ساعت های امگا همراه به یاد ماندنی ترین و مهم ترین لحظات المپیک

لحظات المپیک با ساعت های امگا | المپیک 2020 توکیو | آیمارکتور

لحظات المپیک با ساعت های امگا

 

بازی‌های المپیک 2020 توکیو به بهترین شکل ممکن مجموعه ای بهترین لحظات این بازی‌ها در ادوار قبلی را به یادمان می آورد. حضور برند ساعت امگا در این لحظات بسیار پر رنگ و به یاد ماندنی است.

 

1900 – اولین حضور ورزشکاران زن در مسابقات المپیک

لحظات المپیک با ساعت های امگا | المپیک 2020 توکیو | آیمارکتور

بازی‌های المپیک به شکل امروزی در سال 1896 میلادی در آتن ابتدا برای مردان برگزار شد تا این که در سال 1900 و مسابقات المپیک پاریس زنان توانستند در رشته‌های تنیس، گلف، کروکت، سوارکاری و قایقرانی شرکت کنند. یکی دیگر از لحظات مهم برای ورزشکاران زن چندین سال بعد و در سال 2012 رقم خورد، زمانی که سرانجام به آن‌ها اجازه داده شد تا در همه رویداد‌های ورزشی حضوری فعال و پر رنگ داشته باشند. امسال به طور بی سابقه ای 49 درصد از ورزشکاران المپیکی را زنان تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید : تبلیغات دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

با هدف گرامیداشت پیشرفت‌های فراوان در حوزه برابری جنسیتی در قلب المپیک، کرونومترSpeedmaster Co-Axial  سی و هشت میلی متری «Orbis» امگا را انتخاب کردیم که بر روی مچ دست زنان همان زیبایی را دارد که بر روی مچ دست مردان با صفحه آبی، شماره‌هایی به رنگ آبی روشن و دستبندی از جنس استیل ضد زنگ قشنگ به نظر می‌رسد. این ساعت همچنین در راستای حمایت از «Orbis» به عنوان شریک امگا و بیمارستان چشم پزشکی مدرن و پیشرفته آن موسوم به «Flying Eye» طراحی و تولید گردید.

 

1936 – جیمز کلیولند (جسی) اونز

المپیک 2020 توکیو با ساعت های امگا | آیمارکتور

جسی اونز یک ورزشکار آمریکایی بود که در رشته دومیدانی فعالیت می‌کرد. او در المپیک 1936 برلین زمانی موفق به دریافت ستاره بین المللی شد که چهار مدال طلا در دو 100 متر، 200 متر، دو امدادی 4 x 100 متر و پرش طول را به دست اورد. او تا آن لحظه بیشترین مدال طلا را در یک دوره مسابقات کسب کرده بود. این رکورد 48 سال باقی ماند تا این که در نهایت توسط «کارل لوئیس»، هموطن اونز در سال 1984 میلادی شکسته شد.

اونز، موفق ترین ورزشکار بازی‌های المپیک 1936 بود و در میان ورزشکاران سیاهپوست‌ نیز همین عنوان را به دست آورد. در ادامه نام او به خاطر بی اعتبار کردن ادعای آدولف هیتلر درباره برتری آریایی‌ها در یاد‌ها مانده است. لحظه ای زیبا پس از آن رخ داد که ورزشکار آلمانی، لوز لانگ، نکاتی را پیرامون پرش طول به او یاد داد. اونز در ادامه مدال طلا گرفت و لانگ در جایگاه دوم ایستاد. لانگ اولین کسی بود که این موفقیت را به اوونز تبریک گفت و حتی بعد‌ها مشاهده شد که در ورزشگاه شانه به شانه یکدیگر حرکت کرده، عکس می‌گیرند و روحیه ورزشکاری را به همه جهانیان نشان می‌دهند. در نهایت هیچ چیز مثل یک ساعت از جنس طلا نمی‌توانست از جسی اونز و دستاورد‌هایش تقدیر و تشکر به عمل اورد. بنابراین انتخاب دوم ما ساعت «Moonshine» امگا از جنس طلای هجده عیار به تعداد محدود است که آلیاژی منحصر به فرد داشته و با گذشت زمان نه تنها رنگ نباخته بلکه بر ارزشش نیز افزوده می‌شود.

 

1976 – نادیا کامانچی و اولین نمره کامل 10 در ژیمناستیک

لحظات المپیک با ساعت های امگا | المپیک 2020 توکیو | آیمارکتور

در بازی‌های المپیک 1976 مونترال کانادا، نادیا کامانچی، ورزشکار 14 ساله رومانیایی، اولین ژیمناست در تاریخ المپیک بود که نمره کامل 10 را برای عملکرد خود در بخش پارالل غیر همسطح برای زنان به دست آورد. لحظه جالب بازی همان لحظه ای بود که داوران متوجه شدند راهی برای نمایش نمره 10 بر روی تخته امتیازات نیست زیرا فقط امکان ثبت سه رقم وجود داشته و 9.99 به عنوان بالا ترین امتیاز از قبل در نظر گرفته شده است. در نهایت چاره ای جز ثبت امتیاز 10 به این شکل نبود: 1.00

بیشتر بخوانید : تولید محتوا در اینستاگرام

کامانچی در لباسی سفید و زیبا، بسیار شیک به نظر می‌رسید. بنابراین چه چیزی بهتر از ساعت 36 میلی متری «De Ville Trésor Quartz» با تکه‌های طلا و الماس و یک بند لاستیکی سفید اسپرت می‌تواند برازنده این ژیمناست موفق و جذاب باشد؟

 

2008 – مایکل فیلیپس و کسب 28 مدال در المپیک

لحظات المپیک با ساعت های امگا | المپیک 2020 توکیو | آیمارکتور

مایکل فیلیپس بدون شک بهترین شناگر در تاریخ المپیک بوده که در پنج دوره این بازی‌ها در مجموع 28 مدال کسب کرده است. در بازی‌های المپیک 2008 پکن شاهد بهترین عملکرد از سوی او بودیم که در آن دوره هشت مدال طلا در شنای 400 متر مختلط انفرادی، 200 متر آزاد، 100 متر پروانه، 200 متر مختلط، 4 x 100 متر آزاد و 4 x 100 مختلط به دست آورد. او به جز یک مورد همه رکورد‌ها را شکست که البته بسیاری از رکورد‌های قبلی را نیز او در گذشته ثبت کرده بود.

فیلیپس همچنان سفیر امگا بوده و یک کورنومتر «Planet Ocean 600m Chronograph Co-Axiel Master» 45.5 میلی متری به تعداد محدود به افتخار او، «مایکل فیلیپس» نام گرفته است. این ساعت با مقاومت بسیار زیاد در برابر آب به لطف زمان سنج خاص خود، ساعتی مناسب برای تجلیل از این ورزشکار عجیب و خارق العاده به شمار می‌رود.

2021 – مدال المپیک برای ژاپن

لحظات المپیک با ساعت های امگا | المپیک 2020 توکیو | آیمارکتور

آخرین مدال المپیک به ژاپن، شهر توکیو و همه ورزشکارانی تعلق می‌گیرد که به بازی‌های امسال راه یاقته اند. این نه تنها سخت ترین دوره از لحاظ سازماندهی بلکه چالش برانگیز ترین بازی‌ها در طول تاریخ المپیک نیز به شمار می‌رود. در نتیجه هر کس که به نوعی دست اندرکار بوده یا در مسابقات شرکت کرده، از نظر ما مستحق دریاقت مدال است.

امگا همچنین با ارائه شش مدل ساعت مچی مختلف در المپیک توکیو این امکان را به وجود آورده تا بتوانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید، بنابراین اگر منتظر بودید تا المپیک را با یک ساعت مچی خاص و زیبا جشن بگیرید، حالا دیگر زمان آن فرا رسیده است.

 

منبع : www.en.worldtempus.com