فروشگاه آمازون اولین فروشگاه آفلاین خود را راه اندازی می‌کند

فروشگاه آمازون دست به احداث فروشگاه آفلاین زد ! | آیمارکتور

آمازون اولین فروشگاه آفلاین خود را راه اندازی می‌کند

در ماه ژوئن، آمازون اعلام کرد که مشغول راه اندازی یک فروشگاه خواربار فروشی بزرگ موسوم به «Amazon Fresh» با استفاده از فناوری «Just Walk Out» می‌باشد. این سیستم انقلابی به مشتریان اجازه می‌دهد تا با افزودن مستقیم چند قلم جنس به چرخ دستی‌های مجازی خود، قبل از خروج از فروشگاه، تنها با اسکن کف دست یا کارت‌های اعتباری اشان هزینه را پرداخت کنند.

مطالعه بیشتر: تحویل کالا با پهباد آمازون

حالا این غول خرده فروشی می‌تواند برای سرمایه گذاری کلان تر در فضای خرده فروشی فیزیکی آماده شود زیرا گزارش‌های دریافتی خبر از احتمال افتتاح چندین فروشگاه زنجیره ای بزرگ در ایالات متحده آمریکا می‌دهند.

فروشگاه آمازون دست به احداث فروشگاه آفلاین زد ! | آیمارکتور

فروشگاه آفلاین آمازون با مساحت 3 هزار متری!

به گزارش وال استریت ژورنال، فروشگاه‌های جدید در فضا‌هایی تقریبا به مساحت 3 هزار متر مربع احداث می‌شوند که البته بسیار کوچک تر از فروشگاه‌های زنجیره ای مرسوم و متداول در ابعاد حدودی 9 هزار متر مربع هستند. با این وجود همان ایده فروش اقلام مصرفی برتر در آن‌ها اجرا خواهد گردید.

در پی تماس کارمندان وبسایت خبری «یو اس ای تودی» با مدیران آمازون، مقامات شرکت از هر نوع اظهار نظر درباره این موضوع خودداری کرده و گفتند که به شایعات و گمانه زنی‌ها پاسخ نمی‌دهند.

بیشتر بخوانید : تبلیغات ال جی و آمازون ، جذاب تر از اپل

علی رغم این قبیل اقدامات، با توجه به این که شرکت اخیرا تجربه راه اندازی فروشگاه‌های خرده فروشی فیزیکی مختلف از جمله «Amazon Go» و «Amazon Fresh» را از سر گذرانده، شنیدن این نوع اخبار چندان دور از انتظار نیست. در گذشته علاوه بر افتتاح یک سری کتابفروشی‌های فیزیکی موسوم به «Amazon Books»، آمازون سهام فروشگاه زنجیره ای مجبوب «Whole Foods» را نیز خریداری کرده است.

به گفته نیل ساندرز، مدیر عامل شرکت تجزیه تحلیل و مشاوره «GlobalData»، گمانه زنی‌ها این بار منطقی به نظر می‌رسند.

وی در ادامه توضیح داد: «تازه ترین تلاش آمازون در عرصه راه اندازی خرده فروشی فیزیکی منطقی تر از قبل به نظر می‌رسد به ویژه آن که فروشگاه‌ها بسیار کوچک تر از فروشگاه‌های زنجیره ای بزرگ تر بوده و در مقایسه با پاساژ‌هایی که احتمال شکست آن‌ها بالاست، در محل‌های پر رفت و آمد در سطح شهر تاسیس خواهند شد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، به زودی می‌توان اقلام مورد نیاز خود را از نزدیک ترین شعبه فروشگاه زنجیره ای فیزیکی آمازون به خانه خود خرید.

منبع : www.designtaxi.com