بستن

فروشگاه یا نمایشگاه الکامپ نوزدهم

banner-elecomp-19

وقتی در سال‌های قبل نمایشگاه الکامپ و تلکام با آمیخته‌ایی از تکنولوژی‌های جدید و ابزار ارتباطاتی نوین با استقبال گسترده‌ای از بازدید کنندگان برگزار می‌شد کسی فکرش را هم نمی‌کرد که بی‌رغبتی برخی شرکت‌های بزرگ از حضور در نمایشگاه و جداسازی الکامپ و تلکام تا این حد از کیفیت این نمایشگاه‌ها کم کند.
elecomp-19
اما امسال نمایشگاه الکامپ ۱۹ با حضور پررنگ شرکت‌های مخابراتی‌ (پس تلکام برای چه شرکت‌هایی‌ست؟) توأمان بود! تا جائیکه صف‌های طولانی خرید سیم‌کارت رایتل و وایمکس ایرانسل از نکات قابل توجه نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر بود و یادآور اولین حضور فروشگاه‌های زنجیره‌ای لاوان بود که برای نخستین‌بار در چند الکامپ قبل‌تر با ارائه هدایای تبلیغاتی ( چکش‌های نارنجی رنگ ) بازدیدکنندگان را ترقیب به صف کشیدن در مقابل غرفۀ اصلی این شرکت کرده‌بود.
imarketor-lavan-farassoo
نمایشگاۀ کم‌بارِ الکامپ ۱۳۹۲ نه تنها خالی از تکنولوژی‌ها و دستاوردهای روز دنیا برای متحیر کردن بازدیدکنندگان بود بلکه همچنان خبر از افول و کسادی این بازار می‌داد.
از طرفی صف‌های طولانی خرید اشتراک ADSL ، سیم‌کارت ، نرم‌افزار و جدیدتر از همه، برخی از کالاهایی مثل فلش و هارد اکسترنال و تبلت ، نشانگر این بود که نمایشگاه‌ الکامپ در حال تبدیل شدن به فروشگاه‌ الکامپ و حتی شبیه به جمعه بازار الکامپ است.
banner-elecomp-19
نکتۀ دیگر اینکه در غرفه‌های حاضر در الکامپ نوزدهم، دریافت اطلاعات از بازدیدکنندگان به طریق‌های مختلف از قبیل دادن هدیه، وعده قرعه‌کشی و … عملی شده بود بطوریکه گویا همچنان شرکت‌ها در حال پُر کردن بانک اطلاعاتی مخاطبین خود هستند، آن هم بدون هیچ هدفی! گویا برنامه‌ای جز ایمیل مارکتینگ و اس‌ام‌اس مارکتینگ های کورکورانه ندارند.

و در آخر اینکه چه در هنگام ورود به نمایشگاه و چه در هنگام خروج از نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک)، بیلبوردی جز تبلیغات اپراتورهای تلفن‌های همراه به چشم نمی‌خورد!

برچسب : elecomp 19telecomاشتراک ADSLالکامپالکامپ 2013الکامپ نوزدهمایرانسلتلکامجمعه بازاررایتلصف نمایشگاهفروشگاه الکامپفروشگاه‌های زنجیره‌ای لاواننمایشگاه الکامپ نوزدهم

No Comments

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
چند وقتی است که بیلبوردهای شهری تبدیل به رسانه‌هایی برای…