فروش دیجیتالی موسیقی از فروش سی دی سبقت گرفت Digital music

به این مطلب رای دهید:
کل: 0 میانگین: 0

برای اولین بار درآمد جهانی از فروش دیجیتالی موسیقی یا اشتراک ماهیانه از سرویس‌های آنلاین موسیقی از درآمد فروش سی‌دی CD موزیک سبقت گرفت.
spotify-touch-preview-6088.0.0
براساس آماری که بدست آمده است، درآمد حاصل از فروش دیجیتالی موسیقی در سال 2014 به میزان 7 درصد افزایش پیدا کرده و به رقم 6.85 میلیارد دلار رسیده است.
این درحالی است که درآمد فروش موسیقی از طریق سی‌دی 8 درصد کاهش به رقم 6.82 میلیارد دلار رسید. سرویس آنلاین اسپاتیفای Spotify به‌تنهایی با رشدی 40 درصدی درآمدی معادل 1.58 میلیارد دلار را بدست آورده است.

جالب است که بدانید هرچند اشتراک ماهیانه سرویس‌های استریم آنلاین موسیقی رشد بالای داشته اما همچنان دانلود موسیقی 52 درصد از فروش دیجیتالی موسیقی را در برگرفته است.
Screen_Shot_2015-04-15_at_1.18.31_PM.0
گزارش‌ها نشان می‌دهد که در برخی از کشورها هنوز مردم تمایل زیادی به خرید موسیقی به شکل فیزیکی دارند. در این میان کشور ژاپن 78 درصد از درآمد موسیقی را از فروش سی‌دی حاصل می‌شود. این عدد در فرانسه 57 درصد است.
در مورد موسیقی دیجیتال کاربران کشور سوئد بیشترین تمایل را به خرید موسیقی به شکل استریم آنلاین دارند این درحالی است که در کشور کانادا بیشتر کاربران علاقه به دریافت موسیقی از طریق دانلود کردن آن هستند.