فروش اینترنتی محصولات دست ساز در سایت دیوار و باسلام؛ بیشتر بفروش!

فروش اینترنتی محصولات
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

نکات بازاریابی و تبلیغات برای افزایش فروش اینترنتی محصولات در سایت دیوار و باسلام

دستیابی به مشتریان جدید و نگه‌داشتن مشتریان فعلی بخش بزرگی از موفقیت هر فروشگاه اینترنتی است، بنابراین برای دستیابی به این اهداف باید کمپین بازاریابی داشته باشید. این مقاله به شما نشان می‌دهد که چگونه بازاریابی الکترونیکی هوشمند و رسانه‌های اجتماعی باعث بهبود فروش اینترنتی محصولات شما می‌شود.

فروش اینترنتی محصولاتایمیل مارکتینگ

فروش اینترنتی محصولاتایمیل ارتباطی مستقیم بین شما و مشتریان‌تان است. ایمیل مارکتینگ به شما امکان می‌دهد به مشتریان احتمالی که به صنعت یا محصول شما علاقه‌مند هستند، برسید.

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای افزایش فروش اینترنتی محصولات در سایت دیوار و باسلام، استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل است.

لیستی از آدرس ایمیل‌ها بسازید.

بهترین راه برای این کار، دریافت ایمیل مشتری از طریق نظرسنجی، فرم اشتراک، خرید یا برای اعلان خبرنامه‌ها و تخفیف‌ها است.

ایمیل درست را برای ارسال انتخاب کنید.

متن ایمیل شما باید حس اعتماد را در مشتری ایجاد کند. کمپین‌های ایمیل مارکتینگ شما باید حاوی محتوای کلیدی مانند:

  • خوش آمد گویی
  • دعوت برای همکاری و ارتباط
  • خبرنامه‌های ماهانه
  • تبلیغات و تخفیفات ویژه

ارسال ایمیل‌های مناسب، برای افراد مناسب و در زمان مناسب می‌تواند به شما در رشد آگاهی از برند و فروش بیشتر کمک کند.

فرایند خرید خود را خودکار کنید

هنگامی‌که یک لیست ایمیل کامل و درست دارید و می‌دانید چه چیزی می‌خواهید بگویید، می‌توانید ایمیل‌هایی را که مطمئن هستید حتماً خوانده می‌شوند را جمع‌آوری کنید. اتوماسیون ایمیل به شما امکان می‌دهد مجموعه‌ای از ایمیل‌ها را درست در زمان مناسب ارسال کنید.

وقتی شخص جدیدی به لیست شما اضافه می‌شود، می‌توانید یک ایمیل خوش آمد گویی به‌صورت خودکار ارسال کنید و پس از چند روز می‌توانید مجدداً از آنها برای ارتباط از طریق شبکه‌های اجتماعی دعوت کنید.

مشتریان خود را دسته‌بندی کنید.

تقسیم‌بندی مشتریان در فروش اینترنتی محصولات می‌تواند تأثیر بسزایی بگذارد. مشتریان شما افرادی هستند با سلایق متفاوت که شما باید برطبق سلایق آن‌ها با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

تقسیم‌بندی مشتری به شما فرصت ساخت کمپین‌های تبلیغاتی متفاوت به شما می‌دهد به‌طوری‌که هر مشتری حس می‌کند پیام برای او ساخته شده است که باعث ایجاد حس اعتماد در مشتری و تقویت رابطه او با برند می‌شود.

بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

 شبکه‌های اجتماعی افراد زیادی، زمان قابل‌توجهی را برای سرگرمی در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند پس یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل انجام تبلیغات، پیداکردن صفحه‌ها و سیستم‌عامل‌هایی است که مشتریان شما بیشترین وقت را در آن سپری می‌کنند.

محتواهای آموزشی رایگان بسازید.

برای بهبود افزایش فروش اینترنتی محصولات در سایت‌هایی مانند دیوار و باسلام، فعالیت در شبکه‌‌های اجتماعی بسیار ضروری است و محتوای مفید رایگان برای تقویت ارتباط با مشتری و افزایش فالوئر حائز اهمیت است. از این طریق شما یک رابطه واقعی با کسانی که واقعاً به زمینه فعالیت شما علاقه‌مند هستند می‌سازید.

محتوایی بسازید که افراد آن را به اشتراک بگذارند.

سعی کنید از ساختن محتوایی که منحصراً در مورد ویترین فروشگاه شما صحبت می‌کنند، خودداری کنید.

پست‌هایی بسازید که محتوای آن اعتبار شما را در آن صنعت نشان دهد مثلا در مورد مسائل مربوط به بازار فعالیت شما و نحوه خرید برخی محصولات می‌توان محتواهای مفیدی تولید کرد.

از هشتگ استفاده کنید

استفاده از هشتگ‌های مناسب در محتوای خود می‌تواند احتمال این‌که کاربرانی که به انواع محصولات ارائه شده شما علاقه‌مند هستند، هنگام جستجوی هشتگ، پست‌های شما را پیدا کنند را افزایش دهد.

جذابیت بصری محصولات خود را بهبود ببخشید.

اینستاگرام می‌تواند بخشی مهم از استراتژی فروش اینترنتی محصولات شما باشد. تمرکز این پلتفرم بر تصاویر به شما فرصتی عالی برای نمایش محصولات خود می‌دهد. شما می‌توانید از طریق اکسپلور اینستاگرام مشتریان بالقوه را به صفحه خود هدایت کنید.

ویدئو مارکتینگ را امتحان کنید

ویدئو مارکتینگبرای فروش اینترنتی محصولات، ویدئو مارکتینگ بهترین روش است.

می‌توانید در اینستاگرام، یوتیوب یا دیگر پلتفرم‌ها ویدئو مارکتینگ انجام دهید که باید آدرس سایت خود را در ویدئو و در توضیحات آن تعبیه کنید. این کار باعث افزایش آگاهی از محصولات شما می‌شود و بازدیدکنندگان را به سمت سایت شما سوق می‌دهد.

از اینفلوئنسر مارکتینگ و سفیران برند استفاده کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگاگر می‌خواهید توجه زیادی به محصول خود جلب کنید، استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ برای فروش اینترنتی محصولات یک امر تأثیرگذار است.

اینفلوئنسرها شخصیت‌هایی در شبکه‌های اجتماعی هستند که تعداد زیادی دنبال‌کننده دارند. این به این معناست که هر پیشنهادی از طرف اینفلوئنسر بهتر از پیشنهادی از سوی یک فرد تصادفی از طرف مردم پذیرفته می‌شود.

برای کار با اینفلوئنسر برای فروشگاه خود دو روش وجود دارد. رایج‌ترین راه، ارسال محصولات رایگان برای آنها است که اینفلوئنسر درباره محصولات شما در پست یا استوری راجع به آن صحبت خواهد کرد.

روش دوم که اکثراً این‌گونه کار می‌کنند، پرداخت مبلغی به اینفلوئنسر در ازای صحبت او در پست یا استوری در مورد محصول شما است.

شرکت دیجیتال مارکتینگ لاوان آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تبلیغات دیجیتال از جمله تبلیغات در گوگل، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام، اینفلوئنسر مارکتینگ است، برای مشاوره با ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

 

 

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0