فوتسال برندهای برتر ، تبلیغات یا روابط عمومی ؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

فوتسال برندهای برتر ، امسال دومین دوره برگزاری خود را طی می‌کند. فوتسال برندهای برتر، رویدادی سالیانه است که تیم‌های فوتسال شرکت‌ها و برندها را به رقابت دعوت می‌کند. دراین رقابت‌ها تیم‌های شرکت‌کننده از کارمندان منتخب همان شرکت‌ها حضور خواهند داشت و امکان حضور بازیکنان خارج از لیست بیمه وجود ندارد.

اولین سالی که جهت حضور در این رویداد از ما دعوت شد، این پروژه بعنوان یک کمپین تبلیغاتی مطرح شد و از آنجایی که اولین سال برگزاری این اتفاق محسوب می‌شد، حضور یک برند معتبر خارجی ریسک بالایی را در بر داشت.

لذا مانند بسیاری از برندهای مطرح، ابعاد مختلفی از تاثیرات حضور در چنین رویدادی مورد بررسی قرار گرفت، از جمله :

 • اعتبار برگزارکنندگان
 • پوشش خبری و رسانه‌ایی
 • بودجه مورد نیاز
 • در انتها نیز ارزش افزوده‌هایی که ممکن است از حضور برند در چنین اتفاقی حاصل شود، مورد ارزیابی قرار گرفت.

  لذا با توجه به معرفی این رویداد بعنوان یک اتفاق تبلیغاتی و از طرفیاولین سال برگزاری آن، ریسک بالای حاصل از عدم آگاهی از نحوه برگزاری و پوشش خبری، باعث شد از طرف برند ما مورد قبول واقع نشود.

  فوتسال برندهای برتر، تبلیغات یا روابط عمومی ؟

  اما سال دوم، اتفاق جالبی در نحوه بازاریابی ستاد برگزاری افتاد و آن این بود که، حضور در این رویداد را تنها یک ابزار تبلیغاتی معرفی ‌نمی‌کرد، بلکه این‌بار حوزه فعالیت خود را نوعی خدمات روابط عمومی برند در راستای مسئولیت اجتماعی مطرح می‌کرد. (همان‌طور که می‌دانید کارمندان یک بنگاه اقتصادی نیز جزئی از مشتریان آن به حساب می‌آید که شرکت در قبال آنها نیز مسئولیتی دارد)

  جالب است بدانید که همین تغییر رویکرد، موجب شد که حضور در این رویداد دیگر یک فرصت تبلیغاتی به حساب نیاید. حتی مطرح شدن آن بعنوان یک پروژه  دربخش مارکتینگ به بخش منابع انسانی تغییر کرد.

  بدین ترتیب توضیح واضحات نمی‌دهیم و همین نکته را در نظر داشته باشید که تغییرات کوچک ولی هوشمندانه در استراتژی بازاریابی به چه میزان می‌تواند در موفقیت آن موثر باشد.

  برای مشاهده برندهای شرکت کننده در دوره دوم اینجا کلیک کنید.

  به این مطلب رای دهید:
  میانگین: 0