فروش ماشین چینی در ماه ژوئن 40 درصد افزایش پیدا کرد

فروش ماشین چینی

داده‌های اطلاعاتی دریافتی از انجمن خودروسازان چین نشان می‌دهد که میزان فروش ماشین چینی و همچنین شاسی بلند در ماه ژوئن سال جاری میلادی به سرعت در حال رشد بوده و نسبت به سال قبل همین موقع، 43.1 درصد افزایش یافته است.

بر اساس نتایج این گزارش، در مجموع 994 هزار دستگاه خودروی سواری با برند چینی در یک ماه گذشته فروخته شد که 44.8 درصد از کل میزان فروش خودرو‌های سواری کشور در این دوره زمانی را به خود اختصاص داده است.

در نیمه اول سال 2021 میلادی، میزان فروش برند‌های خودروسازی داخلی با افزایش 16.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 4.89 میلیون دستگاه رسید که 47.2 درصد از کل رقم فروش خودرو‌های سواری چینی در این برهه زمانی را تشکیل می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن 5.3 واحد درصد افزایش یافته است.

انجمن فوق افزایش مستمر سهم برند‌های چینی از بازار خودرو در سال جاری میلادی را به تلاش خودروسازان برای بالا بردن لیاقت و شایستگی از طریق ارتقاء صنعتی، جذب مشتریان جوان به واسطه تحلیل دقیق وضعیت بازار و حمایت از زنجیره تامین داخلی نسبت داد.

این انجمن تاکید ویژه ای بر روی بخش تولید و فروش ماشین چینی دارد که با منابع انرژی جدید تغذیه می‌شوند. مدیران و کارمندان انجمن خودروسازان چین معتقدند که برند‌های چینی با سرعت بخشیدن به توسعه وسایل نقلیه هوشمند و اینترنتی، رهبری بازار خودرو را در دست گرفته اند.

صنعت خودرو در چین از سال 2008 میلادی تاکنون عنوان بزرگ ترین صنعت خودرو در جهان را به دست اورده است. از سال 2009 میلادی تاکنون، میزان تولید سالانه خودرو در چین از اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و ژاپن در مجموع بیشتر است.

در حالی که عمده خودرو‌های تولید شده در چین در داخل این کشور به فروش می‌رسد، صادرات این صنعت در چین در سال 2011 میلادی به 814 هزار و 300 دستگاه رسید.

در سال 2014، کل صنعت تولید خودرو در این کشور رقم 23 میلیون و 720 هزار دستگاه را ثبت کرد که در آن زمان 26 درصد از کل تولید جهانی خودرو را به خود اختصاص می‌داد.

منبع: china.org