فیس آیدی با ماسک – در iOS 15.4 با ماسک Face ID آیفون را باز کنید

face id با ماسک
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 1

Face ID سیستم تشخیص چهره و امنیتی iPhone برای باز کردن قفل صفحه است که از سال 2017 و با ارائه iPhone X معرفی شد. این سیستم برخلاف سیستم‌های تشخیص چهره دیگر که بر تصویر 2 بعدی صورت شما تکیه می‌کنند برای تشخیص چهره از یک اسکن 3 بعدی و آنالیز این تصویر عملیات تشخیص چهره را انجام می‌دهد. با شیوع کرونا و نیاز به استفاده از ماسک این قابلیت تا حد زیادی متخل شد و کاربران آیفون در صورتی که صورت خود را با ماسک اسکن می‌کردند، آیفون با تشخیص وجود ماسک سریعا نامبرپد را برای وارد کردن رمز عبور نمایش می‌داد؛ اما با بروزرسانی جدید iOS نسخه 15.4 که در زمان انتشار این مطلب نسخه beta 2 آن در دسترس توسعه دهندگان است قابلیت باز کردن فیس آیدی با ماسک وجود دارد.

مطالعه بیشتر: آیفون 6 دیگر خم نمی شود

کدام آیفون ها فیس آیدی با ماسک خواهد داشت

متاسفانه تمام iPhone هایی که قابلیت ارتقا به iOS 15.4 را دارند و از فناوری Face ID برای باز کردن قفل خود استفاده می‌کنند امکان باز کردن Face ID با ماسک را دریافت نخواهند کرد و تنها لیست دستگاه‌های زیر امکان این کار را خواهند داشت:

 • iPhone 12 Mini
 • iPhone 13 Mini
 • iPhone 12
 • iPhone 13
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 13 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 13 Pro Max

دلیل این که چرا iPhone X تا iPhone 11 از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند نیز به احتمال زیاد محدودیت سخت‌افزاری دارد؛ اگر به یاد داشته باشید در زمان معرفی iPhone 12 اپل به بروزرسانی سخت‌افزاری تجهیزات Face ID پرداخته بود تا امکان اسکن صورت از زوایای بیشتری توسط این دستگاه‌ها وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: آیفون 14 | تمام اطلاعات موجود درباره iPhone 14

توجه داشته باشید که این نسخه از iOS در حالت Beta و تست است و تنها در دسترس افرادی که به توسعه نرم‌افزار در iOS و کاربرانی که در برنامه Apple’s Beta Software Program ثبت نام کرده‌اند قرار دارد. این نسخه از iOS تا چند هفته آینده بعد از نهایی شدن و برطرف شدن تمام باگ‌ها به تمام کاربران ارائه خواهد شد.

نحوه فعالسازی Face ID با ماسک

فیس آیدی با ماسک

برای استفاده از فیس آیدی با ماسک در ابتدا باید iPhone 12 یا جدیدتر خود را به iOS 15.4 آپدیت کرده باشید که در زمان انتشار این مطلب، این نسخه از iOS در دسترس همه قرار ندارد.

بعد از آپدیت کردن و روشن شدن دوباره آیفون ممکن است وجود این قابلیت به شما نشان داده شود و امکان فعال کردن آن را بلافاصله بعد از بروزرسانی داشته باشید؛ اما اگر این چنین نبود:

فعالسازی Face ID با ماسک

 1. وارد Settings در آیفون خود شوید و وارد تنظیمات بخش Face ID & Passcode برای فعالسازی فیس آیدی با ماسک شوید.

 2. در این صفحه گزینه Use Face ID With a Mask را فعال کنید و روی دکمه Use Face ID With a Mask کلیک کنید.فعالسازی فیس آیدی با ماسک

 3. دوباره باید صورت خود را اسکن کنید، مانند زمانی که برای اولین بار Face ID را تنظیم کردید؛ اما این بار اسکن صورت تمرکز بیشتری بر ناحیه چشم و پیشنانی دارد؛ یعنی جایی از صورت که توسط ماسک پوشیده نخواهد شد.
  *برای این اسکن نیازی به زدن ماسک ندارید

همچنین اگر به صفحه Face ID & Passcode بازگردید، بعد از فعال کردن فیس آیدی با ماسک می‌بینید که گزینه جدیدی به نام Add Glasses به این صفحه اضافه شده است.

با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید عینک طبی خود را نیز به Face ID اضافه کنید تا آیفونتان شما را با ماسک و عینک هم بشناسد؛ البته امکان استفاده از عینک آفتابی وجود ندارد.

باید تا تمام عینک‌های طبی‌ای که از آن‌ها استفاده می‌کنید را به آن اضافه کنید تا بدون مشکل از این قابلیت استفاده کنید.

فیس آیدی با ماسک با کدام ماسک‌ها کار خواهد کرد؟

در ویدئو زیر می‌توانید نحوه عملکرد این قابلیت با ماسک‌های مختلف و حالت‌های مختلف استفاده از آیفون عملکرد قابلیت کار فیس آیدی با ماسک را ببینید.

در ویدئو زیر قابلیت باز کردن Face ID با ماسک‌های مختلف از جمله ماسک اسکی مورد تست قرار می‌گیرد!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 1