فروشگاه یا نمایشگاه الکامپ نوزدهم

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

وقتی در سال‌های قبل نمایشگاه الکامپ و تلکام با آمیخته‌ایی از تکنولوژی‌های جدید و ابزار ارتباطاتی نوین با استقبال گسترده‌ای از بازدید کنندگان برگزار می‌شد کسی فکرش را هم نمی‌کرد که بی‌رغبتی برخی شرکت‌های بزرگ از حضور در نمایشگاه و جداسازی الکامپ و تلکام تا این حد از کیفیت این نمایشگاه‌ها کم کند.
elecomp-19
اما امسال نمایشگاه الکامپ 19 با حضور پررنگ شرکت‌های مخابراتی‌ (پس تلکام برای چه شرکت‌هایی‌ست؟) توأمان بود! تا جائیکه صف‌های طولانی خرید سیم‌کارت رایتل و وایمکس ایرانسل از نکات قابل توجه نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر بود و یادآور اولین حضور فروشگاه‌های زنجیره‌ای لاوان بود که برای نخستین‌بار در چند الکامپ قبل‌تر با ارائه هدایای تبلیغاتی ( چکش‌های نارنجی رنگ ) بازدیدکنندگان را ترقیب به صف کشیدن در مقابل غرفۀ اصلی این شرکت کرده‌بود.

مطالعه بیشتر: الکامپ 2015 در تهران

imarketor-lavan-farassoo
نمایشگاۀ کم‌بارِ الکامپ 1392 نه تنها خالی از تکنولوژی‌ها و دستاوردهای روز دنیا برای متحیر کردن بازدیدکنندگان بود بلکه همچنان خبر از افول و کسادی این بازار می‌داد.
از طرفی صف‌های طولانی خرید اشتراک ADSL ، سیم‌کارت ، نرم‌افزار و جدیدتر از همه، برخی از کالاهایی مثل فلش و هارد اکسترنال و تبلت ، نشانگر این بود که نمایشگاه‌ الکامپ در حال تبدیل شدن به فروشگاه‌ الکامپ و حتی شبیه به جمعه بازار الکامپ است.
banner-elecomp-19
نکتۀ دیگر اینکه در غرفه‌های حاضر در الکامپ نوزدهم، دریافت اطلاعات از بازدیدکنندگان به طریق‌های مختلف از قبیل دادن هدیه، وعده قرعه‌کشی و … عملی شده بود بطوریکه گویا همچنان شرکت‌ها در حال پُر کردن بانک اطلاعاتی مخاطبین خود هستند، آن هم بدون هیچ هدفی! گویا برنامه‌ای جز ایمیل مارکتینگ و اس‌ام‌اس مارکتینگ های کورکورانه ندارند.

و در آخر اینکه چه در هنگام ورود به نمایشگاه و چه در هنگام خروج از نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک)، بیلبوردی جز تبلیغات اپراتورهای تلفن‌های همراه به چشم نمی‌خورد!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0