قابلیت های جدید اینستاگرام :استوری 60 ثانیه ای، شخصی سازی فید و مدیریت کامنت لایو

قابلیت های جدید اینستاگرام
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

آپدیت جدید اینستاگرام که به تازگی منتشر شده قابلیت‌های جدیدی را به این پلتفرم اضافه کرده که این قابلیت‌ها باعث تغییر برخی از کاربری‌های این شبکه اجتماعی محبوب می‌شود. در این مطلب با قابلیت های جدید اینستاگرام در آپدیت دسامبر 2021 آشنا می‌شویم.

قابلیت های جدید Instagram

در ادامه فهرست قابلیت های جدید اینستاگرام را مشاهده می‌کنید که با کلیک هر یک از آن‌ها می‌توانید تا به بخش مربوط به آن در این مطلب منتقل شوید.

تغییر ترتیب ویدئوهای ریل

ریل اینستاگرام

Instagram Reel قابلیت‌های محدودی از ادیت ویدئو را برای ایجاد ویدئوهای کوتاه به کاربران ارائه می‌دهد که آن‌ها را از نیاز به استفاده از اپلیکیشن‌های دیگر برای انجام کارهایی مانند حذف کردن قسمت کوتاهی از ابتدا یا انتهای کلیپ بی‌نیاز می‌کند.

6 راهکار مدیریت زمان در فصل بهار

اما امروزه با آپدیت جدید اینستاگرام شما می‌توانید تا ترتیب کلیپ‌هایی که در Reel خود وارد کرده‌اید را تغییر دهید درحالی که در گذشته قادر به انجام این کار نبودید.

بیشتر بخوانید: تشخیص فالوور فیک

تغییر ترتیب ویدئوهای ریل اینستاگرام

تغییر ترتیب ویدئوهای ریل اینستاگرام

  1. از آپدیت بودن اپلیکیشن اینستاگرام خود اطمینان برقرار کنید.

  2. بعد از ضبط کردن کلیپ‌های مد نظرتان دکمه “Preview” را بزنید.

  3. روی دکمه “Edit Clips” در گوشه پایین و سمت چپ صفحه کلیک کنید. در اینجا می‌توانید تا کلیپ‌هایی که ضبط کرده‌اید را با ترتیب اولیه خود ببینید.

  4. با کلیک دکمه “Reorder” این ویدئوها شروع به لرزش در جای خود می‌کنند.

  5. کلیپ‌ها را با انگشت نگه دارید و به موقعیت مورد نظرتان ببرید و با ترتیب دلخواه خود آن‌ها را بچینید و سپس دکمه “Done” را کلیک کنید.

شما می‌توانید تا ترتیب عکس‌هایی که با آن‌ها به ساخت Reel می‌پردازید را نیز تغییر دهید.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از IGTV

استوری 60 ثانیه ای

استوری 60 ثانیه ای

این قابلیت در طول ماه گذشته در حال تست بود و امروزه به صورت رسمی در دسترس همگان قرار گرفته است.

قابلیت جدید اینستاگرام که می‌توانید به کمک آن استوری‌هایی با طول 60 ثانیه را آپلود کنید بدین معناست که ویدئوهای طولانی دیگر در چند فریم استوری نمایش داده نمی‌شود و در عوض در یک استوری طولانی مدت نمایش داده خواهد شد.

این موضوع بدین معناست که شما می‌توانید تا ویدئو Reel خود را نیز به صورت استوری منتشر کنید و به نحوی از قابلیت Reel در پست و استوری استفاده کنید.

مدیریت کامنت های لایو

مدیریت کامنت لایو

این قابلیت جدید اینستاگرام برای بسیاری از پیج‌های کاری اینستاگرام کاربردی خواهد بود.

قابلیت مدیریت کامنت های لایو به این معناست که شما می‌توانید تا شخصی را مشخص کنید که می‌تواند بخش کامنت‌های لایو اینستاگرام شما را مدیریت کند.

این قابلیت در گذشته توسط Alexander Paluzzi کشف شد و در iMore منتشر شد.

با توجه به توضیحات این قابلیت شخص مدیر کامنت‌های لایو یا “Moderator” می‌تواند به «کمک در مدیریت کامنت‌ها» در استریم‌های لایو بپردازد؛ این کامنت‌ها شامل قبول کردن یا رد کردن کامنت‌ها، فعال و غیر فعال کردن بخش کامنت‌ها در لایو، درخواست‌های Request to Go Live و موارد مشابه بپردازد.

بیشتر بخوانید: مخفی کردن کامنت اینستاگرام

شخصی سازی فید اینستاگرام

شخصی سازی فید اینستاگرام

در قابلیت جدید اینستاگرام که همچنان در مرحله تست است شما می‌توانید به شخصی سازی Feed خود بپردازید و پیج‌هایی که نمی‌خواهید تا محتوای آن‌ها را از دست بدهید را مشخص کنید تا اینستاگرام نمایش پست‌های این پیج‌ها را برای شما در اولویت قرار دهد.

در گذشته این اتفاق به صورت خودکار و به تشخیص اینستاگرام اتفاق می‌افتاد؛ اما شما با ارائه شدن این قابلیت جدید اینستاگرام می‌توانید خودتان این یج‌ها را برای اینستاگرام مشخص کنید.

نحوه شخصی سازی فید اینستاگرام

برای این که فید اینستاگرام خود را شخصی سازی کنید و به اینستاگرام بگویید که محتوای کدام پیج‌ها را نمی‌خواهید از دست بدهید باید تا به آن پیج رفته، لیست وضعیت Following را باز کنید و آن را در حالت Favorites قرار دهید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0