بعد از فیسبوک، کدام شبکه‌های اجتماعی کاربران را بیشتر مشغول می‌کنند؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در این شکی نیست که فیسبوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی بین کاربران اینترنت است و 71درصد از بزرگسالانی که آنلاین هستند از آن استفاده می‌کنند. لینکداین، پینترست، توئیتر و اینستاگرام در رده‌های بعدی قرار دارند.
BF74B1154F1F4BACB6F786C8A3D7AE72

طبق آماری که منتشر شده است 63درصد از کاربران فیسبوک حداقل روزی یک‌بار به آن سر می‌زنند. اما جالب است بدانیم رتبه‌های بعدی در جنگ جذب مخاطبین آنلاین مربوط به کدامیک از شبکه‌های اجتماعی است؟
بر طبق این آمار اینستاگرام (که البته آن هم متعلق به فیسبوک است) با جذب 57درصد از کاربران به صورت روزانه، مقام دوم را دارد و توئیتر با 46درصد در مقام سوم قرار گرفته است.
pew-frequency-survey
پینترست و لینکداین جایگاه های بعدی را از آن خود کرده‌اند.

شاید نکتۀ قابل تأمل در این آمار مربوط به ساختار این شبکه‌های اجتماعی باشد، چرا که فیسبوک و اینستاگرام به صورت لحظه‌ای فیدهای خود را نمایش می‌دهند و اگر شما چند روزی به آن سر نزنید بسیاری از مطالب را از دست می‌دهید؛ این موضوع در مورد توئیتر هم صدق می‌کند.
اما در مورد پینترست ساختار آن هرچند به شکل فید است اما به خاطر نوع نمایش پین‌برد و قابلیت نمایش تعداد زیادی تصویر در صفحه نمایش، نیازی به مشاهدۀ روزانۀ آن برای کاربران نیست؛ به همین جهت است که درصد “کمتر از یک هفته مراجعه” برای پینترست با 45درصد، بیشتر از فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام است.

banner-social-network
اما با تحقیق در آمار منتشر شده نکات زیر به دست آمده است:
توئیتر: مخاطبین آن نسبت به سال گذشته تغییرات زیادی نداشته است؛ جوانان و آمریکایی‌های آفریقایی تبار بیشترین کاربران آن بوده‌اند. همچنین نسبت کاربران خانم و آقا با هم نسبتاً برابر بوده است.
اینستاگرام: استفاده از آن از 13درصد به 17درصد در بین کاربران آنلاین رسیده است و رشد چشمگیری در بین جوانان 18 تا 29 سال داشته است.
پینترست: 21درصد از کل کاربران آنلاین از آن استفاده می‌کنند که این رقم در سال گذشته 15درصد بوده است. این در حالی‌ست که اکثریت کاربران پینترست را خانم‌های 18 تا 49 سال تشکیل می‌دهند.
لینکداین: 22درصد از کاربران بزرگسال آنلاین در این شبکه فعالیت می‌کنند. درصد بالایی از این کاربران را آقایان بین 30 تا 64 سال تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید:  ایده کامیون امن از سامسونگ برای کاهش تصادفات جاده‌ای Safety Truck

نکته نهایی و قابل توجه این است که 22درصد از کاربران آنلاین عضو هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی نیستند. پس به فکر راه‌حلی برای ارتباطی مؤثر با آنها باشید!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0