فروشگاه‌های اینترنتی دشمن کسب‌و‌کارهای محلی هستند؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

حتما شما هم گلایه‌های زیادی شنیده‌اید که فروشگاه‌های اینترنتی موجب از بین رفتن کسب‌‎و‌کارهای محلی شده‌اند اما در این مقاله می‌خواهیم به شما خلاف این ماجرا را ثابت کنیم! ‌اگر فکر می‌کنید با ظهور تلفن‌های همراه و راه‌اندازی فروشگاه‌های آنلاین، خرده فروشی‌ها و خرید حضوری در حال از بین رفتن هستند؛ سخت در اشتباهید.

طبق دهمین مطالعه سالانه RIS News ، حدود چهارنفر از هر ده خریدار حضوری زمانی که به یک فروشگاه می‌روند، برای بررسی حراج و تخفیفات موجود در فروشگاه به اپلیکیشن تلفن همراه خود مراجعه می‌کنند تا آن‌ها را بررسی کنند و بهترین گزینه را در مغازه انتخاب کنند. در واقع فروشگاه‌های اینترنتی نقش کمک کننده به کسب‌و‌کارهای محلی و خرد پیدا کرده‌اند.

در این مقاله توضیح می‌دهیم که آیا فروشگاه‌های اینترنتی دشمن کسب‌و‌کارهای محلی هستند یا به آنها کمک می‌کنند؟

فروشگاه‌های اینترنتی

گزارش فوق نشان می‌دهد که در واقع رفتارهای مختلف مصرف کننده در فروشگاه‌ اینترنتی و خرید آنلاین با تجربه خرید از خرده فروشی‌ها و کسب ‌وکارهای محلی ترکیب می‌شود و یک فرصت جدید برای خرید حضوری ایجاد می‌کند.

خریداران زمانی که در فروشگاه حضور پیدا کرده و جنس مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند؛ قبل از خرید نهایی، حراج‌ها و تخفیفات را جست‌وجو می‌کنند. این دسته از خریداران حضوری، قیمت‌ها را مقایسه و خرید خود را انجام می‌دهند. خریداران همچنین به موبایل خود مراجعه می‌کنند تا برخی از موارد دیگر مانند چک کردن موجودی و اسکن بارکدها را که یک فروشنده انجام می‌دهد، خودشان انجام دهند تا کارشان سریع‌تر و البته مطابق با میل خودشان پیش رود.

بیشتر بخوانید:  روش های طراحی وب در سال ۲۰۱۶ جهت افزایش مشتریان + اینفوگرافیک

گوشی‌های هوشمند به عنوان یک همراه و کمک‌کننده کامل در خرید عمل می کنند و باعث می‌شود برخی از خریداران راحت طلب را به فضای خرده فروشی فیزیکی روی بیاورند. بنابراین برخلاف تصور رایج مبنی بر اینکه خرده فروشی در حال مردن است، خرده فروشی در حال گذار به دنیای ترکیبی است.

برخی از مارکترها توصیه می‌کنند که فروشگاه‌های فیزیکی برای خرید حضوری WiFi ارائه دهند و همکاران فروش خود را به تبلت یا تلفن های هوشمند مجهز کنند تا بتوانند به بهترین وجه در خدمت عادات خرید ترکیبی مصرف کنندگان باشند و حتی آنها با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی از آخرین قیمت‌ها و تخفیفات در فروشگاه فیزیکی مطلع شوند و خرید بهتری داشته باشند.

کارهای انجام شده توسط خریداران دیجیتال هنگام استفاده از اپلیکیشن خرده فروشی، هنگامی که در فروشگاه فیزیکی هستند:

41% : بررسی حراج و تخفیفاتی که برای کالاها وجود دارد
39% : بررسی کوپن یا بن تخفیف
38% : مقایسه قیمت کالاها
36% : بررسی موجودی اجناس
34% : اسکن بارکد

منبع: www.statista.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0