فروش آنلاین در دوران کرونا تنها راه نجات کسب‌وکار شما

فروش آنلاین در دوران کرونا
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

طبق اعلام اتحادیه کارآفرینان مکزیک، فروش آنلاین 53 درصد شرکت‌ها در دوران کرونا افزایش داشته است.

افزایش فروش آنلاین در دوران کرونا

کسب‌و‌کار کوچک نیز از چالش بزرگ COVID-19، مستثنی نبوده‌اند. طبق گزارش INEGI، بیش از یک میلیون MSME (Micro, Small and Medium Enterprise) در ماه‌های اخیر تعطیل شده است. بااین‌حال، بیشتر کسانی که موفق شدند، یک نکته مشترک دارند که آن استفاده از فن‌آوری‌ها برای تقویت یا تغییر مثبت مدل‌های کسب‌وکار خود یا به زبان ساده افزایش فروش آنلاین در دوران کرونا است.

طبق داده‌های حاصل از تحقیق کارآفرینی در مکزیک 2020 که توسط انجمن کارآفرینان مکزیک (ASEM) انجام شده است، 53٪ از شرکت‌ها، فروش آنلاین خود را بر اساس اعتماد مشتری افزایش داده‌اند.

پیش ‌از این دیجیتال‌سازی یک گزینه بود، اما امروز یک نیاز اساسی برای بقا و رشد شرکت‌ها است. همه‌گیری کرونا به ما اهمیت فناوری و اینکه چگونه شرکت‌هایی که دیجیتال سازی بیشتری دارند کمتر تحت تأثیر بحران ناشی از همه‌گیری قرار گرفته‌اند، نشان داد.

از جمله ابزارهای دیجیتالی که توسط شرکت‌ها در سراسر شیوع کرونا استفاده شده است، سیستم‌عامل تجارت الکترونیک (ecommerce)، استفاده از شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان کانال خدمات مشتری و به‌عنوان بستر بازار برای فروش محصول، کانال‌های خدماتی مانند WhatsApp Business و همچنین توسعه برنامه‌ها و سایت‌هایی که متمرکز بر تجربه مشتری هستند، است.

طبق این گزارش 85% از کارآفرینان، حضور دیجیتالی دارند، اما تنها 57٪ از آنها فروش آنلاین دارند که این امر از اهمیت آموزش کارآفرینان برای تقویت کانال‌های دیجیتالی خود از طریق ابزارهای ساده، رایگان و در دسترس است.

افزایش فروش آنلاین در دوران کروناکارآفرینان از نظر تحول دیجیتال، با چهار چالش روبرو هستند:

تعریف

از آنجا که همیشه در تعریف کامل و درستی از مفاهیم کلی و درست به‌وضوح وجود ندارد.

تمرکز و تصمیم‌گیری

در مورد نحوه و زمان درست برای تحول دیجیتال هیچ شفافیتی وجود ندارد.

مشاوره

در ایران شرکت‌های بسیار حرفه‌ای که در حوزه تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ وجود دارد اما با این‌حال بسیاری دیگر نیز از ناآگاهی کارآفرینان سود می‌برند.

زمان و در دسترس بودن

برای بسیاری از کارآفرینان برنامه‌ریزی یک استراتژی دیجیتالی می‌تواند وقت و تلاش زیادی را صرف کند که به معنای غفلت از سایر زمینه‌های کسب‌وکار آنها است.
در مواجه با این چالش‌ها، بهترین راه کمک‌گرفتن از یک فرد متخصص یا همکاری با یک شرکت فعال و حرفه‌ای در حوزه دیجیتال مارکتینگ است تا آن‌ها تعیین کنند که چه استراتژی برای رشد کسب‌وکار شما مفید است.

شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تبلیغات دیجیتال از جمله تبلیغات در گوگل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است، برای مشاوره با ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0