سرمایه‌گذاری فروشگاه والمارت روی اتومبیل خودران جنرال موتورز

زمان مطالعه 2 دقیقه265۰

فروشگاه والمارت مشغول سرمایه گذاری در استارتاپ اتومبیل‌های خودران «کروز»، مستقر در سانفرانسیسکو و تحت حمایت جنرال موتورز است.

این شرکت‌ها اخیراً اعلام کردند که والمارت در یک دور جذب سرمایه ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلاری شرکت خواهد کرد. به گفته «جان فرنر»، مدیرعامل فروشگاه والمارت در آمریکا، کروز طبیعتاً یک شریک برای والمارت به شمار می‌رود زیرا هدف از انجام این کار استفاده کامل از منابع تجدیدپذیر انرژی تا سال ۲۰۳۵ و به صفر رساندن تولید گازهای گلخانه و دی‌اکسیدکربن تا سال ۲۰۴۰ میلادی است.

کروز در ناوگان خود از وسایل نقلیه کاملاً الکتریکی بهره می‌برد و متعلق به شرکت جنرال موتورز است.

فروشگاه والمارت
این سرمایه‌گذاری به فروشگاه والمارت در مسیر توسعه اکوسیستمی کمک خواهد کرد که سریع، کم‌هزینه، قابل ارتقاء و سنجش‌پذیر باشد.

آخرین دور جذب سرمایه کروز، شامل مایکروسافت، جنرال موتورز، هوندا و سرمایه‌گذاران مؤسسه می‌شود. با وجود آن که این استارتاپ هنوز در دست توسعه است، اما این دور جذب سرمایه ارزش آن را به بیش از ۳۰ میلیارد دلار خواهد رساند!

مدیرعامل کروز در قالب بیانیه‌ای اظهار کرد که اتومبیل‌های خودران خود را ایمن‌تر، پاک‌تر و در دسترس تر از گذشته در اختیار همگان قرار می‌دهد. تحقق این رؤیا نیاز به یک اقدام روشن، استعداد در سطح جهانی، شرکای بزرگ و سرمایه گذاری در حد کلان دارد. این اظهارنظر پس از آن شکل گرفت که کروز از شروع فعالیت خود به‌عنوان تأمین‌کننده تاکسی‌های خودران منحصر به فرد در دبی از سال ۲۰۲۳ خبر داد.

منبع: www.businessinsider.com

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/fS1uT

839 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند