فونت اپلیکیشن توییتر تغییر کرد!

فونت اپلیکیشن توییتر و وب سایت توییتر تغییر کرد | آیمارکتور

باز طراحی توییتر روی اپلیکیشن و وبسایت: فونت توییتر تغییر می‌کند

اگر به تازگی وارد توییتر شده باشید، حتما با خود فکر کرده اید که اوضاع کمی عوض شده است. نگران نباشید این فقط شامل حال شما نشده و بسیاری از کاربران نیز همین حس را پیدا کرده اند. این پلتفرم و رسانه اجتماعی دست به اعمال برخی تغییرات در زمینه طراحی زده که از آن جمله می‌توان به مواردی مثل کنتراست بیشتر و افزایش فضا اشاره کرد. در این میان فقط یک مورد وجود دارد که همه را وادار به صحبت کردن و در واقع توییت کردن درباره ان کرده که البته فونت جدید است.

بیشتر بخوانید : تفاوت اینستاگرام و توییتر

در ماه ژانویه این خبر منتشر شد که اولین فونت اختصاصی شرکت موسوم به «Chirp» در تلاش است تا به  درون سیستم راه پیدا کند. توییتر آن را یک نوع توارن و تعادل میان فونت‌های «American Gothics» و «European Grotesques» نامید.

در ماه ژانویه از فونت جدید توییتر رونمایی شد. حالا دیگر همگان می‌توانند از آن استفاده کنند. همه متون به زبان‌های غربی در سمت راست قرار گرفته اند که همین امر خواندنشان را آسان تر می‌سازد. زبان‌های غیر غربی به همان شکل قبلی سر جای خود قرار دارند.

توییتر ابتدای سال 2021 از یک مورد زیبایی خیره کننده پرده برداشت اما حالا مشخص گردیده که فونت و ظاهر جدید فقط به صفحه نمایش‌ها و وبسایت شرکت محدود خواهد شد. با این وجود همه کاربران از فونت تازه راضی نیستند.

فونت اپلیکیشن توییتر و وب سایت توییتر تغییر کرد | آیمارکتور

نارضایتی کاربران از فونت اپلیکیشن توییتر

عده زیادی از افراد بابت ظاهر جدید ابراز نارضایتی کرده، نوع فونت به روز شده را زشت تر دانسته و آن را پر دردسر تر و خواندنش را سخت تر از گذشته عنوان می‌کنند. تعداد کمتری از کاربران بر خلاف گروه قبلی آن را بسیار خوانا تر از گذشته می‌خوانند و حتی یکی از آن‌ها اعمال فونت جدید را چیزی شبیه به «انجام عمل لیزر» توصیف کرد.

اما به نظر می‌رسد که متداول ترین واکنش از سوی کاربرانی مشاهده شده که به سادگی نمی‌توانند تفاوت میان فونت قدیمی و جدید را تشخیص دهد. واضح است که فونت جدید کمی کوتاه تر و پهن تر از فونت اصلی است.

بیشتر بخوانید : کسب درآمد از توییتر

در کل اکثریت معتقدند که هر چیزی که وبسایت را خوانا تر از قبل کند به خودی خود چیز خوبیست و این واقعیت درباره فونت جدید نیز صدق می‌کند. احساس می‌شود که کاربران خیلی سریع خود را با فونت جدید وفق خواهند داد و اگر این کار را نکنند، پلتفرم‌های بیشتری در عرصه رسانه‌های اجتماعی وجود دارند که فرصت انتخاب بیشتری را به آن‌ها داده و امکان آن را فراهم می‌کنند تا فونت‌های دیگری را نیز برگزینند.

 

منبع : www.creativebloq.com