لوگوی فیس‌بوک Facebook بروز و ساده‌تر شد

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

شبکه اجتماعی فیس‌بوک Facebook در حال حاضر پرجمعیت‌ترین کشور دنیا به حساب می‌آید. اما فیس‌بوک همیشه سعی کرده است که ساده باشد و شاید یکی از دلایل موفقیت آن هم پیروی از همین استراتژی سادگی است.
لوگوی فیس‌بوک نیز از این قاعده مستثنا نیست و همیشه یک لوگوتایپ ساده نشان این برند تجاری و اجتماعی را تشکیل داده است. لوگوی فیس‌بوک در سال 2005 طراحی شد و اینک این برند اجتماعی از لوگوی جدید خود رونمایی کرده است که حتی از قبل هم ساده‌تر شده است و شبیه به یکی از فونت‌های عادی شده است که شما در روز ممکن است برای یادداشت متن‌های انگلیسی استفاده کنید.
facebook_2015_logo_comparison (1)
در لوگوتایپ جدید فیس‌بوک فضای سفید بیشتری به‌چشم می‌خورد، حروف کوتاه‌تر شده‌اند و همچنین حرف a انگلیسی تغییر اساسی کرده است. در نگاه کلی به این لوگوی جدید، حس نزدیکی و سادگی بیشتری دریافت می‌شود و خوانایی آن هم بیشتر شده است.
facebook_2015_logo_signage
به نظر من شاید در اولین نگاه، لوگو بهتر شده باشد اما دیگر لوگو یک خصیصه منحصر‌به‌فرد ندارد و ویژگی تمایز را ندارد، شاید اگر بگردیم چندین فونت مشابه این لوگوتایپ پیدا کنیم و این برای یک برند تجاری چیز جالبی نیست مخصوصاً که تمرکز این برند روی لوگوتایپ است و از نشان تجاری خبری نیست.
facebook_2015_logo_detail

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0
بیشتر بخوانید:  جنون جایزه ، دلایل فراگیر شدن قرعه‌کشی‌های کالا