فولکس واگن با مینی بوس های سمبلیک در راه است

فولکس واگن

شاید یکی از سمبلیک ترین خودرو‌های فولکس واگن مینی بوس یا به عبارتی همان میکروبوس معروف آن باشد. خودروی مینی بوس سمبلیک این برند با طراحی نمادین و پالت رنگی چشم نواز خود ما را به دوران نوستالژیک و خاطره انگیز دهه 1960 و ظهور هیپی‌ها باز می‌گرداند.

این مینی بوس‌های معروف شاید ده‌ها سال پیش از جاده‌ها حذف شده باشند اما این بدان معنی نیست که هرگز بار دیگر به جاده‌ها بر نمی‌گردند. در سال 2017 میلادی، خودروسازان آلمانی برای اولین بار از خودرو مدل ID.BUZZ فولکس واگن، نسخه الکتریکی جدید این میکروبوس نوستالژیک و دوست داشتنی پرده‌برداری کردند. فروش خودرو در این سبک طراحی به برند نیز کمک بسیاری خواهد کرد.

مینی بوس فولکس واگن

کابین این خودروی فولکس واگن با ظاهری شبیه به کابین خلبان مجهز به فناوری پیشرفته و فضای داخلی بزرگ و جادار برای جا دادن حداکثر هفت نفر طراحی شده و فاصله زیادی با مدل نوستالژیک آن در ابتدای سال 1950 میلادی دارد. باتری با توان 111 کیلو وات در ساعت، برد تخمینی تقریبا 300 مایل را رقم می‌زند. این در حالی است که امکان شارژ سریع این مدل خودروی فولکس واگن به خودرو این اجازه را می‌دهد تا فقط در مدت 30 دقیقه به حدود 80 درصد از شارژ مورد نیاز خود دست یابد.

مطالعه بیشتر: فولکس واگن (یک زاویه دید کافی نیست)

ماشین فولکس واگن

هربرت دیس، مدیر عامل فولکس واگن در اظهار نظری اخیرا اعلام کرده است که این خودروی افسانه‌ای تحت عنوان «ID.BUZZ» امسال در روز نهم مارس عرضه خواهد شد. این وسیله نقلیه می‌تواند به طور مستقل بر روی حالت «I.D. Pilot» تنظیم شده و به این ترتیب راننده و مسافران از فرمان تاشو و سیستم سرگرمی شیک و لوکس آن لذت ببرند. در این فضا صحبت از احیا و تولد دوباره یک نماد به میان آمده که به خودی خود شیرین است.

خودروی فولکس واگن

به گفته کلاوس بیشوف، رئیس بخش طراحی فولکس واگن هدف این بود که پدیده‌ای دوست داشتنی میراث برند را تحت تاثیر قرار دهد. خودروی مدل ID.BUZZ به یادمان می‌آورد که میکروبوس اصلی سمبل آزادی و استقلال بود. در ادامه این خودروی مدل جدید با برد بسیار زیاد به ما امکان این را می‌دهد تا به مکان‌های جدید سفر کنیم.

منبع: www. Designtax.com