فولکس واگن : یک زاویه دید کافی نیست!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

«یک زاویه دید کافی نیست!» شعار تبلیغاتی است که شرکت اتومبیل‌سازی فولکس واگن برای طرح‌های جدید خود در نظر گرفته است. این شعار بیانگر ویژگی جدیدی است به نام Volkswagen 360 Area View Camera که دوربین‌هایی با زاویه دید 360 درجه در خودرو تعبیه شده است.

در تبلیغ زیر مشاهده می‌کنید که پسر بچه در آغوش پدرش است ،اما چون صورت کودک و پدرش در یک راستا قرار گرفته، در نگاه اول مخاطب فکر می‌کند یک صورت را می‌بیند، اما صورت کودک مقابل صورت پدرش قرار گفته است. این طرح و مابقی آن‌ها خطای دید را نشان می‌دهد که به واسطۀ زاویه دید محدود انسان اتفاق می‌دهد.
boy_vw_areaview_aotw
baby_vw_areaview_aotw
dog_vw_areaview_aotw
تصاویر گرافیکی و عکس‌ها در تبلیغات همیشه حرف اول را می‌زنند. همان جملۀ معروف که یک عکس می‌تواند بهتر از چند جمله باشد.البته شعار تبلیغاتی مؤثر نیز نقش مهمی در معرفی خصوصیت بارز محصول دارد.
عکس‌ها با هدف بهتر دیده‌شدن اجسام تهیه شده‌اند. این خصوصیت بارز اتومبیل فولکس است، یعنی دیدن اجسام از آیینۀ ماشین در زوایای مختلف که در واقع تکمیل کنندۀ ضعف بزرگ آینه‌های خودرو به‌هنگام رانندگی است و ویژگی Volkswagen 360 Area View Camera آن را حل کرده است.

آژانس تبلیغاتی DDB, Barcelona اسپانیا با مدیریت Aldo Ferretto این تبلیغ را طراحی کرده‌اند و عکاس این پروژه Befree studio است که عکاسی تخصصی اتومبیل را انجام می‌دهد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0
بیشتر بخوانید:  کدامیک از ابزارهای تبلیغات دیجیتال در ایران اولویت بیشتری دارند؟