار دادن بک لینک می توانند بسیار خطرناک باشند.

بررسی سایت های دارای بک لینک در رتبه بندی گوگل

یکی از ابزارهای مشاهده و بررسی بک لینک ها SEMrush است . وارد سایت SEMrush شوید و مراحل زیر را دنبال کنید.

 • آدرس سایت خود را در نوار جستجو وارد کنید:
بررسی سایت های دارای بک لینک عوامل رتبه بندی گوگل
 • سپس روی “شروع کن” کلیک کنید:
بررسی سایت های دارای بک لینک عوامل رتبه بندی گوگل
 • به بخش «پیوندهای برگشتی» به پایین بروید:
بررسی سایت های دارای بک لینک عوامل رتبه بندی گوگل
 • برای جزئیات بیشتر بر روی “مشاهده گزارش کامل” کلیک کنید:
بررسی سایت های دارای بک لینک عوامل رتبه بندی گوگل
 • سپس لیستی به شکل زیر دریافت خواهید کرد:
بررسی سایت های دارای بک لینک عوامل رتبه بندی گوگل

در اینجا، می توانید لیست را مرور کرده و موارد مشکوک را بررسی کنید.

یکی دیگر از ابزار های کنترل بک لینک ها کنسول جستجوی گوگل است. اگر مایل هستید هرکدام از بک لینک ها را حذف کنید می توانید از ابزار Google Disavow استفاده کنید.

گجت جدید و ۱۰ فناوری کاربردی که در سال ۲۰۲۴ وارد بازار می‌شوند

کیفیت محتوا در رتبه بندی گوگل

در الگوریتم جدید رتبه بندی گوگل، توانایی بررسی کیفیت محتوای وب سایت‌ها را پیدا کرده‌است. به عنوان مثال، می‌تواند تعیین کند که محتوا ی یک سایت ضعیف است یا محتوای تکراری دارد. بسیاری از سایت های قدیمی که رتبه خوبی دارند، دارای محتوای بسیار با کیفیت هستند، با اینکه ممکن است از نظر ما اینطور نباشد ولی گوگل اینطور فکر می‌کند. اما علت چیست؟

کیفیت محتوا عوامل رتبه بندی گوگل

زیرا گوگل فقط به محتوای یک سایت نگاه نمی کند. بلکه محتوای آن را با سایر سایت های مشابه مقایسه می کند. بنابراین اگر محتوای با کیفیت‌تری نسبت به رقبای خود دارید، احتمال اینکه در طولانی مدت رتبه شما بهبود یابد، بسیار بیشتر است.

لینک سازی داخلی در رتبه بندی گوگل

یکی از بزرگترین اشتباهات در بحث سئو عدم استفاده از پیوند داخلی است، اما هنگام استفاده از پیوند داخلی ، استفاده از anchor text حرکت اشتباهی است.

نکته مهم هنگام استفاده از لینک داخلی این است که نباید از anchor text ها استفاده کرد.

لینک سازی داخلی

هنگامی که لینک های داخلی را به صفحات اضافه می کنید، نباید به سرعت انتظار نتیجه داشته باشید. نتایج این کار معمولاً 3 ماه زمان می برد تا پیوندها شروع به ورود کنند. بهتر است این کار را به آرامی و در طول زمان انجام دهید. باید هنگام ساخت صفحات جدید پیوندهای داخلی را نیز به آنها اضافه کنید.

سرعت وب‌سایت

همه کاربران از کندی بارگذاری وب سایت ها ناراضی هستند و معمولاً مجدداً به سراغ وب سایت هایی با سرعت لود پایین برنمی گردند.

به همین دلیل، از سال 2010، گوگل زمان بارگذاری وب سایت ها را به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی سایت ها در نظر گرفت.

در واقع گوگل این کار را بیشتر به خاطر خودش انجام داد. زیرا آنها روندی را مشاهده کردند که نشان می‌داد وقتی گوگل وب‌‌سایت‌‌های کند را به کاربران نشان می‌دهد، استفاده از Google کاهش پیدا می‌کند که استفاده کمتر از گوگل مساوی است با استفاده از موتورهای جستجوی دیگر و درنتیجه کاهش درآمد های گوگل از تبلیغات.

سرعت وب‌سایت

بنابراین، بسیار مهم است که سرعت خود را برای افزایش بازدید سایت افزایش دهید. نکته مهم این است که چگونه باید سرعت سایت خود را افزایش دهید؟ در اینجا چند نکته برای بهبود سرعت سایت آورده شده است:

 • شبکه تحویل محتوا : شرکت میزبان هاست شما باید این ویژگی را دارا باشد. می‌توانید از آنها بخواهید تا آن را فعال کنند. این امکان سایت شما را روی سرورهای سراسر جهان قرار می‌دهد تا سرعت بارگذاری سایت شما افزایش یابد.
 • سرور سریع : انتخاب بهترین و سریعترین شرکت ارائه دهنده میزبانی وب سایت ، سرعت بارگذاری سایت شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.
 • زوائد کد خود را پاک کنید : همکاری با یک توسعه دهنده خوب باعث می شود کدهای وب سایت شما تمیز و مرتب شود. کدهای آشفته معمولاً به معنای سایت کندتر است.

یکی از راههای سریع برای شروع، استفاده از سرویس تست سرعت گوگل است. این سرویس به شما نکاتی را برای بهبود سرعت وب سایت می دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

هنوز بر تاثیر اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی بر رتبه بندی گوگل اختلاف نظر وجود دارد. چه تاثیر داشته‌باشد چه نداشته‌باشد، چیزی که مسلم است این است که اشتراک محتوای سایت در شبکه های اجتماعی به معنای ترافیک بیشتر است؛ در نتیجه هرچه افراد بیشتری از وب سایت شما بازدید کنند، احتمال اینکه شخصی به طور طبیعی به شما بک لینک دهد بیشتر می شود. لینک های بیشتر نیز به معنای رتبه های بالاتر است.

به همین دلیل، باید تلاش کنید تا محتوای بیشتری از وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

روش های زیادی وجود دارد که به اشتراک گذاری محتوای سایت در شبکه های اجتماعی کمک می کند، از جمله:

 1. دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را به صفحات وب خود اضافه کنید.
 2. اگر وبلاگ دارید، می توانید از خوانندگان خود بخواهید که تا صفحه وب شما را از طریق توییتر (X) یا فیس بوک به اشتراک بگذارند.
 3. اگر با هر یک از اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی ارتباط دارید، می توانید از آنها درخواست کنید تا صفحه وب شما را نیز به اشتراک بگذارند.
 4. اگر تا به حال از Triberr استفاده نکرده اید  HYPERLINK “https://triberr.com/” \t “_blank” ، باید آن را امتحان کنید.
 5. علاوه بر این ها تبلیغات پولی توییتر (X) همیشه در دسترس است. می توانید از آن برای تبلیغ صفحات وب خود استفاده کنید.
 6. می‌توانید از طریق تبلیغات فیس‌بوک نیز وب سایت خود را معرفی کنید.
 7. هدیه های تشویقی در ازای معرفی وب سایت در شبکه های اجتماعی نیز موثر است. مثل هدیه دادن یک کتاب الکترونیک.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

سیگنال های برند در رتبه بندی گوگل

یکی از عناصر مهم سئو که به تازگی توجه زیادی را به خود جلب کرده است سیگنال های برند است.

به طور خلاصه، سیگنال های برند نشانه هایی هستند که نشان می دهند:

 1. نام تجاری شما وجود دارد.
 2. شما یک برند معتبر هستید.
 3. شما یک برند قابل اعتماد هستید.

سیگنال‌های برند به گوگل ثابت می‌کنند که شما یک برند قانونی هستید نه یک کلاهبردار یا نام تجاری دروغین. به همین دلیل ایجاد سیگنال های برند یکی از مهمترین عوامل در رتبه بندی گوگل و افزایش بازدید سایت، ایجاد اعتماد و شانس بیشتر برای قرار گرفتن در رتبه های بالای نتایج جستجو است.

به علاوه ایجاد سیگنال های برند باعث افزایش ارزش و اعتبار برند شما می شود. مسلماً شرکت هایی که در این زمینه کوتاهی می کنند در آینده دچار ضرر می شوند.

گوگل چگونه تصمیم می گیرد که شما یک برند هستید؟

برای پاسخ به این سوال، بهتر است نگاهی به این نمودار بیاندازید:

سیگنال های برند

در سمت چپ این نمودار می بینید که چه عواملی باعث می‌شوند گوگل کسب ‌و کار، وب‌ سایت و وبلاگ شما را به‌عنوان یک «برند» ببیند.

در سمت راست ، می‌توانید ببینید که چه عواملی باعث می‌شود آن را به عنوان وب سایت «عمومی» در نظر بگیرید.

این دیگر بستگی به شما دارد که می خواهید گوگل شما را به عنوان یک “برند” در نظر بگیرد یا یک وب سایت “عمومی”

با اینکه این نمودار کمی قدیمی است (مربوط اوایل سال 2011 است)، اما قطعاً معیارهای ارزشمندی را برای جهت دهی به تلاش های ما در ایجاد سیگنال های برند ارائه می کند.

برخی از اصلی ترین عوامل موثر در رابطه با اعتبار یک سیگنال برند نزد گوگل عبارتند از:

 • معرفی در وب (به عنوان مثال، ارجاع به نام تجاری شما در نشریات معتبر با نام های بزرگ)
 • هویت قابل تأیید (به عنوان مثال، وجود نام برند در لیست شرکت های تجاری و وجود اطلاعات تماس کامل)
 • فعالیت در حساب های اجتماعی
 • جست و جوهای کاربر (به عنوان مثال، وجود تعداد زیادی از کاربران که نام تجاری شما را در گوگل سرچ می کنند)

چگونه می توانید سیگنال های برند برای سئو بسازید؟

حال که می دانیم چگونه گوگل تعیین می کند که شما یک برند هستید یا خیر، بیایید ببینیم که چگونه می توان سیگنال های برند موثر برای سئو را بسازیم. در واقع، ما می خواهیم توضیح دهیم که چگونه این کار را به سرعت انجام دهید. چند تکنیک مفید وجود دارد که آنها را توضیح می دهیم که جز عوامل رتبه بندی گوگل و افزایش بازدید سایت هستند:

 • یک صفحه درباره ما کامل بسازید.

همانطور که پیش از گفتیم گوگل می خواهد بداند که برند شما واقعا وجود دارد. بنابراین، بسیار اهمیت دارد که صفحه درباره ما وب سایت خود را بهبود ببخشید و جزئیات کاملی از فعالیت خود در آن قرار دهید.

گوگل دیگر به دنبال چیست؟ آیا شما یک آدرس واقعی دارید یا خیر.

اجازه دهید واقع بین باشیم. برای هر فروشنده‌ای راحت است که یک وب سایت ایجاد کند و ادعا کند که در صنعت و تجارت خود نفر اول است، اما چگونه باید راستی آزمایی کرد؟

گوگل می‌خواهد بداند که آیا شما واقعاً یک برند قانونی هستید یا خیر؟ به همین دلیل معمولاً  مشاغلی را که دارای آدرس دفتر واقعی و حضور فیزیکی هستند را ترجیح می دهد. به همین دلیل حتماً آدرس واقعی خود را در وب سایت خود درج کنید.

 • در شبکه های اجتماعی برتر فعالیت داشته باشید.

آیا واقعاً لازم است یاد آوری کنیم که حضور در رسانه های اجتماعی اهمیت دارد؟ قطعاً شما این را از قبل می دانید.

اگر برای حضور در شبکه های اجتماعی تنها یک دلیل نیاز باشد، ایجاد سیگنال های برند همان یک دلیل است.

رسانه‌ های اجتماعی علاوه بر اینکه ترافیک مستقیمی برای وب سایت شما به همراه دارد و برای بهبود SEO سایت شما مفید است؛ نقش موثری در شناخت وب سایت شما به عنوان یک کسب و کار برای گوگل دارد.

مهمترین شبکه های اجتماعی که قطعاً باید در آنها فعال باشید عبارتند از:

 • فیس بوک
 • لینکدین
 • توییتر یا X (در بهترین حالت به عنوان یک حساب تایید شده)
 • اینستاگرام
 • پینترست
مهمترین شبکه های اجتماعی

استفاده از Google + اختیاری است، با توجه به اینکه این روزها دیگر کسی سراغ آن نمی رود. اما ایجاد یک حساب کاربری در آن ممکن است مفید باشد بالاخره این شبکه اجتماعی گوگل است.

اگر زمان کافی دارید، پیشنهاد می کنیم یک حساب کاربری در YouTube نیز ایجاد کنید.

گوگل ترجمه تا آبادیس ! معرفی بهترین سایت های ترجمه آنلاین

یوتیوب علاوه بر این که متعلق به گوگل است، از نظر برندسازی نیز بسیار مفید است. این شبکه اجتماعی بسیار محبوب است و کمک می‌کند تا به شکل موثری در بازار نفوذ داشته باشید، البته اگر از آن درست استفاده‌کنید.

مهمترین شبکه های اجتماعی

یک ترفند دیگر نیز وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید سرعت ساخت سیگنال برند از طریق شبکه‌های اجتماعی را بالاتر ببرید. به این ترتیب که کارمندان شما در این شبکه ها پروفایل ایجاد کرده و به آدرس شرکت شما لینک دهند. هنگامی که کارمندان شما در لینکدین پروفایل دارند مطمئن شوید که به طور واضح شرکت شما را به عنوان محل کار مشخص می‌کنند.

انجام این کارها به Google نشان می‌دهد که شما کارمندانی دارید که برای شما کار می‌کنند. در نتیجه احتمال اینکه شما را به عنوان یک برند واقعی شناسایی کند، بیشتر می شود.

برای رتبه بندی گوگل در پلتفرم های تخصصی مرتبط فعال باشید.

یکی دیگر از نکات مهم برای کسب اعتبار و افزایش بازدید سایت، ثبت نام در پلتفرم های اختصاصی مرتبط با رشته تخصصی شما است. این سایت‌ها به طور معمول سایت‌هایی هستند که به سمت یک صنعت یا رشته خاص طراحی شده‌اند.

به طور مثال سایت‌هایی که به شکل بانک اطلاعاتی یا صفحات زرد فعالیت می کنند.

همچنین پیشنهاد می کنیم از سایت هایی مانند Google Places دیدن کنید.

پلتفرم های تخصصی مرتبط

به طور مداوم محتوای بصری با کیفیت بالا ایجاد کنید.

توزیع مداوم محتوای بصری با کیفیت بالا در رسانه‌ های معتبر به بهبود SEO سایت شما در سطوح مختلف کمک می‌کند. یکی از این سطوح ایجاد سیگنال‌ های برند است. اما برای تاثیر بیشتر بهتر است محتوای بصری تولید کنید، اما چرا؟ سیگنال های برند تنها برای تاثیر در الگوریتم ها ساخته نمی‌شوند، بلکه برای ارتباط با مشتریان نیز بسیار اهمیت دارند.

محتواهای بصری و ویدیویی نه تنها به ارتباط موثر شما با مخاطب کمک می کند، بلکه تلاش های ایجاد سیگنال برند شما را نیز به میزان زیادی تسریع می‌کنند. این موضوع به این دلیل است که محتوای بصری پتانسیل زیادی برای اشتراک گذاری و وایرال شدن دارد.

محتوای دارای تصاویر مرتبط 94 درصد بیشتر از محتوای بدون تصاویر مرتبط بازدید می گیرد که یکی از عوامل کلیدی رتبه بندی گوگل و افزایش بازدید سایت است.

محتوای بصری با کیفیت بالا

اینفوگرافیک ها علی الخصوص یکی از رسانه‌های عالی برای استفاده هستند.

فقط به میزان محبوبیت آنها در سال های اخیر نگاه کنید:

محبوبیت محتوای بصری

این نمودار افزایش جستجو برای عبارت “اینفوگرافیک” را در دهه گذشته نشان می دهد.

پست مهمان در سایت های مرجع

همانطور که قبلاً نیز گفتیم، تبادل لینک از طریق وب سایت های معتبر، باعث می‌شود نام تجاری شما اعتبار کسب کند.

به همین دلیل آخرین پیشنهاد ما برای ایجاد سیگنال های برند برای سئو این است که در سایت های معتبر در صنعت خود پست مهمان ارسال کرده و تبادل لینک داشته باشید.

از سایت های معتبر در این زمینه:

 • Forbes
 • Inc.com
 • Entrepreneur
 • The Content Marketing Institute
پست مهمان در سایت های مرجع

تمام این سایت ها با تجارت، بازاریابی و کارآفرینی مرتبط هستند، البته انتخاب یک سایت مناسب به محتوای آن و تناسبش با تجارت و صنعت شما بستگی دارد.

سعی کنید به دنبال سایت های بزرگ و معتبر با ترافیک بالا باشید.

برای به دست آوردن بیشتر تاثیر ممکن، هنگام لینک دادن به سایت خود، از anchor text ها در لینک خود به همراه نام برند استفاده کنید. تلاش کنید که این کار تا حد ممکن طبیعی به نظر برسد. نه به شکل عمدی و غیر عادی.

تجربه کاربری در رتبه بندی گوگل

در نهایت، گوگل به یک موضوع اهمیت می‌دهد: ارائه بهترین تجربه ممکن به کاربران.

اگر وب سایت شما یک تجربه کاربری عالی به کاربرانش ارائه می دهد، قاعدتاً باید در وضعیت خوبی باشید.

مهم است که شما در ارائه محتوا و تجربه کاربری در سایت خود سطحی از ثبات را داشته باشید.

ارائه “یک تجربه کاربری عالی ” یک مفهوم گسترده با تفسیر های متنوع است.

در اینجا چند عنصر کلیدی که به آن کمک می کند را با هم مرور می کنیم:

 • اصلی ترین و مهمترین نکته داشتن محتوای خوب است، این باید اولویت اصلی شما نسبت به هر چیز دیگری باشد.
 • همچنین نباید پیوندهای هرزنامه داشته باشید یا بازدیدکنندگان را با تبلیغات بیش از حد خسته کنید.
 • داشتن صفحات با بارگذاری سریع
 • سازگاری صفحات با موبایل
 • لینک های بصری
 • رابط کاربری مناسب
 • نداشتن پاپ آپ های آزار دهنده

شیوه‌های سئو ” نمادین ” در رتبه بندی گوگل

اینطور به نظر می‌رسد که همیشه “جدیدترین و بهترین” استراتژی های سئو در دسترس قرار دارند. این استراتژی ها ادعا دارند که اگر کار X را انجام دهید، می‌توانید از بعضی خلاءها در عوامل رتبه بندی گوگل استفاده کرده و رتبه بندی خود در نتیج جستجو بالا ببرید و باعث افزایش بازدید سایت شود یا اینکه در کوتاه مدت این روش ها ممکن است نتیجه دهد ولی در دراز مدت ممکن است به شما آسیب برساند.

چیزی که واقعاً مفید است استفاده از روش های “سئو تصویر بزرگ” است. روشی که در آن به جای تلاش برای بازی کردن با سیستم، بر کیفیت، تجربه کاربر و بهترین شیوه های اساسی SEO تمرکز کنید.

اگر روشی به کار می‌برید که با سئوی کلاه سیاه یا حتی کلاه خاکستری نزدیک باشد، احتمالاً اثرات آن به شما بازگشته و به رتبه شما در نتایج جستجوی گوگل آسیب می زند.

شیوه‌های سئو " نمادین "

آدرس IP در جستجوی محلی

در گذشته، الگوریتم رتبه بندی گوگل، صرفاً بر اساس کلمات کلیدی وارد شده نتایج را نشان می‌داد.

اما امروزه، یکی از عوامل الگوریتم رتبه بندی گوگل آدرس IP کاربر را هنگام تولید نتایج جستجو در نظر می گیرد. این روش گوگل تضمینی برای نشان دادن دقیق ترین نتایج به کاربران در هنگام انجام جستجو است.

دلیل اصلی این الگوریتم جدید رتبه بندی گوگل، تعداد زیاد مردمی است که از دستگاه های تلفن همراه برای جستجو در وب استفاده می‌کنند.

از آنجایی که مردم اغلب در حال حرکت هستند، این روش تضمین می‌کند که آنها همیشه بهترین نتایج را بر اساس مکان فعلی خود دریافت خواهند کرد. این موضوع مهمی است و باید آن را در استراتژی های سئوی خود در نظر بگیرید.

آدرس IP در جستجوی محلی

برای اینکه ببینید استراتژی های سئو شما نتیجه داده یا خیر باید سایت خود را به عنوان یک کاربر در مناطق مختلف و مرتبط با کسب و کار خود جستجو کنید.

جمع بندی عوامل رتبه بندی گوگل

کلید بدست آوردن ترافیک بیشتر از نتایج جستجو، فقط ایجاد لینک های بیشتر یا افزودن محتوای بیشتر نیست، بلکه نکته اصلی درک الگوریتم رتبه بندی گوگل است. اگر می‌خواهید آن را کاملاً درک کنید باید بدانید که هدف Google همیشه انجام بهترین کار برای کاربرانش است.

بنابراین، اگر می‌خواهید بهترین رتبه ممکن را در نتایج جستجوی کاربران بدست آورید بهترین روش این است که بهترین کار را برای کاربران خود انجام دهید. ممکن است در کوتاه ‌مدت و به سرعت به رتبه‌های مورد نظر خود نرسید، اما قطعاً در طولانی مدت نتایج خوبی به دست خواهید آورد که باعث افزایش بازدید سایت می‌شود.

سوالات متداول

نرم افزار های آمار بازدید سایت کدام هستند؟

گوگل آنالیتیکس، Clicky کلیکی، Mint مینت و چرچ آنالیتیکس و … هستند.

سئو کلاه سفید چیست؟

مجموعه‌ای از قوانین سئو است که با مقررات گوگل تطابق دارد و باعث افزایش بازدید سایت می‌شود.

منبع: quicksprout.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 4.5