بستن
برندینگ

لوگوی فیس‌بوک Facebook بروز و ساده‌تر شد

facebook_2015_logo

شبکه اجتماعی فیس‌بوک Facebook در حال حاضر پرجمعیت‌ترین کشور دنیا به حساب می‌آید. اما فیس‌بوک همیشه سعی کرده است که ساده باشد و شاید یکی از دلایل موفقیت آن هم پیروی از همین استراتژی سادگی است.
لوگوی فیس‌بوک نیز از این قاعده مستثنا نیست و همیشه یک لوگوتایپ ساده نشان این برند تجاری و اجتماعی را تشکیل داده است. لوگوی فیس‌بوک در سال ۲۰۰۵ طراحی شد و اینک این برند اجتماعی از لوگوی جدید خود رونمایی کرده است که حتی از قبل هم ساده‌تر شده است و شبیه به یکی از فونت‌های عادی شده است که شما در روز ممکن است برای یادداشت متن‌های انگلیسی استفاده کنید.
facebook_2015_logo_comparison (1)
در لوگوتایپ جدید فیس‌بوک فضای سفید بیشتری به‌چشم می‌خورد، حروف کوتاه‌تر شده‌اند و همچنین حرف a انگلیسی تغییر اساسی کرده است. در نگاه کلی به این لوگوی جدید، حس نزدیکی و سادگی بیشتری دریافت می‌شود و خوانایی آن هم بیشتر شده است.
facebook_2015_logo_signage
به نظر من شاید در اولین نگاه، لوگو بهتر شده باشد اما دیگر لوگو یک خصیصه منحصر‌به‌فرد ندارد و ویژگی تمایز را ندارد، شاید اگر بگردیم چندین فونت مشابه این لوگوتایپ پیدا کنیم و این برای یک برند تجاری چیز جالبی نیست مخصوصاً که تمرکز این برند روی لوگوتایپ است و از نشان تجاری خبری نیست.
facebook_2015_logo_detail

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
فیسبوک بی‌شک رهبر تمامی ترندها در شبکه‌های اجتماعی است و این موضوع در مورد بازاریابی
شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرد که تعداد کاربران اینستاگرام در چهار ماه گذشته سال ۲۰۱۷
اگر بخواهید جواب سؤالی را جستجو کنید حتماً به گوگل سر می‌زنید و اگر بخواهید
برچسب : برند اجتماعیبروزرسانی لوگودر مورد طراحی لوگوری برندینگ لوگوریبرندینگشبکه اجتماعی فیسبوکلوگوتایپ فیسبوکلوگوی جدید فیسبوکلوگوی فیس‌بوکلوگوی فیسبوک
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
با توجه به تغییرات تکنولوژی در دنیای امروز روزانه ما…