لوگو جدید کوکاکولا از شما می‌خواهد تا یکدیگر را در آغوش بگیرید

لوگو جدید کوکاکولا

کوکاکولا ضمن رونمایی از فلسفه و پلتفرم جدید خود موسوم به «جادوی واقعی» یا “Real Magic” از همه دعوت می‌کند تا انسانیت را ارج نهاده و با افسون آن جادو شوند. در کنار آن لوگو جدید کوکاکولا نیز دیده می‌شود. در ظاهر دو بازوی نمادین را می‌بینیم که یکدیگر را در آغوش گرفته‌اند.

مطالعه بیشتر: تبلیغات خلاقانه کوکاکولا زیرو

لوگو جدید کوکاکولا

دعوت از هنرمندان و عکاسان سرانجام نتیجه داد و آن‌ها در قالب یک سری عکس‌های ارسالی تلاش کرده‌اند تا جادوی در آغوش کشیدن یکدیگر را به تصویر بکشند. افراد خلاقی از آژانس تبلیغاتی Wieden+Kennedy لندن، شبکه طراحان «KnownUnknown» و استودیو دیزاین «Kenyon Weston» به این فراخوان پاسخ مثبت دادند.

لوگو جدید کوکاکولا

مدیر بازاریابی کوکاکولا، مانولو آرویو، توضیح داد که رؤسای شرکت قصد دارند از طریق راه‌اندازی یک پلتفرم خاص امکان کسب تجربه‌ای منحصر به فرد را برای مردم به وجود آورند. در یک سال و نیم گذشته زندگی همه ما به نحوی مختل شده و حالا با بهتر شدن شرایط این فرصت پیش آمده تا در آغوش یکدیگر دنیا را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل کنیم.

مطالعه بیشتر: بطری کوکاکولا را دور نریزید

در حاشیه آن، کوکاکولا کمپینی تحت عنوان «به اندازه یک بطری کوکاکولا با یکدیگر فاصله داریم» را راه‌اندازی کرد. کمپین ویدئویی فوق به طرح این سوال می‌‌پردازد که چه می‌شد اگر کوکاکولا به عنوان نماد با هم بودن می‌توانست با جادوی خود دو دنیای مختلف را به یکدیگر پیوند دهد. این فیلم با مشارکت آژانس تبلیغاتی BETC لندن، همکاری شرکت بازی ساز «CGI Mathematics» و به کارگردانی «دانیل وولف» ساخته شد. در ادامه سه گیمر معروف به نام‌های «دی جی الان واکر»، «آریل پاورز» از سازمان حرفه ای «Team Liquid» و «اوریج جوناس» به هنرنمایی در این ویدئو پرداختند.

کوکاکولا با اجرای کمپین فوق در رسانه‌های اجتماعی، دنیای دیجیتال و فضای باز در صدد است تا توجه همه طرفدارانش را به سوی خود جلب کرده و ایشان را به مشارکت در آن تشویق کند. در چند بازار منتخب، این برند سیستم شکار کد را راه‌اندازی کرد که در قالب آن مشتریان می‌توانند موفق به کسب جوایزی جذاب و هیجان انگیز از جمله انجام بازی ویدئویی شانه به شانه گیمر‌های معروف شوند.

البته با توجه به فضا و تم گیمینگ ویدئوی تبلیغاتی کوکاکولا به نظر بسیاری از افرادی که در این حوزه به فعالیت می‌پردازند این ویدئوی تبلیغاتی یک تلاش شکست خورده دیگر برای ارتباط گرفتن کمپانی‌های بزرگ با نسل جوان است و این بار تلاش به ارتباط گیری به کمک گیمینگ هستند.

مطالعه بیشتر: کمپین بازاریابی جذاب کوکاکولا

در ویدئوی زیر یکی از پرطرفدارترین و موفق‌ترین گیمرهای فعال در یوتیوب، Cr1TiKaL، که نام کانال یوتیوب او penguinz0 است را می‌بینیم که ویدئوی تبلیغاتی کوکاکولا با شعار “We are one Coke Away from Each other” را از زاویه دید یک فرد گیمر و یک طرفدار گیمینگ مورد بررسی قرار می‌دهد.

در همین حال، کوکاکولا اخیرا به جنبش حفظ محیط زیست پیوسته و بر روی برخی بطری‌های نوشابه خود پیام «مرا بازیافت کن»، را چاپ کرده است. این حرکت بزرگ ترین اقدام برند در آسیای جنوب شرقی و جنوب اقیانوس آرام برای تشویق مردم به بازیافت بطری‌های کوکا کولا از ابتدا تاکنون به شمار می‌رود.

به طوز همزمان، روز به روز شاهد آن هستیم که بر حجم پیام‌های ارسالی از سوی برند در شبکه‌‌های اجتماعی با محوریت تشویق افراد به بازیافت زباله‌ افزوده می‌گردد.

لینک منبع: marketing-interactive.com