فروشگاه اینترنتی ، اولین یا بهترین؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اولین‌ها، بهترین‌ها، بزرگترین و بسیاری از عناوین دیگری که برای معرفی یک کسب‌وکار در کمپین‌های تبلیغاتی به چشم می‌خورند.
مطمئناً شما نیز این قبیل عناوین و تیترها را به کرات دیده‌اید و شاید با خود فکر کرده‌اید که آیا اولین بودن در یک کسب‌وکار، مصادق بهتر بودن است! یا ادعای بهتر بودن در یک آگهی به همان معنای واقعی کلمه بی‌رقیب بودن در خدمات و محصولات است؟
online-shopping-banner
چندی است که اخبار راه‌اندازی اولین هایپرمارکت آنلاین در تیتر خبرها خودنمایی می‌کند و به محض خواندن این تیتر کنجکاو شدم بدانم کدامیک از فروشگاه اینترنتی‌ چاره ، البسکو ، ناربلا می‌تواند با گذشت چندین سال از فعالیت‌شان، به تازگی با عنوان اولین هایپرمارکت آنلاین خبرساز شده باشند که در کمال تعجب متوجه شدم وب‌سایت فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی شرکت ریزموج (final.ir) با اضافه کردن محصولات سوپر مارکتی و خوارباری و همچنین گسترش کالاهای خود با این تیتر در اخبار به چشم می‌خورد.
حال سوأل اینجاست که فروشگاه چاره با بیش از 30000 هزار قلم کالا اعم از لوازم الکترونیک و تحریر و خوارباری و بیش از 3 سال سابقه و البسکو دات کام که چند ماه پیش محصولات خوارباری را به محصولات خود اضافه کرده است، چرا عنوان اولین هایپرمارکت آنلاین به فروشگاه فینال نسبت داده شده‌است؟ آیا دستاندرکاران این مجموعه بدین حد از بازار و رقیبان خود ناآگاه هستند؟ و یا داشتن یک انبار بزرگ را مزیت رقابتی در مدیریت یک فروشگاه مجازی می‌دانند!
final
با کمی تأمل به یاد آوردم که هایپراستار و شهروند نیز وب‌سایت فروش آنلاین خود را راه‌اندازی کرده‌اند، لذا با این همه نمونه، این عنوان برای فینال به چه معناست؟
آیا ذکر عنوان «اولین» در تبلیغات بازاریابی قرن بیست‌ویکم که تغییرات تکنولوژی در آن به یک چشم‌برهم زدن اتفاق می افتد، می‌تواند یک مزیت رقابتی در سطح کسب‌وکار آنلاین به حساب آید؟ مگر قرار نبوده‌است فروشگاه‌های اینترنتی با حذف هزینه‌هایی از جمله انبارداری کالا را ارزان‌تر در اختیار مشتری قرار دهند؟

بیشتر بخوانید:  نینجاهای پاناسونیک در توچال تهران

فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند رسالت والاتری از اول بودن داشته باشند، برای مثال:
– ارسال کالا در سریعترین زمان
– سهولت در خرید کالا و اطمینان از خدمات
– تنوع کالاها با برند های مطرح در بازار
– داشتن خدماتی مانند مرجوع کالا
– قیمت مناسب‌تر
– تخفیفات ویژه که شاید نتوان در بازار معمول بدست آورد

بسیار بهتر است که قبل از عمومی کردن یک شعار تبلیغاتی، آن را نسبت به خصوصیات کسب‌وکارمان ارزش‌یابی کنیم و از دغدغه‌های مشتریان‌مان بیشتر بدانیم تا کسب‌وکارمان را به گونه‌ای جهت دهیم تا به رفع نیاز مشتری کمک کرده باشیم.
chare
البته مصداق‌های دیگر این شعار نیز برای « اولین بانک ایران » موجود است که برای نمایش قدمت خدمات خود به مشتری این اطمینان را تداعی می‌کند که با تجربه است، ولی وقتی به ارائه خدمات می‌رسد، دریافت کارت عابر‌بانک یک هفته زمان می‌برد و از تازه تاسیس‌ترین بانک‌های خصوصی عقب می‌افتد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0